X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Готовність дитини до навчання

Завантажити презентацію

Готовність дитини до навчання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Готовність дитини до навчання Педагогічна Психологічна

Слайд 3

ПСИХОЛОГІЧНА ГОТОВНІСТЬ

Слайд 4

Домашня діагностика “ЧИ ГОТОВА ВАША ДИТИНА ДО ШКОЛИ?”

Слайд 5

Оцінювання знань і уявлень дитини Чи може дитина: Розповісти про свою країну, місто, в якому живе; Назвати свою адресу, імена, по батькові своїх батьків, їхні професії; Назвати пори та місяці року, дні тижня, частини доби; Що вона знає про тварин і рослини?

Слайд 6

Чи доводилося дитині супроводжувати вас на пошту, до ощадкаси або магазину? Чи відвідувала дитина бібліотеку? Чи доводилося дитині бувати в селі, зоопарку, музеї? Чи мали ви можливість регулярно читати дитині або розповідати казки, історії?

Слайд 7

Оцінювання розвитку пізнавальних процесів дитини Чи здатна ваша дитина зрозуміти та здійснити найпростішу класифікацію (наприклад: живі та неживі предмети; дикі та свійські тварини; легковий та внтажний транспорт (а також наземний, повітряний, морський); фрукти та овочі тощо?

Слайд 8

Чи може дитина переказати історію, зберігши основну думку і послідовність подій? Чи легко дитина запам’ятовує невеликі за обсягом вірші? Чи здатна дитина запам’ятати після одного повторення 5-8 односкладових слів? Чи може дитина утримати в пам’яті та виконати як мінімум три вказівки?

Слайд 9

Чи може дитина помітити відсутність картинки, якщо їй спочатку показати серію картинок, а одну забрати? Чи в змозі дитина на слух відрізнити одне від одного слова, що відрізняються одним звуком?

Слайд 10

Оцінювання рівня пізнавальної активності дитини Чи виникає в дитини бажання роздивитися книги самостійно? Чи із задоволенням і чи уважно слухає дитина, коли їй читають уголос або розповідають щось пізнавальне? Чи запитує дитина про слова, події, побудову речей і причини явищ?

Слайд 11

Чи просить дитина навчити її чого-небудь або придбати їй пізнавальні книги, фільми, погратися в розвивальні ігри разом із нею?

Слайд 12

Оцінювання мовленнєвого розвитку дитини Чи легко дитині відповідати на запитання дорослих? Чи може дитина пояснити слова (напр.: велосипед, парасолька, луска, герой, спотикатися, шорсткий та ін.)? Чи може дитина пояснити, де розташовані предмети: на столі, під столом, ліворуч, праворуч? Чи може дитина розповісти історію, описати те, що вона бачить?

Слайд 13

Слайд 14

Оцінювання підготовленості руки до письма Чи вміє дитина писати на папері без сильного натискання на олівець? Чи володіє дитина навичкою зафарбовувати олівцем, не виступаючи за край малюнка? Чи вміє малювати картинки і пояснювати, що на них зображено? Чи вміє дитина користуватися фарбами, пластиліном, олівцем для творчого самовираження?

Слайд 15

Чи вміє дитина вирізувати ножицями з тупими кінцями, причому рівно та не завдаючи собі й іншим шкоди?

Слайд 16

Оцінювання емоційно-вольового розвитку дитини Чи виглядає дитина веселою та задоволеною вдома і в колі своїх друзів? Чи боїться дитина чого-небудь тривалий час? Чи спокійний сон у дитини, чи швидко вона засинає? Чи виявляє дитина агресію або відчуває невпевненість, тривогу? Чи має дитина погані звички? Чи в змозі дитина підкорити свою поведінку встановленим правилам?

Слайд 17

Чи здатна дитина посидіти спокійно впродовж певного проміжку часу? Чи докладає дитина зусилля для подолання труднощів?

Слайд 18

Оцінювання вміння дитини спілкуватися

Слайд 19

Чи вміє дитина стримувати агресивні імпульси на адресу інших людей? Чи поводиться дитина пристойно?

Слайд 20

Оцінювання вмотивованості дитини до навчання в школі 1. Чи хоче дитина стати учнем або прагне ще на рік залишитися у дитячому садку? 2. Дитина хоче стати учнем: Через зовнішні несуттєві ознаки (гарні зошити, портфель, у класі нові парти, багато нових друзів та ін.); Тому що вона прагне дізнатися багато нового, писати, вчитися.

Слайд 21

Вольова готовність дитини до навчання Чи належною мірою в дитини сформовані навички гігієни (зранку чистити зуби, мити руки перед їжею та ін.)? Чи притаманні дитині стійкі навички самообслуговування (може самостійно зробити бутерброд, одягтися відповідно до погоди, зав’язати шнурки, шарф)? Чи допомагає дитина вдома по господарству (миє посуд, прибирає ліжко, накриває на стіл)?

Слайд 22

Чи вміє дитина утримувати увагу упродовж 15-20 хв., коли перебуває на самоті (під час читання вголос, малювання, гри)? Чи здатна дитина керувати своїми бажаннями (не їсти перед вечерею цукерок, хоча вона має можливість їх узяти; не вередує, якщо дорослий щось забороняє)? Чи вміє дитина поводитися за столом (правильно сидіти, акуратно їсти)? Чи дотримує дитина певного режиму дня (час прогулянки, їжі, сну)?

Слайд 23

Якщо дитина ставить запитання, чи завжди вона вислуховує відповідь? Чи прибирає дитина свої іграшки після гри, альбом – після малювання, книжки та зошити – після читання, письма?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка