X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Складні речення зі сполучниковим та безсполучниковим зв“язком.Кома між частинами складного речення.Тренувальні вправи.

Завантажити презентацію

Складні речення зі сполучниковим та безсполучниковим зв“язком.Кома між частинами складного речення.Тренувальні вправи.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Складні речення зі сполучниковим та безсполучниковим зв“язком. Кома між частинами складного речення. Тренувальні вправи.

Слайд 2

Мета уроку : Удосконалювати уміння та навички у визначенні граматичних основ у частинах складного речення , правильному інтонуванні складних речень , вживанні розділових знаків між частинами складних речень ; розвивати логічне мислення ,увагу , мовлення; виховувати любов до прекрасного.

Слайд 3

Тим, хто навчає мови, тим, хто вчить мову, тим, хто знає і любить мову, і тим, хто ще не знає, що він любить мову, працювати сьогодні на уроці

Слайд 4

Думайте , питайте , пропонуйте, бо шляхом до істини нам іти разом

Слайд 5

Бог дав квіти людям , щоб вони дивились на них і їхня душа ставала такою ж красивою і квітучою.

Слайд 6

Записати тільки складні речення,підкреслити в них граматичні основи 1.Коли молоденька травичка ще не встигла розстелити свої шовкові килими, у парках і садах розсипає весна свої фіалкові усмішки. 2.Фіалка – улюблена квітка багатьох народів. 3. Грецька міфологія розповідає , що дочку Зевса Прозерпіну викрав підземний бог Плутон.У пам”ять про себе вона встигла кинути на землю кілька квіточок . Серед них були і фіалки.Вони проросли і нагадують ранньої весни про красуню Прзерпіну.

Слайд 7

Що поєднують сполучники і ,й ? Земля відроджена встає і знов народу подає скарби свої нетлінні.На золоті крил із-під тучі бджола поспішає у світ і вишні хустини пахучі на плечі розвішує цвіт.Вже облетів весняний цвіт і літо вже минуло і тихий осені привіт хвилює серце чуле.Листя слухає вітру зітхання і згортає свої прапори.

Слайд 8

Конструювання речень 1.Блискуче зелене листя цієї квітки не в”яне ні взимку,ні влітку.Навесні звеселяють блакитні зірочки. 2.Колись чужоземець побачив українську дівчину.Він закохався в неї дуже. 3.По смерті попросив Бога пустити до коханої ще раз.Господь повернув його на землю квіткою барвінку.

Слайд 9

Синтаксичний розбір речення Нахилився якось гарний юнак над над струмком,і побачив своє відображення.Відтоді Нарцис не міг відійти від води , бо палко закохався у свою вроду.Невдовзі юнак помер від туги й голоду , а на могилі виросла ніжна біла квітка.

Слайд 10

Творча робота Опорні слова : білосніжна квітка , чудова біла краса , звеселяє очі,на високому гнучкому стебельці,білі ніжні пелюстки,сіренький котик ,цікава мордочка,бажання погратися,краса зупинила.

Слайд 11

Маленькі поети На стрункій високій ніжці Біля річки ,на лужку ___________ ___________ ___________ ___________ ___________ ___________

Слайд 12

М .Познанська “Ромашка” На стрункій ,високій ніжці Біля річки,на лужку, У косинці-білосніжці Стрів я квітоньку таку. Ясним оком жовтуватим Посміхалася мені…, Я хотів її зірвати, А вона сказала :”Ні”

Слайд 13

Упізнай

Слайд 14

Упізнай

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Як ви знаєте алфавіт ? Кіпр,лоша ,горіти,буква, миндаль ,парта, аґрус,насіння, овес,гортати ,тінь , думає,знаходити,бірка.

Слайд 18

Слайд 19

Бережіть розділові знаки 1. , 2. ! 3. ? 4. : 5. “ “ 6. .

Слайд 20

Домашнє завдання Згадати,які квіти ростуть у вашій місцевості.Скласти невелику розповідь про улюблену квітку.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова