X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відмінювання прикметників. Повні і короткі форми. Прикметники твердої і м’якої груп

Завантажити презентацію

Відмінювання прикметників. Повні і короткі форми. Прикметники твердої і м’якої груп

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відмінювання прикметників. Повні і короткі форми. Прикметники твердої і м’якої груп

Слайд 2

Відредагуйте речення Найбільш дотепним був виступ ліцеїстів. Ця зустріч з актрисою була самою найкращою в моєму житті. Вона розумніше своєї сестри. Найбільш цікавішою була книга про інопланетян. Самі передові фермерські господарства одержували високий урожай зернових.

Слайд 3

Визначте, який із прикметників «зайвий». Блакитний, жовтавий, тьмяний, качиний; дерев’яний, веселий,лаковий, пластиліновий; доньчин, материн, батьківський, товаришів; ластів’ячий, пізній, грачиний, лебединий.

Слайд 4

Творче спостереження Як ішли ми зелен лугом к зелен гаю, солов’ї нам ткали пісню дивну-дивну. І шумить, і гуде, дрібен дощик іде, а хто ж мене молодую та й додому поведе?

Слайд 5

ПОВНІ: (стягнені) молодий, радий, здоровий КОРОТКІ: молод, рад, здоров. (вжив. тільки у н.в.і з.в. одн. чол.роду) НЕСТЯГНЕНІ: ( у формі ж.р. та с.р.) молодая, радоє, здоровая. ( у Н.в., З.в., Кл.в.)

Слайд 6

ТВЕРДА група: (якісні і відносні) з основою на твердий приголосний (червоний, залізний, свіжий), присвійні прикметники з суфіксами –ів(-їв), -ин(-їн) (батьків, Сергіїв) та прикметники вищого і найвищого ступенів солодший, найвигідніший.

Слайд 7

М’ЯКА група з основою на м’який приголосний: літній, художній, довгошиїй

Слайд 8

Складні прикметники з основою на –лиций (круглолиций,білолиций червонолиций,блідолиций) не відносяться ні до твердої, ні до мішаної групи

Слайд 9

РОЗПОДІЛЬНИЙ ДИКТАНТ (запишіть у дві колонки прикметники твердої і м’якої груп) Величний, середній, майстерний, молодий, присутній, батьків, жив, ясен, давній, працьовитий, літній, сторонній, мужній.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова