X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Твір на основі власних спостережень. Калина під моїм вікном

Завантажити презентацію

Твір на основі власних спостережень. Калина під моїм вікном

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Текст – опис 3 клас Калина під моїм вікном Презентацію підготувала вчитель – методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Слово вчителя "Перша квіточка — наша родинонька, друга—рідна сторононька,"—так говориться в пісні про калину. Майже в усіх народів є улюблені рослини-символи.

Слайд 3

Слово вчителя У канадців, скажімо, — клен, у росіян — берізка і горобина. А які рослини символізують нашу Україну?

Слайд 4

Слово вчителя Так, і калина, і верба, і барвінок разом з колосками жита, з вишитими рушниками, з духмяним хлібом — все це і є символи нашого українського народу. "Без верби і калини нема України", — так говорить народна мудрість.

Слайд 5

Відгадування загадки За хатою у садочку, У зеленому віночку Та в червоних намистах Стала пава молода. І збігаються всі діти, Щоб на неї поглядіти. За намисто кожен смик — Та й укине на язик. Що це таке? Калина

Слайд 6

Завдання 1 (зошит, с. 16). Відгадати загадку і підкреслити слова, які допомогли відгадати її. Пояснити, як ти їх розумієш.

Слайд 7

Оголошення теми і мети уроку На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про калину. Ви почуєте, як оспівується ця рослина у віршах, піснях, легендах і переказах, прислів'ях і приказках. Ми з вами визначимо також ознаки і властивості калини, напишемо розповідь з елементами опису "Калина під моїм вікном".

Слайд 8

Виступ учнів-журналістів Калина — це символ нашої України. З нею порівнювали красу української дівчини. Без калини не можна уявити бабусиної хати, маминої пісні, рідної Вітчизни.

Слайд 9

Легенда про калину На Україну напали турки і татари. Вони вбивали дітей, старих людей, а молодих дівчат забирали у полон. В одному селі дівчина втікала, зачепилася за дерево і впала.

Слайд 10

Легенда про калину Разок червоного намиста розірвався і розсипався. Дівчина загинула в неволі, а на місці розсипаного намиста виросла калина.

Слайд 11

Прикмети, прислів'я, приказки Любуйтеся калиною, поки цвіте, а дитиною, поки росте. У лузі калина з квіточками, Немов матуся з діточками. Весною калина білим цвітом квітує, А восени червоні ягоди дарує.

Слайд 12

Прикмети, прислів'я, приказки Запишалася калина, Наче красная дівчина. Калина хвалилася, що з медом солодка. Пишна та красива, мов червона калина.

Слайд 13

Виступ учнів-ботаніків Калина — це лісовий кущ. Росте вона переважно на вологому ґрунті, поблизу річок і лісових струмків, в гаях, дібровах, на схилах, узліссі, на лісових галявинах. Красива калина в усі пори року. Пізньою весною, коли сонце щедро дарує тепло, калина вбирається у білі "букетики" з квітів. Придивіться до них. Зовні у букетику квітки великі, зібрані у віночок, а всередині — дрібненькі, непоказні.

Слайд 14

Виступ учнів-ботаніків Цікаво, що великі квіти не дають плодів, а з маленьких восени дозрівають плоди калини. Проте і великі квіти розцвітають недаремно — своєю красою вони приваблюють комах. Побачить їх бджола чи джміль і прилетить, щоб напитися солодкого соку, переповзає з квітки на квітку, переносить пилок. А для квіток це корисно — більше буде плодів.

Слайд 15

Виступ учнів-ботаніків Влітку починають дозрівати дуже гарні яскраво-червоні блискучі плоди, наче жменями розкидані серед розкішного зеленого листя. До пізньої осені і навіть взимку, коли вже випадає сніг, висять вони на гілках, прикрашаючи ліс. її ягодами ласують мешканці лісу. Здавна існує гарний звичай: біля щойно зведених осель, на примітному місці, в першу чергу садили калину.

Слайд 16

Завдання 2 (зошит, с. 16). Червоні, соковиті, круглі, терпкі —… ягоди. Темно-зелене, смарагдове, багряне —… листя. Важкі, розкішні, червоні —… грона. Духмяні, запашні, сніжно-білі —… квіти.

Слайд 17

Завдання 3 (зошит, с. 16). Калина-красуня; чарівний кущик… як дівчина-чарівниця; як наречена у віночку; наче дівчина у білій хустині.

Слайд 18

Завдання 4 (зошит, с. 16). Творча робота. Що ти знаєш про калину? Це невисокий, але пишний кущ. Є лікарською рослиною. Любить вологі місця, може рости у лісі, лузі, біля хати. Про неї складено багато віршів, пісень, приказок, прислів“ їв. З нею пов'язано багато легенд, народних вірувань, обрядів.

Слайд 19

Завдання 4 (зошит, с. 16). Творча робота. Яке в неї галуззя? Тонке, зелене, розгалужене, розвинене. Які листки? Темно-зелені, округлені, сірувато-зелені, знизу опушені, смарагдові шати.

Слайд 20

Завдання 4 (зошит, с. 16). Творча робота. Який цвіт? Білий, зібраний у суцвіття, квіточка, ніби дівчина в білій хустині. Біле мереживо, запашний, духмяний, сніжно-білий.

Слайд 21

Завдання 4 (зошит, с. 16). Творча робота. Які ягоди? Соковиті круглі плоди, рум'яні, кислувато-терпкий смак. Важкі соковиті кетяги, наче налиті кров'ю, цілющий сік, палахкотять, мов ліхтарики, червоні, яскраво-червоні.

Слайд 22

Завдання 4 (зошит, с. 16). Творча робота. Чим подобається тобі ця рослина? Лікувальними властивостями, красою.

Слайд 23

Складання розповіді з елементами опису Калина під моїм вікном План Де росте калина? Яка калина на вигляд? Кого приваблює кущ калини весною, восени? Яку користь приносить вона людям? Як народ величає калину?

Слайд 24

Орфографічна підготовка Робочі матеріали Невисокий, але пишний кущ. Вологі місця, у лісі, у лузі, біля хати під вікном. Запашний цвіт, наче дівчина в білій хустині. Важкі соковиті кетяги, кислувато-терпкий смак, наче налиті кров'ю, цілющий сік, палахкотять, мов ліхтарики. З давніх-давен, краса, лікувальні властивості.

Слайд 25

Текст-опис Калина під моїм вікном Калина — це невисокий, але пишний кущ. Росте на вологих місцях у лісі, в лузі. Посадили і ми калину біля своєї хати.

Слайд 26

Текст-опис Весною вона зацвітає запашним білим цвітом. Кожна квіточка, ніби дівчина в білій хустині.

Слайд 27

Текст-опис Восени важкі грона калини червоніють. Ягоди наливаються цілющим соком. Взимку кущ калини особливо гарний. Кругом біліє сніг, а червоні кетяги палахкотять, мов ліхтарики.

Слайд 28

Текст-опис Калину здавна шанують і люблять люди за її красу і лікувальні властивості.

Слайд 29

Підсумок уроку Ось така наша супутниця вічна — корисна і символічна, пісенна у кожній квітці, ім'я якої—калина. Калина втілює красиве і корисне.

Слайд 30

Підсумок уроку Щоб росла у вас червона калина, будьте самі гарні не лише зовнішністю, а й внутрішньо, будьте щедрими на добро, бережіть його у своїй душі.

Слайд 31

Підсумок уроку Посадіть кущ калини і біля своїх домівок. Хай він прикрасить ваш дім, хай у ньому зів'є гніздо соловейко і співає вам. Ніжними струнами душі своєї доторкніться до рідної історії, українських традицій, до народних і чистих джерел мудрості.

Слайд 32

Підсумок уроку Є дерева високі, гарні, з солодкими й соковитими плодами. Калина ж терпка й гіркувата: небагато наїдку з неї. Та чи хоч одне з них має бодай соту частину її популярності?

Слайд 33

Підсумок уроку Хай ваші душі не заростають ряскою байдужості, бо такий вам батьківський наказ, клич рідної землі, то ж будьте гідними цього.

Слайд 34

Оформлення: ресурси інтернету Уроки розвитку мовлення, Тернопіль, “Богдан”

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська мова