X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Звертання, вставні слова, словосполучення, речення

Завантажити презентацію

Звертання, вставні слова, словосполучення, речення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Звертання, вставні слова, словосполучення, речення

Слайд 2

Наша рідна українська мова – це основа нашої безмежно багатої культури. Це наш дух, наша душа, наша пісня... О. Гончар.

Слайд 3

Що називається звертанням? Як інтонується речення із звертанням? Які розділові знаки ставляться у реченнях із звертанням? Дайте відповідь на питання:

Слайд 4

Яка роль вставних слів і словосполучень Які слова не бувають вставними? Як інтонується речення із вставними словами? Наведіть приклади вставних слів Дайте відповідь на питання:

Слайд 5

Ніколи не бувають навіть, адже, тож, ніби, причому вставними слова нібито, тільки, обов'язково, Запам'ятайте

Слайд 6

Слайд 7

Пан лікар – Добродій консультант – Друг Михась – Панночка Наталя – Сестра Христинка – Петро Степанович – Марія Миколаївна Поставити подані іменні словосполучення у формі кличного відмінка.

Слайд 8

У яких реченнях виділені слова є вставними, у яких – членами речення? Не все і ще було, що може бути. Може пісня хліб благословляє, може в пісню йде від хліба сила. І на світанні трепетним вітрилом мені здається вишня іздаля. Не вистою здається вже не вистою. Гарячому мисливцю і пень лисом здається.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Відредагуйте речення. Знаю, мабуть, важко, звичайно, признатись вам, професор, у своїй помилці. Бути на коні, кажуть, - це означає, як ми знаємо, здобути перемогу, оволодіти ситуацією, одне слово, бути творцем. Безперечно, виробництво має бути екологічно чистим, але, нажаль, не вистачає, зрозуміло, по-перше, коштів і по-друге, як не дивно, бажання.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Визначте, чим ускладнені речення: 1) однорідними членами; 2) звертанням; 3) вставними словами. Варіанти відповідей запишіть у табличку.

Слайд 15

Слайд 16

Поділіться думкою: Що нового ви дізналися на уроці? Що найбільше вас зацікавило? Над чим ще потрібно працювати?

Слайд 17

Слайд 18

І. Для 1 групи - написати листа товаришеві, використовуючи звертання ІІ. Для 2 групи – скласти речення із словами видно, здається, щоб в одному випадку вони були вставними, а в іншому – членами речення ІІІ. Для 3 групи – зробити синтаксичний розбір речення Домашнє завдання:

Слайд 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова