Методичні рекомендації вчителям, які викладають в перших класах.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
формувати мотивацію щодо вивчення іноземних мов упродовж життя; підготовити основи для спілкування іноземною мовою (тому процес навчання повинен відбуватися лише іноземною мовою, що сприяє створенню комунікативного середовища для навчання)(доцільно зробити “ словничок уроку”) виховувати позитивне (толерантне) ставлення до культури іншого народу, мова якого вивчається; формування навичок аудіювання, говоріння, читання та письма у комплексі.
пам’ять та уява мають образний, мимовільний характер; нестійка увага; мислення наочно – дійове, наочне – образне; провідна форма діяльності - сюжетно – рольова гра; дитині цікаво розмовляти про все, що її оточує; У ранньому дитинстві легко та швидко розвиваються мовленнєвий слух і артикуляція.
Зробіть вивчення мови приємним, цікавим , веселим; Грайте в ігри, співайте пісні, учіть вірші; Вживайте рідну мову, коли знайомите дітей із новим видом діяльності; Розмовляйте з дітьми іноземною якнайбільше; Дітей хваліть, відзначайте успіхи; Заохочуйте дітей розмовляти іноземною мовою; Використовуйте якомога більше жестів, рухів, наочності; Змінюйте види діяльності кожні 5-7 хвилин.
правильна вимова і розрізнення на слух звуків, слів, словосполучень і речень; оволодіння найбільш уживаною лексикою у межах визначеної тематики і сфери спілкування; отримання уявлення про основні граматичні категорії мови, яка вивчається; розпізнавання відомого лексичного і граматичного матеріалу під час читання та аудіювання і використання його у процесі усного спілкування; розуміння на слух мовлення вчителя, однокласників, основного змісту текстів з використанням наочності; участь у діалогічному спілкуванні (вміння вести етикетний діалог і діалог-розпитування під час повсякденного спілкування); уміння коротко висловлюватися у межах тематики і сфери спілкування, що визначені для початкової школи, відтворювати напам'ять римовані твори дитячого фольклору; оволодіння технікою читання вголос, читання про себе навчальних та нескладних текстів, використання прийомів ознайомлювального та навчального читання; правильне написання слів, словосполучень, речень і текстів; засвоєння елементарних відомостей про країну, мова якої вивчається.
Практична мета навчання іноземної мови в початковій школі полягає в тому, щоб закласти основи володіння іноземною мовою у молодших школярів, тобто сформувати початки фонетичних, лексичних, граматичних орфографічних навичок та вмінь аудіювання, говоріння, читання та письмі в межах програмних вимог.
Домінуючим у навчанні на початковому ступені (І семестр 1 класу) має бути усне мовлення. Сприйняття мовлення ґрунтується не лише на сенсорних, але й на моторних компонентах. Це означає, що формування бази сприймання іноземної мови потребує функціонування мовленнєворухових подразників. Отже навчання сприймання іншомовного мовлення повинно бути тісно пов'язане з повторенням, відтворенням матеріалу, який необхідно засвоїти. Тому у сучасних підручниках авторами закладено виконання дієвих вправ з елементами письма (наприклад, обведи слово, наведи за зразком, розмалюй), елементами читання (наприклад, озвуч слово, фрази).
Успішне оволодіння іноземною мовою можливо лише за рахунок системного використання різноманітних прийомів навчання та нетрадиційних уроків (урок-турнір, урок-гра, урок-проект, урок-екскурсія тощо). Класифікація прийомів навчання: з елементами змагання – ігри, конкурси, вікторини; з елементами загадування – загадки, шаради, кросворди; з елементами перевтілення – ігри-пантоміми, скетчі, інсценіровки, рольові ігри; з елементами художнього виконання – лічилки, скоромовки, римування, вірші, пісні; з елементами сюжетної організації – казки, легенди, байки.
мовленнєва спрямованість (урок іноземною мовою); динамічність і водночас цілеспрямованість уроку( 5 -7 видів завдань); чіткий розподіл часу ,гігієнічні вимоги – 3 хв. після 12-15 хв. уроку та 2 хв. – десь після 20 хв., організаційний етап уроку (підготовку учнів до уроку) доцільно максимально скоротити. Етап повторення вивченого на попередніх уроках теж повинен бути короткотривалим, а робота над новим матеріалом займає до 20 хвилин; взаємозв’язок навчальної діяльності з ігровою; поступовий перехід від співробітництва з учителем до самостійної роботи.
організаційна частина; визначення мети уроку; фонетична зарядка (хорова); ознайомлення з новим мовним матеріалом; формування навичок говоріння; розвиток умінь (розвиток діалогічного або монологічного мовлення (індивідуально-масове тренування, робота в парах); читання з метою формування техніки читання (знайомий матеріал; хорове та індивідуально-масове тренування); аудіювання – вправи на виконання розпоряджень; письмо (переписування, тренувальні диктанти); домашнє завдання (рубрика «Спілкуйся вдома» ) підсумки.
1. Ознайомтесь із нормативною базою та методичною літературою. 2. Співпрацюйте із вчителем – класоводом. 3. Співпрацюйте з психологом , вивчіть індивідуальні особливості дітей у класі. 4. Співпрацюйте з батьками , відвідуйте батьківські збори, ознайомте батьків із вимогами програми, дайте відповіді на всі запитання.
Схожі презентації
Категорії