X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сполучник як службова частина мови

Завантажити презентацію

Сполучник як службова частина мови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сполучник як частина мови

Слайд 2

Гра «Знайди слово» Наша мова… І красива, … Та вживаємо ми часто І чужинські в ній … Це неправильно, бо всі … Українці щирі … І повинні відрізняти, Де чуже, а де … Українську і чужинську Мови змішувать … Це однаково що … І змішати весь … Довідка: взяти, своє, ми, і жива, калинова, слова, є , не слід, обід

Слайд 3

«Мозковий штурм» - У якому значенні тут вжито вислів «український патріот»? - Кого ви можете назвати українським патріотом?

Слайд 4

Людина, що любить і шанує рідну мову, заслуговує на щиру повагу, бо вона – справжній патріот своєї Батьківщини. Асоціативний ланцюжок: Батьківщина – патріот – людина – мова Тема: «Сполучники сурядності і підрядності, їх види. Уживання сполучників у простому та складному реченнях»

Слайд 5

Словесна мозаїка Сполучник про що свідчать ці назви? Меценат Меценат – багатий покровитель наук і мистецтв, а також їх представників.

Слайд 6

Здійснити аналіз тексту за схемою 1. Визначте тип і стиль мовлення, як аргументи наведіть характерні ознаки. 2. Засоби зв’язку речень у тексті. 3. Тема. 4. Доберіть синоніми до виділених слів. 5. Поясніть значення підкреслених слів. 6. Поясніть позначені орфограми та пунктограми ( ? – орфограма в слові, пунктограма). 7. Знайти речення зі сполучниковим зв’язком, визначити сполучники. До якого рідкісного типу людей належить П.Яцик? Чому Яцика можна назвати надійним чоловіком? Які риси не притаманні цій людині?

Слайд 7

Завдання від Незнайки Я важливий, що й казати, Можу вміло пов`язати Однорідні члени чинно Й складних речень теж частини. А, але, і - я сурядний, Що, немов, як, щоб – підрядний. Скрізь впишусь я досить влучно, Називаюсь я … З`ясуйте роль сполучника та його види, відгадавши загадку.

Слайд 8

Висновок Роль Пов’язує Однорідні члени Частини складного речення речення Види: Сурядності і підрядності Групи: ?

Слайд 9

Яцик Петро Дмитрович— (7 липня 1921, Верхнє Синьовидне Стрийського району Львівської області — 2001) — канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм важливим вкладом в фінансування науки про Україну на Заході. Закінчив семирічку, вчився на сільськогосподарських курсах, залізничних курсах. У 1940—1942 рр. працював на залізниці помічником машиніста, потім — інспектором у молочарській школі на Тернопільщині. 1944-го виїхав до Німеччини, де з 1945 до 1947 року вчився в Українському технічно-господарському інституті в Регенсбурзі (cтудіював економіку). З 1949 року жив у Канаді. 1950 заснував книгарню «Арка», 1956 — власну будівельну фірму Prombank Investment Limited (P. Jacyk Group). Із шістдесятих років займався доброчинністю. Заснував Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів» і був його почесним президентом.

Слайд 10

Мовне спостереження-дослідження тексту УВАГА! У складних реченнях частини бувають рівноправні та залежні. Це є предметом вашого дослідження. Цифровий код За значенням За способом вживання Написання   1 2 3 0 - - - 1 Сурядний єднальний одиничний одним словом 2 Сурядний протиставний повторюваний одним і більше словами 3 Сурядний розділовий парний через дефіс 4 Підрядний    

Слайд 11

Життя Яцика було не з легких. Чотирнадцятилітнім сиротою взяв він на свої плечі відповідальність за всю сім’ю, будучи старшим з усіх дітей Дмитра та Марії Яциків із села Верхнього Синєвидного на Львівщині. Старший син став не тільки господарем у будинку, а й батьком молодшим братам і сестрам. Доля склалася так, що прийшлось емігрувати. Багата людина, яка має національну свідомість рівня П.Яцика та готова на пожертви в ім`я народу, стає не просто добро творцем для своїх земляків, а й справді чимось подібним до людського еквівалента національних скарбів.

Слайд 12

Енциклопедична зупинка 1) Незважаючи на те – яка роль цієї одиниці у реченні? 2) Визначити граматичну основу останнього речення і синтаксичну роль сполучників. 3) Знайти речення, в яких можна замінити сполучники синонімічними. 4) Пояснити вживання сполучників і – й, від чого залежить їх вживання? Еквівалент – щось рівноцінне, рівнозначне, рівносильне.

Слайд 13

Рольова гра «Зустріч з хлопчиком-сполучником»

Слайд 14

Заповнити анкету сполучника: частина мови: лексичне значення: граматичні значення: форми змінювання: орфограми: Петро Яцик змагання до висот вважав єдиним здоровим виправданням на існування, … змагання за життя – єдиним реальним виправданням життя.

Слайд 15

Інформаційна хвилинка Петро Яцик є українським патріотом Адже Тому що Незважаючи на те що Мова – це скарб благородний, Це шум дібров і дніпровської хвилі. Мова – це спів і пошук народний Від стародавніх часів і донині. У мові злилися наші мрії, Роздуми про Батьківщину. У ній – наші кращі надії, Віра в святу Україну.

Слайд 16

Домашнє завдання 1)уявити ситуацію: редакція однієї з газет оголосила конкурс на кращу замітку. Напишіть замітку про урок або опишіть свої враження від мецената П.Яцика; 2)у віршовій формі висловити подяку П.Яцику за сприяння розвиткові української мови з уживанням сполучників.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова