Рекомендації щодо проведення лабораторних робіт з ФІЗИКИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Метою проведення лабораторних робіт є: закріпити і поглибити теоретичний програмний матеріал; оволодіти практичними навичками роботи у фізичній лабораторії; ознайомитися з темою, метою та завданням лабораторної роботи; зацікавити учнів до подальшої лабораторно-дослідницької роботи; набути необхідних знань, навичок і вмінь для подальшого вивчення фізики.
Правильно організовані лабораторні заняття мають важливе виховне та практичне значення і орієнтовані на вирішення наступних завдань: поглиблення, закріплення і конкретизацію знань, отриманих на уроках фізики і в процесі самостійної роботи; формування практичних умінь і навичок, необхідних в майбутній професійній діяльності; розвитку умінь спостерігати та пояснювати явища, що вивчаються; розвитку самостійності тощо.
Етапи підготовки та проведення лабораторних робіт Попередня підготовка до лабораторної роботи полягає у вивченні учнями теоретичного матеріалу у відведений для самостійної роботи час, ознайомлення з інструктивними матеріалами з метою усвідомлення завдань лабораторної роботи, техніки безпеки при роботі з електричними приладами, хімічними та вибуховими речовинами тощо.
2. Консультування учнів вчителем з метою надання вичерпної інформації, необхідної для самостійного виконання запропонованих вчителем завдань, ознайомлення з правилами техніки безпеки при роботі в лабораторії. 3. Попередній контроль рівня підготовки учнів до виконання конкретної роботи. 4. Самостійне виконання учнями завдань відповідно до окресленої навчальною програмою тематики. 5. Опрацювання, узагальнення отриманих результатів лабораторної роботи і оформлення індивідуального звіту.
Алгоритм виконання лабораторного заняття 1. Уважно продумайте мету роботи, 2. Вивчіть і охарактеризуйте вимірювальні прилади, якими будете користуватися: визначте ціну поділки і розмір шкали, знайдіть похибку вимірювань даним приладом. 3. Зробіть необхідні малюнки і креслення та заповніть таблиці, 4. Визначте закономірність процесів, які ви спостерігали, 5. Запишіть показники приладів; врахуйте, що ні один вимірювальний прилад не дає точного значення вимірювальної величини. 6. Зробіть необхідні розрахунки, користуючись законами, описуючими дані явища. 7. Зробіть висновок, визначте головне в спостереженнях та розрахунках.
Порядок проведення лабораторних занять: 1. Перед виконанням лабораторного заняття учень повинен пройти інструктаж з техніки безпеки роботи у фізичній лабораторії. Проходження інструктажу оформлюється документально з обов’язковим підписом учнів та учителя. 2. На початку заняття проводиться перевірка знань теоретичного матеріалу з теми лабораторної роботи з метою перевірки знань. 3. Після проведення лабораторних дослідів передбачено обговорювання та порівняння результатів дослідження, аналіз та висновок роботи.
Схожі презентації
Категорії