X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Твір-опис Журавель

Завантажити презентацію

Твір-опис Журавель

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок розвитку мовлення 4 клас Твір-опис Журавель

Слайд 2

Виконала РудичТ.М.-вчитель початкових класів спеціалізованої школи№16 м.Києва

Слайд 3

Прохолоди чиста просинь — на поріг ступає осінь. Вдаль від рідної землі Линуть в вирій …

Слайд 4

Сторінка-цікавинка. Журавель – птах знаменитий. В казках, байках, легендах, піснях, прислів’ях часто згадується журавель. У багатьох народів цей птах – символ вірності, щастя, довгого життя. В Україні є 2 види журавлів: журавель сірий і журавель степовий.

Слайд 5

Цей птах став національним символом багатьох країн.

Слайд 6

Журавель , журав, журавка ,лелека, аїст, бусел, бусьок, бузьок , бусоль, веселик, клек, жабоїд, гайстер, чорногуз-називають птаха у народі.

Слайд 7

Великий  довгоногий птах, як свійська гуска завбільшки, з довгою шиєю, прямим сильним дзьобом. Оперення приємного сірого забарвлення, тільки махові пера чорні та по боках голови білі смужки. Живляться переважно рослинною їжею, але не відмовляються і від комах, дрібних тварин-жаб, ящірок. Як рідкісний птах журавель занесений до Червоної книги України.

Слайд 8

Народ примічає: Лелека до двору — щастя в хату; . Прилетіли лелеки — принесли весну здалека. Якщо птахи поспішають з вильотом- чекай суворої зими. Хто зруйнує гніздо боцюна, у того хата згорить.

Слайд 9

Тема уроку: Твір – опис Журавель

Слайд 10

ПРИГАДАЙТЕ: Текст-опис, в ньому розповідається, яким є предмет. До такого тексту можна поставити запитання «Який предмет?» Опис розкриває ознаки предмета, його тимчасові характеристики чи постійні властивості, якості, стани.

Слайд 11

Схема написання твору: 1.Зачин (загальне враження про предмет) 2.Основна частина (ознаки предмета) 3.Кінцівка (висновок)

Слайд 12

План твору 1.Назва птаха. 2.Опис зовнішності(який птах на зріст,які у нього голова,шия,ноги,крила,дзьоб). 3.Спосіб мешкання(де живе,що їсть). 4.Ваше ставлення до птаха.

Слайд 13

Словникова скринька: Шия-довга,темна.з білою смугою. Ноги-довгі,чорні. Тіло-струнке. Дзьоб-довгий,загострений,сильний. Оперення-сіре,на кінчиках крил-чорне. Голова-чорна.

Слайд 14

ПАМ’ЯТКА: 1) Кожну частину тексту писати з абзацу. 2) Речення будувати невеликі. 3) Давати повні відповіді на запитання. 4) Послідовно викладати свої думки. 5) Стежити за мовою. 6) Уникати повторів слів. 7) Під час написання складних слів користуватися орфографічним словником.

Слайд 15

Використані ресурси: http://pernatidruzi.org.ua/art.php?id=117 . http://www.ukrlit.vn.ua/article1/1336.html  https://sites.google.com/site/simvoliuk/zuravel

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова