X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Звертання поширені й непоширені. Розділові знаки в реченнях зі звертаннями

Завантажити презентацію

Звертання поширені й непоширені. Розділові знаки в реченнях зі звертаннями

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок з української мови 8 клас

Слайд 2

Слайд 3

Тема уроку: Звертання поширені й непоширені. Розділові знаки в реченнях зі звертаннями

Слайд 4

Самоперевірка 1-так 2-ні 3-так 4-ні 5-так 6- так 7-так 8-так 9-так 10-так 11 -так 12 -ні

Слайд 5

Весно вітре люблю вас гори ріки

Слайд 6

Весно, вітре, люблю вас, гори, ріки

Слайд 7

Робота за підручником (с.182-183)

Слайд 8

Що означає Називає того, до кого звертаються з мовленням Вид за будовою непоширене (одне слово) поширене (сполучення слів) Спосіб вираження іменником: Ніночко, у тебе ж глибокий по тяг до літератури! (0. Донченко) Іншими часинами мови у значенні іменника: Копитами вдарте, вороні! (П.Воронько) іменним словосполученням або цілим реченням: Дорогий діду, а які у сонця клю чі? (М. Стельмах); Хто в полі, хто в лісі, стережися (Леся Українка)

Слайд 9

ЗВ РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ ПРИ ЗВЕРТАННІ ЗВ ЗВ ЗВ ЗВ ….. ЗВ .

Слайд 10

Юначе, хай буде для неї твій сміх і сльози, і все до загину… Васильки у полі, васильки у полі, і у тебе, мила, васильки з-під вій. А він йде і йде, хоча вже й не дихає свіча, лиш вуста дрижать гарячі: янголе ,не впадь з плеча.

Слайд 11

Слайд 12

для очей

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

-Мамо, ти пам’ятаєш ту вазу, яка переходить в нашій сім’ї з покоління до покоління? - Звісно, пам’ятаю, синку, А що? -Моє покоління щойно її розбило…

Слайд 16

Грицю, ти зізнався вдома, що одержав двійку? Зізнався, Ірино Сергіївно. Ну то й що? -Нічого. Вдома нікого не було.

Слайд 17

Робота в парах Складіть діалог-прохання, використовуючи звертання. Покажіть ваші стосунки під час перерви, у їдальні чи вдома. Не будьте схожі на Федька.

Слайд 18

Оленка з Семеном посперечалися. Семен твердить, що займенники ти і ви бувають звертанням, а Оленка запевняє, що ні. Розсудіть, хто правий у даному випадку. Доведіть чи спростуйте твердження. - Яких знань не вистачає дітям?

Слайд 19

Робота за підручником (с. 187) Робота в Інтернеті

Слайд 20

Рідше - можуть додатка Займенники входити до поширеного звертання Уреченнях зі звертаннями займенники ти і ви здебільшого виступають у ролі підмета УВАГА!

Слайд 21

Перевір! 1в, 2б, 3а, 4в, 5 1-г 2-в 3-а 4-д

Слайд 22

Завдання: складіть за поданими реченнями поради, вживаючи звертання 1. Дивіться на цей світ очима своєї любові – і він буде прекрасним! 2. Будуйте цей світ руками своїх надій – і … 3. Несіть цей світ у долонях добра – і … 4. Будіть цей світ світлом своєї віри – і …

Слайд 23

Рефлексія Я знаю, що… Я можу пояснити … Я розумію… Я вмію це зробити… Я прагну до… Я відчуваю, що мені потрібно…

Слайд 24

12 – 9 балів:Не помиляється той, хто не робить. 8 – 5 балів: Доки не намучишся, доти не научишся. 4 – 2 бали: Ти не плач і не журися, краще в книжку подивися.

Слайд 25

Ніщо не обходиться нам так дешево і не цінується так дорого, як ввічливість. Сервантес Так само як освіченість, шляхетність і честь абсолютно необхідні для того, щоб заслужити повагу і захоплення людей, ввічливість і хороші манери не менш необхідні, щоб стати бажаним і приємним у бесідах і в повсякденному житті. Честерфілд Ф.

Слайд 26

Домашнє завдання Правила на с.182-187 Написати листа товаришеві, використовуючи звертання Вправа309

Слайд 27

Звертання, які використовували в листах Т.Шевченко та І.Франко. Друже мій єдиний! Друже мій, Богу милий! Мій щирий, мій єдиний земляче! Мої любі, мої єдині друзі! Вельми шанує мий добродію ласкавий ( З листів Т.Шевченка) Вельмишановний пане редакторе! Високоповажні панове! Ласкавий і любий добродію! Дорога наша мамо! Люба моя, сердечна Олю!( З листів І.Франка)

Слайд 28

ВИ ЦЕ МОЖЕТЕ!

Слайд 29

Ось уже луна дзвінок. Закінчився наш урок. За роботу по заслузі. Щиро дякую вам, ДРУЗІ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова