X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сполучник

Завантажити презентацію

Сполучник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Тече вода з-під явора Яром на долину. Пишається над водою Червона калина Пишається калинонька, Явор молодіє, … кругом їх верболози … лози зеленіють. Тече вода із-за гаю …попід горою. Хлюпочуться качаточка Поміж осокою. …качечка випливає З качуром за ними, Ловить ряску, розмовляє З дітками своїми….

Слайд 3

Сполучник як службова частина мови

Слайд 4

Знати: лінгвістичні поняття і правила. Уміти: знаходити в тексті сполучники; розрізняти їх за походженням, способом уживання в реченні, за будовою, за значенням; будувати речення, використовуючи різні сполучники

Слайд 5

Сполучник як службова частина мови

Слайд 6

Сурядності Підрядності а)єднальні:і,й, та; б)протиставні: а, але, зате, проте, однак; в)розділові:то, або,чи, то-то, або-або, чи-чи а)з'ясувальні:що; б)порівняльні: як, мов, немов,наче: в)причинові:бо, тому що,через те що; г)часові:коли, тільки, як; д)умовні: якби, аби, коли б; е)мети:щоб, для того щоб; є)допустові:хоч, дарма що.

Слайд 7

Цвіт верби — прекрасне і зворушливе диво природи. Пухнасті вербові котики — вражаючий символ краси, символ нашого народу. Це дерево — одне із найпоширеніших в Україні. Здавна верба супроводжує людські поселення. Нею обсаджували ставки, береги річок, дороги.

Слайд 8

1. Гра «Четвертий зайвий» 1.Та, чи, бо, на. 2. Про, або, але, щоб. 3. У , аби, і, якби. 4.Тому що, однак, зате, для

Слайд 9

Слайд 10

2. Робота з текстом Верба — символ і оберіг у християнських віруваннях. Тиждень перед Великоднем називають Вербним, Вербичем. Нерідко під цю пору холод і негода бувають, а тому казали в народі: «Прийшов Вербич, два кожухи тербич». На Вербній неділі вербу освячують у церкві, а потім додому несуть і б’ють нею рідних, в першу чергу тих, котрі ще сплять, і примовляють: Не я б’ю, верба б’є За тиждень Великдень; Будь великий, як верба, А здоровий, як вода, А багатий, як земля! (прокоментувати орфограми і пунктограми) Зробити висновок про вживання сполучників. Де стоїть сполучник найчастіше?

Слайд 11

Лексико-орфографічна скринька Пояснити лексичне значення слів та їх правопис Котики Пухнастий Символ Ніжний Суцвіття верби. 2. Зменшено - пестливе до кіт. 3. Морський ссавець із цінним хутром. М'який, густий, пишний. Умовне позначення якогось предмета, поняття або явища. 2. Художній образ, який умовно відбиває яку-небудь думку,ідею. Приємний на дотик, м'який. Дуже гарний, досконалої форми, витончений. 3. Який виявляє любов, ласку у стосунках з ким-небудь.

Слайд 12

Творча хвилинка Скласти невеликий текст, використовуючи сполучники та слова із попереднього завдання.

Слайд 13

Стилістичне дослідження. Виразно прочитати текст, назвати стиль. Думку обґрунтувати Назвати сполучники, визначити розряди Зробити висновок про вживання сполучників у тексті даного стилю. Перекажіть текст.

Слайд 14

Лінгвістична задача Розібрати за членами речення (біля дошки) Навкруги зеленіли верби та осокори.

Слайд 15

Тестові завдання 1.Сполучник це - а) самостійна частина мови; б) службова частина мови; в) форма дієслова. 2. Сполучники поділяються на групи: а) за походженням, способом уживання у реченні, будовою,за значенням; б) за походженням, ступенем порівняння, будовою; в) за морфологічними ознаками, будовою, формою. 3. У якому рядку правильно вказано морфологічні ознаки сполучника: а) рід, число, відмінок; б) час, вид, особа; в) незмінне слово. 4. Сполучники за значенням бувають…. а) сурядності й підрядності; б) похідні та непохідні; в) повні й короткі. 5. Яка роль сполучника в реченні? а) додаток; б) обставина; в) членом речення не буває. 6. У якому рядку всі прості сполучники? а) а, і, але, щоб, бо; б) проте, де, якби, у, ніби, в)то-то, чи-чи, якби,й, зате.

Слайд 16

Перевір!!! 1 2 3 4 5 6 б а в а в а

Слайд 17

Рефлексія Що нового дізналися на уроці? Що для вас було найцікавішим? Що для вас виявилося найскладнішим? Над чим, на вашу думку, варто ще попрацювати?

Слайд 18

Домашнє завдання & 36 - вивчити «Верба — символ краси, життя» -написати творчу роботу Записати 5-6 прислів’їв і приказок, у яких згадується верба, підкреслити сполучники. Вправа 280 (Спишіть, вставляючи на місце крапок відповідні сполучники з довідки)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова