X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Складання тексту-опис з елементами розповіді

Завантажити презентацію

Складання тексту-опис з елементами розповіді

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська мова Урок розвитку зв’язного мовлення 4 клас Складання тексту-опис з елементами розповіді

Слайд 2

Опис — це один із типів мовлення, за допомогою якого ми характеризуємо предмети, називаючи найбільш важливі для них ознаки. Тому потрібно вивчати дійсність, спостерігаючи навколишній світ, бачити ознаки, знаходити слова для найточнішого його опису, постійно збагачувати свій словниковий запас.

Слайд 3

- Коли ми користуємось описом? - Що можна описувати? - Навіщо людині потрібні вміння описувати предмети, тварин й інших людей?

Слайд 4

Слайд 5

Загадка За хатою у садочку, У зеленому віночку Та в червоних намистах Стала пава молода. І збігаються всі діти, Щоб на неї поглядіти. За намисто кожен смик – Та й укине на язик. Що це?

Слайд 6

Словникова робота Калина - кущова рослина, що має білі квіти і їстівні гіркі чи кисло-солодкі червоні ягоди. З давніх-давен в Україні калину садять біля криниць, копанок, над ставками .

Слайд 7

Кожна ягідка в калини, Як червона намистина. Багряніють грона в листі, Мов жаринки пломенисті. Багато поетів і письменників присвятили свої рядки калині. А особливо багато згадувань про калину в рядках Т. Г. Шевченка

Слайд 8

Калина — улюблена рослина українського народу. Навесні милує вона око білим цвітом, а восени і взимку — червоним намистом. Багато прислів’їв, приказок, порівнянь, легенд присвятив їй народ.

Слайд 9

Калина приносить користь і здоров'я. Недарма у народі кажуть: «Без верби і калини — нема України». Здавна калину використовують у народній медицині. Свіжі ягоди з медом та водою вживалися при кашлі, серцевих захворюваннях. Сік калини використовували і в косметичних цілях.

Слайд 10

Вправа “Дощ” комплементів калинці Добираємо влучні прикметники, дієслова, образні словосполучення

Слайд 11

Кущ — густий, розлогий, пишний, крислатий.

Слайд 12

Ягідки — червоні, круглі, смачні, гіркуваті, соковиті Грона - важкі, червоні, розкішні

Слайд 13

Квіти - духмяні, запашні, сніжно-білі. Листки - темно-зелені, смарагдові, багряні.

Слайд 14

Калина — шелестіла, пригощає, сміялася, похилилася, тримає, годує, росте, виросла, буятиме, зацвіте, розквітне, розвеселить.

Слайд 15

Словосполучення: - розкішний крислатий кущ, тримає над головою, шелестить у листі, милують око, веселить осінні і зимові барви, -розквітає білим цвітом красуня, гарний білий рясний цвіт, милує очі біле мереживо, ніби дівчина в білій хустині, -ягідки виблискують, палахкотять червоними ліхтариками, веселить око яскравими барвами, пишається вогниками, одягла червоне намисто, наповнені цілющим соком, кислувато-терпкий смак

Слайд 16

Фізкультхвилинка .

Слайд 17

План 1. Яка калина на вигляд? (кущ, грона, листя) 2. Чим приваблює кущ навесні і восени? 3. Де росте калина? 4. Яку користь приносить ? 5. Як народ величає калину? .

Слайд 18

Скрізь живе калина — символ України. Народжувалася донька — садив татусь калиноньку, хай росте — пишна, красна, щоб була її доленька щасна. На весільному короваї, у віночках дівочих, на сорочках, на рушничках, в імені Калини — скрізь живе калина.

Слайд 19

Спасибі за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова