X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Матеріали, рекомендовані для проведення виховних заходів з національно-патріотичного виховання

Завантажити презентацію

Матеріали, рекомендовані для проведення виховних заходів з національно-патріотичного виховання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Даний творчий доробок був нагороджений заохочувальною премією журналом “Позакласний час” №9/10, 2004 р.

Слайд 2

Кам’янець-Подільського навчально виховного комплексу з центром реабілітації слабкозорих дітей Матеріали, рекомендовані для проведення виховних заходів з національно-патріотичного виховання. Матеріали зібрані та розроблені Кутішевською Л.В. 2006 - 2007 н.р.

Слайд 3

Шматочок святого хліба Через роки в пам’яті моїй зберігся маленький епізод мого дитинства. Мені було років десять. Того літа все було, як завжди, свої канікули я проводила в одному з віддалених сіл на Поділлі в селі Вівсяники на Деражнянщині. Граючись із однолітками, смакували свіжий хліб, жартували, сміялись. Щасливе дитинство… Біля нас зупинилася сусідка моєї бабусі Ярина. Вона нахилилась, підняла з землі шмат очок хліба, який ми випадково впустили на землю, поцілувала його, промовляючи:» Хліб святий, ним не можна кидатися», і з’їла його.

Слайд 4

Тоді, в дитинстві, на мене це не справило ніякого враження. Але залишилося в моїй пам’яті. Пізніше із розповідей бабусі я вперше почула про голодомор. І лише з роками зрозуміла чому Ярина з’їла той шматочок хліба. Бабуся розповіла також, що в 1933 році вона врятувала всю Яринину родину від голодної смерті, будучи при цьому дружиною репресованого із чотирма дітьми на руках.

Слайд 5

Рік 2006. Верховна Рада України прийняла закон “ Про визнання голодомору 1932 – 1933 р. р. геноцидом проти українського народу .”

Слайд 6

33 ГОЛОД

Слайд 7

Лише п’ять колосків...

Слайд 8

Не сьогодні це сказано: час народжуватися і час помирати, час руйнувати і час будувати, час розкидати каміння і час збирати каміння, час мовчати і час говорити. Час - говорити!

Слайд 9

Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках; пам’яті тисяч українських сіл і хуторів, які щезли з лику землі після найбільшої з трагедій ХХ століття

Слайд 10

Згадай усе ти, щоб воздать Близьким і дальнім людомором. … Хоч радість легше пам’ятать, Та треба пам’ятати й горе.

Слайд 11

За нормальних умов історичного розвитку, коли народ не піддається ніяким національним утискам, його психіка врівноважена, дії спокійні, впевнені, національна гордість проявляється як щось природне для всієї нації. На жаль, історичне минуле нашого народу свідчить про протилежне. Обробіток власної землі, вирощування власного хліба, розведення власної худоби, було завжди важливим для українців. І тому початок колективізації та перехід на колгоспну систему землеволодіння, став для українського села важким та переломним моментом. Намагання влади нічим не затьмарити «успіхи соціалістичного будівництва», наклали табу на цю тему.

Слайд 12

Про це не тільки не дозволялось відкрито говорити, але й згадувати в газетах та інших офіційних документах. Створена владою ідеологічна догма набагато пережила своїх творців. Всупереч усім історичним фактам радянські історики обходили проблему голоду, спростовуючи «фальсифікаторські вправи» зарубіжних істориків, публіцистів.

Слайд 13

Смертоносна коса дзенькала об поріг майже кожної селянської хати. В інформації за квітень1933 року говориться про те, що багато людей харчується лушпайками, половою, різним падлом, що уже виявлені пухлі, є випадки смерті. В багатьох опухли ноги, набрякло обличчя, в дітей роздулися животи, повсихали ручки, ніжки ставали тонкі, як патички. Вимирали сім’ї та цілі родини. Смерть ковтала усіх, а особливо маленьких дітей. Почали поширюватися розмови про людоїдство.

Слайд 14

Нічні перешіптування батьків передавалися дітям. Їм не дозволяли виходити на вулиці, постійно слідкували за ними. Та, не дивлячись на усі перестороги, впильнувати дітей було важко – вони безслідно зникали. Їх, довірливих, дорослі заманювали, а потім убивали. Також зафіксовані випадки, коли людожерами ставали самі батьки.

Слайд 15

Влітку, і так важке становище селян, ще погіршилось. Саме в цей період на полях з’являються селяни, яким нічим було годувати дітей. Вони ножицями зрізали колоски на тих полях, де ще рік тому були повноправними власниками, господарями. Незабаром це явище набуло масового характеру. За вказівкою центрів на посівах з’являються вежі, з яких сторожі, ніби прикордонники, вдень і вночі пильнували за хлібними ланами. А 7 серпня Сталін власноруч написав закон «Про охорону соціалістичної власності», який в народі назвали законом про п’ять колосків.

Слайд 16

Цей закон передбачав за крадіжку колгоспної чи кооперативної власності розстріл або позбавлення волі строком на 10 років. Незважаючи на небачену жорстокість забезпечити хлібозаготівлі в 1932 році не вдалося. На 1 листопада було заготовлено лише 195 млн. пудів.

Слайд 17

У деяких районах місцеве керівництво дозволяло колгоспам залишити зерно для сівби та в страховий фонд. Такі колгоспи за наказом Кагановича було занесено на «ЧОРНІ ДОШКИ», потрапити до цих списків для колгоспу означало підписати собі смертний вирок. Над агрономами таких колгоспів Сталін наказав чинити розправу: засуджувати до розстрілу, або в табір на 10 років.

Слайд 18

Іще на могилах земля не осіла, Ще воронів чорних батьки пам’ятають. Ще мати живе посивіла, аж біла, Ще душі полеглих відплати жадають. Ще наше минуле нелегко минає… Іще поіменно не названо вбивців. Лише у січні 1990 року ЦК Компартії України прийняв постанову «Про голод 1932-1933 років на Україні та публікацію пов’язаних з ним архівних матеріалів». Незважаючи на небачену жорстокість, з якою радянська влада намагалася підкорити та зламати український народ, він вистояв, переніс, вижив. Пам’ятаймо, що зимою 1932-1933 років в Україні помирало 17 чоловік за хвилину, тобто 25 тисяч щодня.

Слайд 19

Голодуючі діти в одному з населених пунктів Полтавщини. Репродукція з фотодокумента РДАКФД, оп. 3, п. 265, спр. 14. Од. зберігання 5117

Слайд 20

Слайд 21

Голодуючі діти на вулицях Харкова в пошуках їжі Фото з Колекції Кардинала Теодора Інніцира (Архів Віденської Дієцезії) Фото зробив інж. А. Вінербергер Фотодокументи надані проф. Василем Марочком (Інститут історії України НАН України) Од. зберігання 5122

Слайд 22

Голодуючий хлопчик в одному з населених пунктів Полтавщини. Репродукція з фотодокумента РДАКФД, оп. 3, п. 265, спр. 85. Од. зберігання 5116

Слайд 23

Жертви голоду. Харків, 1933 р. Фото з Колекції Кардинала Теодора Інніцира (Архів Віденської Дієцезії) Фото зробив інж. А. Вінербергер Фотодокументи надані проф. Василем Марочком (Інститут історії України НАН України). Од. зберігання 5123

Слайд 24

Смерть від голоду на вулицях Харкова, 1933 р. Фото з Колекції Кардинала Теодора Інніцира (Архів Віденської Дієцезії) Фото зробив інж. А. Вінербергер Фотодокументи надані проф. Василем Марочком (Інститут історії України НАН України) Од. зберігання 5124

Слайд 25

Жертва голодомору. Харків, 1933 р. Фото з Колекції Кардинала Теодора Інніцира (Архів Віденської Дієцезії) . Фото зробив інж. А. Вінербергер Фотодокументи надані проф. Василем Марочком (Інститут історії України НАН України). Од. зберігання 5127

Слайд 26

Посилання 1. Центральний державний архів громадських об"єднань України. Путівник.-К., 2001. 2. Голод 1932-1933 років на Україні: очима істориків, мовою документів.-К., 1990. 3. Третя конференція Комуністичної партії (більшовиків) України. 6-9 липня 1932 р. Стенографічний звіт.- Харків, 1932. ХІІ з'зд Комуністичної партії (більшовиків) України. 12-23 січня 1934 р. Стенографічний звіт.- Харків, 1934. Резолюції ХІІ з'зду КП(б)У. 18-23 січня 1934 р.- Харків, 1934. 4. Комуністична партія України в резолюціях і рішеннях з'здів, конференцій і пленумів ЦК. Т. 1.1918-1941.- К., 1976,- с. 767, 774.

Слайд 27

5. Центральний державний архів громадських об"єднань України (ЦДАГО), ф. 1, оп. 1, спр. 377, 378, 382, 383. 6. Комуніст. 1932, 14 жовтня. 7. ЦДАГО, ф. 1, оп. 1, спр. 2012, арк. 36.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Виховна робота