X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інтерактивні метод в групі продовженого дня

Завантажити презентацію

Інтерактивні метод в групі продовженого дня

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Використання інтерактивних методів навчання у групі продовженого дня Досвід роботи вихователя групи продовженого дня Шенькарук Наталії Сергіївни

Слайд 2

Навчально-виховний процес повинен будуватися відповідно до потреб особистості та індивідуальних можливостей дітей, зростання їх самостійності та творчої активності. а це вимагає організації навчання відповідно до здібностей, здатності до навчання, таланту дитини. Завдання полягає в тому, щоб створити можливості кожному стати самим собою. Звичайно, що основи цих важливих змін закладаються безпосередньо на уроці. Але навчальний процес має своє продовження і тоді, коли дитина перебуває в групі продовженого дня, готує домашні завдання. Тут навчально-виховний процес набуває особистісного спрямування. Якщо ми хочемо залучити особистість до освітнього процесу, то зобов’язані допомогти дитині побачити в ньому свою значущість, мотиви власної діяльності. У центрі навчально-виховного процесу має бути учень. Від його творчої активності на уроці, вміння самостійно працювати над домашнім завданням, вміння доказово міркувати, обгрунтовувати свої думки, вміння спілкуватися з учителем, учнями залежить успіх у свідомому опануванні шкільної програми.

Слайд 3

Організувати роботу в групі продовженого дня так, щоб діти могли і гарно виконувати домашні завдання, і змістовно відпочивати –нелегко. Зрозуміло, що в другій половині дня діти вже втомлені.Крім того, тут зібрані діти з різних класів, різних паралелей. Всі вони мають різні здібності, різні мотивації навчання, різний рівень підготовки. Тому необхідно використовувати такі форми і методи, які б були найефективнішими у цій ситуації. Саме такими, на мій погляд, є інтерактивні технології навчання, які створюють найсприятливіші, комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуватиме свою успішність, інтелектуальну спроможність.

Слайд 4

Діти дуже люблять, коли використовуємо такі інтерактивні вправи як: «Мікрофон», «Загадкові будиночки», «Вилучи зайве», «П’ять слів-три слова», «Гронування», «Читання з передбаченням», «Сенкан», «Незакінчені речення». Вони дозволяють цікаво повторити вивчене на уроці та гарно виконати домашнє завдання.

Слайд 5

Після завершення будь-якої інтерактивної вправи обов’язково проводжу підбиття підсумків, так звану рефлексію. Мета її - згадати, виявити й усвідомити основні компоненти діяльності учнів, сконцентрувати їх увагу на вивченому навчальному матеріалі.

Слайд 6

Іноді інтерактивні технології сприймаються як гра. Але це не зовсім правильне трактування. Від цього застерігає відомий педагог Ш.Амонашвілі: «Завдання педагога під час застосування ігор у навчанні полягає в підпорядкуванні гри конкретній дидактичній меті».

Слайд 7

Мета рольової гри – визначити ставлення до конкретної життєвої ситуації, набути досвіду шляхом гри. Такі ігри використовують і для вироблення конкретних навичок. Вони сприяють формуванню в учнів власного ставлення до сутуації, сприяють розвитку уяви, формуванню навичок критичного мислення.

Слайд 8

За ігровою моделлю учасники навчального процесу перебувають у нетрадиційних умовах. Учні самі обирають собі ролі, створюють проблемні ситуації, шукають шляхи їх розв’язання. Цікавими у цьому плані є інтерактивні вправи «Виграш у лотерею», «Інтерв’ю», «Від А до Я», які використовую у своїй роботі. Суть цих вправ полягає в тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної взаємодії всіх учнів. Це співнавчання, взаємонавчання, де рівними суб’єктами процесу є і вчитель і учень.

Слайд 9

Інтерактивне навчання - це така особлива форма організації навчальної діяльності, яка має конкретну мету – створити найсприятливіші умови, у яких кожен учень відчуває себе успішним, інтелектуально спроможним. Суть інтерактивного навчання в тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної активної взаємодії всіх учнів. На виховних годинах часто використовую інтерактивну вправу «Читання з передбаченням».

Слайд 10

З цією метою добираю цікавий для дітей матеріал. А для себе ставлю такі запитання: - Чому я хочу, щоб учні ознайомилися саме з цим матеріалом? - Що вони зрозуміють, прочитавши цей текст? - Чого навчить їх цей текст? - Що для них буде несподіваним? - Яким досвідом збагатяться учні, ознайомившись з цим текстом?

Слайд 11

Читаючи текст блоками, зосереджую увагу на питаннях, які дозволять учням не тільки вчитися аналізувати текст, але й передбачати сюжет, прогнозувати події, характеризувати вчинки героїв, робити власні висновки. Таким чином, учні поступово проходять стадії актуалізації, втягнення, прогнозування, розуміння змісту та рефлексії, тобто підведення підсумків.

Слайд 12

Рефлексія є природним невід’ємним і найважливішим компонентом інтерактивних технологій. Адже вона дає можливість учням: - усвідомити, чого вони навчились; - згадати деталі свого досвіду, що були необхідні для виконання завдання; - оцінити власний рівень розуміння, - порівняти своє сприйняття з думками, поглядами інших.

Слайд 13

Надзвичайно цікавою для дітей є інтерактивна вправа «Незакінчені речення» Спочатку визначаю тему,з якої учні будуть висловлюватись в колі ідей . Потім,використовуючи уявний мікрофон,формую незакінчені речення і пропоную учням закінчити їх. Наприклад: Сьогоднішній урок навчив мене… Це рішення я прийняв тому,що… Прочитане оповідання спонукає мене до… Найцікавішим завданням на сьогоднішньому уроці було…

Слайд 14

Під час годин дозвілля стараюсь використовувати технології колективно-групового навчання, які передбачають одночасну спільну роботу всіх учнів. Найефективнішими є : «Карусель», «Мікрофон», «Незакінчені речення», «Дешифрувальник». Вони дають можливість всім дітям говорити, висловлюватись, обмінюватись ідеями, розвивати навички спілкування.

Слайд 15

Надзвичайно цікавою у виховному плані є гра «Світлофор ввічливості». Я називаю репліки, а діти за допомогою сигнальних карток червоного та зеленого кольору сигналізують, де правильно чинять діти, а де ні. Якщо діти чинять неправильно, то пояснюють, як потрібно чинити. Це спонукає до розвитку зв’язного мовлення, навиків критичного мислення, формує вміння оцінювати вчинки людей та свої власні вчинки.

Слайд 16

Своє завдання як вихователя групи продовженого дня вбачаю не тільки в тому, щоб навчати та виховувати, але й, в першу чергу, в тому, щоб зберегти здоров’я дітей, створити умови для гармонійно розвиненої особистості. Тому багато уваги приділяю фізкультхвилинкам, прогулянкам на свіжому повітрі, рухливим іграм, змаганням, які діти дуже полюбляють.

Слайд 17

І на завершення кілька слів про проблеми. Група не має свого постійного класного приміщення, не має спортивного інвентаря, не має елементарних настільних ігор та ще багато чого, що могло б робити перебування дітей в групі продовженого дня більш змістовним, корисним та цікавим.

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка