Структура вікна Microsoft Power Point. Створення презентації за допомогою майстра автозмісту. Створення презентації на основі порожньої презентації.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Структура вікна Microsoft Power Point. Створення презентації за допомогою майстра автозмісту. Створення презентації на основі порожньої презентації. Презентація до відкритого лабораторного заняття з дисципліни «Основи роботи з ПК» асистента Байло М.Ю. із студентами інституту іноземних мов та перекладу «Філологія: німецька мова і література» від 15 грудня 2011 р. (2011-2012 н.р.)
Мета роботи: навчитись: працювати з програмою Power Point. знати: як запускається програма Power Point; які панелі інструментів та основні кнопки керування роботою програми Power Point; для чого використовують «Майстер автозмісту»; етапи створення порожньої презентації; яким чином імпортуються різноманітні об’єкти: малюнки, діаграми, таблиці; як обираються шаблони оформлення; як змінювати фон слайду.
Перед створенням презентації необхідно: Визначити тему та призначення презентації, спосіб демонстрації. Створити схему (сценарій презентації). Продумати зміст усіх слайдів, їх стиль та оформлення.
За структурою презентації поділяються на лінійні та розгалужені. Презентації лінійної структури створюються для послідовного викладання матеріалу з використанням мультимедійних засобів. Вони мають містити лише тези повідомлення, які допомагають усвідомити його зміст та ілюстрації. Презентації, які створюються за допомогою гіпертекстових посилань мають розгалужену структуру і можуть використовуватися в узагальненні й систематизації знань та у визначенні рівня навчальних досягнень учнів.
Вимоги щодо структури й оформлення презентації: викладайте матеріал стисло, з максимальною інформативністю тексту; використовуйте слова і скорочення, уже знайомі студентам (учням); слідкуйте за відсутністю нагромадження, чітким порядком у всьому; ретельно структуруйте інформацію; використовуйте короткі та змістовні заголовки, марковані та нумеровані списки; важливу інформацію (наприклад, висновки, визначення, правила тощо) подавайте крупним та виділеним шрифтом і розташовуйте у лівому верхньому куті екрана; другорядну інформацію бажано вміщувати внизу сторінки; кожному положенню (ідеї) треба відвести окремий абзац;
Вимоги щодо структури й оформлення презентації: головну ідею абзацу викладайте в першому рядку абзацу; використовуйте табличні форми запису інформації (діаграми, схеми) для ілюстрації важливих фактів, щоб подати матеріал компактно і наочно; графіка має органічно доповнювати текст; пояснення треба розташовувати якнайближче до ілюстрацій, з якими вони мають одночасно з’являтися на екрані; необхідно ретельно продумати інструкції до виконання завдань; їх чіткість, лаконічність, однозначність; використовуйте емоційний фон (художня проза запам’ятовується краще, ніж спеціальні тексти, а вірші – краще, ніж проза); всю текстову інформацію потрібно ретельно перевірити на відсутність орфографічних, граматичних і стилістичних помилок; продуктивність навчання зростає, якщо одночасно діють зоровий і слуховий канали сприйняття інформації.
Вимоги щодо змісту презентації: кожен слайд має відображати одну думку; текст має складатися з коротких слів та простих речень; рядок має містити 6-8 слів; всього на слайді має бути 6-8 рядків; загальна кількість слів не повинна перевищувати 50; дієслова мають бути в одній часовій формі; заголовки мають привертати увагу аудиторії та узагальнювати основні засади слайда; у заголовках мають бути і великі, і малі літери (а не тільки великі); слайди мають бути не надто яскравими – зайві прикраси лише створюють бар’єр на шляху ефективної передачі інформації; кількість блоків інформації під час відображення статистичних даних на одному слайді має бути не більше чотирьох; підпис до ілюстрації розміщується під нею, а не над нею; всі слайди презентації мають бути витримані в одному стилі.
Приклади презентацій, створених студентами різних спеціальностей Інститут математики, фізики і технологічної освіти. Інститут математики, фізики і технологічної освіти. Інститут іноземних мов. Інститут іноземних мов. Інститут педагогіки та психології. Інститут педагогіки та психології.
Схожі презентації
Категорії