X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Питання освіти та виховання у творчій спадщині Г.Сковороди

Завантажити презентацію

Питання освіти та виховання у творчій спадщині Г.Сковороди

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ: «Питання освіти та виховання у творчій спадщині Г.Сковороди»

Слайд 2

• Український Сократ; • степовий Ломоносов; • наш Піфагор; • Лейбніц; •« мандрівний університет».

Слайд 3

Г. Г. Шлеш: « Сковорода від початку до кінця – мораліст. Не наука і не філософія як така володіють його помислами, а лише шукання для себе і вказівка шляху іншим, що веде до щастя і блаженства»

Слайд 4

За Г. Сковородою, вчитель – професія найгуманніша і найпотрібніша людям. «Це не тільки велика річ, але й найвеличніша… Якщо велика справа панувати над тілами, то ще більша – керувати душами… Якщо важливо лікувати тіло, то чи не найважливіше разом з тілом зберігати і душу людини цілою, здоровою, незіпсованою?»

Слайд 5

Учитель повинен: мати « сродность» до педагогічної діяльності; любити науку і прищеплювати цю любов своїм учням; безперервно самовдосконалюватись.

Слайд 6

Образ учителя любов і повага до особистості учня гідність наставника безкомпромісність чесність служіння добру

Слайд 7

Принципи і методи навчання - Вимагаючи враховувати вікові особливості дітей, Г.Сковорода радив викладати знання доступно, ясно і точно, відповідно до їхнього віку. - Високо підносив словесні методи навчання: розповіді, розмови, співбесіди. - Цінував лекційну форму навчання та діалоги. - Обстоював ідею наочності в навчанні. - Крім групових та індивідуальних уроків використовував додаткові заняття, які давали змогу розширити навчальну програму.

Слайд 8

Виховні питання - Головний принцип виховання – природовідповідність. - Основне завдання педагога – виховання високоморальної людини. - Вузлова проблема етики – щастя людини на землі, умови і шляхи його досягнення. - Закликав виховувати в дітей любов до праці й презирство до неробства. - Естетичне виховання засобами музики – обов язкова складова освіти

Слайд 9

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ !

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Педагогіка