Науково-методична работа школи. Звіт.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У травні 2010 р. було проведено семінар-практикум для вчителів “Історія виникнення української писемності та мови” (Никисла Н.І., Язвінська І.П.). На думку Є.М.Верещагіна і В.Г.Костомарова, “національна мова входить у поняття національної культури, бо природні умови, географічне положення, рівень і спеціалізація народного господарства, тенденція суспільної думки, науки, мистецтва – всі великі й малі особливості життя народу знаходять відбиття у мові цього народу”. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову - це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце у суцвітті народів. Вчителі МО приймають участь у педагогічних ярмарках та конкурсах («Тематичний блок заходів до організації проведення шевченківської декади в школі», Язвінська І.П.; у районному етапі міського конкурсу «Партнерство заради виховання» з проектом «Психолого-педагогічний супровід реалізації принципу «Школа - родина» у виховній роботі класного керівника», Язвінська І.П. Щоденником класного керівника, розробленого для даного конкурсу, користуються класні керівники школи).
Згідно з річним планом роботи школи, з планом роботи МО учителів української мови та літератури було проведено декаду «Великому Кобзареві присвячується» та української мови й літератури. У 1-11 класах пройшли класні години «Шевченко і сучасність» та «Поклін тобі, Тарасе!», літературні та Шевченківські п’ятихвилинки, конкурси-виставки газет, конкурси творів , фотовиставки про життя творчість Кобзаря, конкурс знавців життєвого шляху і творів Т.Г.Шевченка, Шевченківський КВК, конкурс на кращого читця віршів Т.Г. Шевченка тощо.
Відгуком на свято “Любові пам’ять незабутня” стала стаття “Воспитать человека”, надрукована в “Одеському віснику”. В рамках тижня було проведено конкурс лінгвістичних газет «Чи знаєте ви»; конкурс творчих робіт «Краса й велич української мови»; урок-конкурс «Змагання юних словесників»; свято-подорож «Краса й сила українського слова»; мовознавчий турнір; філологічна гра «У казковому світі мови»; свято «Мужай, прекрасна наша мово!»; свято мови «Будуймо державу українського слова!», пройшли поетичні п'ятихвилинки «Мова рідна, слово рідне» та ін.
Вчителі МО творчо підійшли до організації та проведення запланованих заходів. Учні під керівництвом вчителів виготовили значну кількість ілюстративного матеріалу, стіннівок, малюнків, проектів, рефератів.
Один з кабінетів української мови та літератури є Шевченківською світлицею, осередок вивчення генія українського народу Т.Г. Шевченка, краси й величі слова. Завідує кабінетом вчитель Бадюл І.А., яка у районному конкурсі Шевченкових світлиць посіла ІІІ місце.
Постійно працює Дідусева хата, в якій систематично проводиться національно-виховна робота (заходи щодо шанування пам’яті Б.-І. Антонича; уроки пам’яті «Голодомор 1932 – 1933 років. Україна пам’ятає»; класні години «Трагедія народу в пам’яті живих», «Україна - славний край козацький»; конкурс на кращого читця віршів «Срібне слово»; проводилися заняття гуртка «Оберіг» (згідно плану роботи гуртка) тощо). Наслідком є підвищення рівня національної свідомості учнів (активна участь у шкільних та позашкільних заходах та роботи дітей). Систематично відбувається поповнення «Дідусевої хати» новими експонатами.
Наслідком роботи МО є підвищення рівня якості знань учнів з української мови й літератури та стану успішності МО. Вчителів МО за результатами роботи було нагороджено домашнім кінотеатром, грамотами, дипломами, оголошено подяки.
Схожі презентації
Категорії