X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Уподібнення приголосних

Завантажити презентацію

Уподібнення приголосних

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Дати відповіді на питання: Яка наука вивчає правила вимови слів? 2. Де ми можемо перевірити, як треба вимовляти слово? 3.

Слайд 3

Правила літературної вимови приголосних звуків Приголосні Як вимовляються [дж] [дз] Злито, як один звук Буквосполучення -тьс(я) Як м'який подовжений звук [ц':] Буквосполучення -шс(я) Як довгий м'який звук [с':] [г] перед [т'], [к] Як [х] Префікс з- перед [к],[п],[т],[ф],[х],[ц] Як [с]

Слайд 4

Записати слова у 3 колонки: 1) слова, в яких відбулося уподібнення глухих і дзвінких приголосних; 2) у яких відбулося спрощення; 3) у яких спрощення не відбувається. Аргументувати свій вибір за допомогою правил. Нігті, легко, ягідка, месник, кількіс-ний, радісний, пізній, чесний,серце-вий, ніжна, глибше, шістнадцять, фашистський, агентський, кістля-вий, хвастливий, берізка.

Слайд 5

Прочитати текст, знайти пунктуаційні недоліки, а також орфографічні помилки. УКРАЇНА Яка ж ти прекрасна земле в промінні солнця! Голуба зелена квітчаста. Звідси далеко на схід розкинулася україна. Передранішній вітер злехка хвилює тирсу. Бліде небо михтить зірками до блакиті, що оповила стипову далечінь (За М. Коцюбинським). Далі на схід розкинулась контрасна хвиляста рівнина. Ще далі чарівне Поділля з доблестним народом. Від прип'яті до десни вишумлює Полісся з рідкістними мешкан- цями флори і фауни а далі Київщина лісостеп полтавські ріки що горнуця до дніпра за яким степи а до самої Херсоншчини (За І. Цюпою).

Слайд 6

Перевіримо! УКРАЇНА Яка ж ти прекрасна, земле, в промінні сонця! Голуба, зелена, квітчаста. Звідси далеко на схід розкинулася Україна. Передранішній вітер злегка хвилює тирсу. Бліде небо мигтить зірками до блакиті, що оповила степову далечінь (За М. Коцюбинським). Далі на схід розкинулась контрастна хвиляста рівнина. Ще далі чарівне Поділля з доблесним народом. Від Прип'яті до Десни вишумлює Полісся з рідкісними мешкан- цями флори і фауни, а далі Київщина, лісостеп, полтавські ріки, що горнуться до Дніпра, за яким степи а до самої Херсонщини (За І. Цюпою).

Слайд 7

Виконайте тестові завдання: 1. Виберіть  правильний варіант написання  слова. А)1 - смушка;2 - смужка. Б)1-берізка;2-беріска. В)1 - якби;2 - ягби. Г)1 - злехка;2 - злегка. Д)1-бородьба;2-боротьба. Ж)1 - кігтьовий;2 - кіхтьовий. З)1 - нішка;2 - ніжка. И)1 - дубки;2 - дупки. І)1 - мабудь;2 - мабуть. К)1 - указка;2 - укаска. 2. Знайдіть правильний запис слова.                                                                                                                                                                                                                                                       

Слайд 8

3.Позначте рядок, в якій слова пишуться і вимовляються однаково. а) магазин, калина, день; б) боротьба, життя, щастя; в) умиваєшся, читається, високо. 4. Позначте  рядок, в якій на місці  пропущених літер потрібно  вставити  однакову літеру у всіх словах. а) соло...кий, бри...кий,. боро...ьба; б) бря...кіт, сли...ький, дорі...ка; в) ле...кий, во...кий, бі...ти.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова