X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Твір-опис тварини на основі власних спостережень для учнів 5 класу

Завантажити презентацію

Твір-опис тварини на основі власних спостережень для учнів 5 класу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: Рухляда Тетяна Василівна, Учитель української філології, Запорізький навчально-виховний комплекс №110 Твір-опис тварини на основі власних спостережень для учнів 5 класу

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

План опису тварини: Загальне враження. Зовнішній вигляд: а) голова, шия; б) груди, спина ; в) кінцівки, шерсть. Характер і звички.

Слайд 5

Слайд 6

Цікаве про коней Коні в основному живуть до 25-30 років; Перший рік життя коня можна порівняти з 12 роками життя людини, другий – порівняємо з 7 роками.

Слайд 7

Цікаве про коней У коня є п’ять високорозвинених почуттів: смак, дотик, слух, нюх і зір. У них також є таємниче шосте відчуття, посилена сприйнятливість, яка дуже рідко зустрічається у людей.

Слайд 8

Словникова робота: Масть (колір шерсті коней): буланий - світло-рудий; гнідий– темно-коричневий, вороний– чорний, чалий – сірий.

Слайд 9

Завдання №1 - визначте масть коней, аргументувавши.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

У світі нараховується близько 160 видів та порід коней, але… порода арабського коня є унікальною.

Слайд 15

Слайд 16

У чому ж унікальність арабських скакунів? Через менше число хребців корінь хвоста завжди злегка піднятий, тому кінь тримає хвіст красивою дугою, а на скаку відставляє його так, що він майорить немов переможний прапор.

Слайд 17

Слайд 18

Словникова робота: Тулуб (тіло): витягнутий, великий. Морда: кругла, видовжена, загострена, приплюснута. Шерсть: довга, коротка, густа, гладка, блискуча, шовковиста, м’яка, жорстка.

Слайд 19

Словникова робота: Грива: довга, густа, темна. Очі: темні, грайливі, блискучі, сумні, веселі, злі. Вдача: розумний, вправний, прудкий, грайливий, загадковий.

Слайд 20

Зразок опису арабського скакуна Арабський кінь середнього розміру, міцний й легкий одночасно. Голова з широким чолом і вузькою мордою. Вуха маленькі, ніздрі великі, здатні широко роздуватися, очі великі, темні. Шия довга з гарним вигином, мускулиста. Груди широкі. Спина у арабського коня коротка, але пряма. Кінцівки міцні, копита округлої форми.

Слайд 21

Зразок опису арабського скакуна Шерсть у коня коротка, гладка, шовковиста, добре підкреслює мускулатуру. Масті арабської породи дуже різноманітні: найчастіше зустрічаються гніда і булана, але арабські коні можуть бути і вороними, сірими в яблуках і навіть рябими.

Слайд 22

Завдання №2 - складіть опис коня за поданим планом (усно).

Слайд 23

Слайд 24

Дещо про коней Їм вистачає чотирьох годин сну на добу. Вони можуть спати стоячи, завдяки особливому пристрою блокування суглобів.

Слайд 25

Цікаві факти про коней Зуби коней – це індикатор для визначення їх віку та стану здоров'я. Звідси і з'явилася знаменита фраза Святого Ієроніма: «Не перевіряйте зуби дарованому коню», нині перефразована: «Дарованому коню в зуби не дивляться».

Слайд 26

Завдання №3 - наведіть приклади крилатих висловів про коней.

Слайд 27

Слайд 28

Чому саме «кінську силу» стали використовувати в якості одиниці вимірювання потужності? Винахіднику парової машини англійцю Джеймсу Ватту потрібно було наочно продемонструвати громадськості, що його машина може замінити багато коней. Ватт показав, що середньостатистичний кінь здатний протягом довгого часу піднімати з шахти вантаж вагою близько 75 кг зі швидкістю 1 м/с. У 1960 році - XI Генеральна конференція з мір та ваг прийняла єдину Міжнародну систему одиниць СІ (SI). У ній потужність виражається у ватах на честь все того ж Джеймса Ватта.

Слайд 29

Слайд 30

Коні та музика… Коні люблять музику, але їх смак вибірковий. Вони воліють заспокійливу або надихаючу інструментальну музику. Але дратуються від гучного рока.

Слайд 31

Слайд 32

іпотерапія це комплекс лікувально-верхової їзди; спілкування з тваринами налаштовує людину на гармонійний лад; особливо ця тенденція важлива для хворих діточок з ДЦП, які не є розумово відсталими, але мають певні фізичні обмеження.

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Завдання - фантазія За чим коні плачуть?

Слайд 36

Слайд 37

Рефлексія: На уроці я запам’ятав, що … Сьогодні я зрозумів, що … Найбільше мене вразило …

Слайд 38

—підібрати цікаві факти про коней; —створити власне висловлювання на тему: “За що я люблю коней”; — намалювати коня улюбленої масті. Різнорівневе домашнє завдання:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова