X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Складне речення

Завантажити презентацію

Складне речення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Складносурядне речення, його будова і засоби зв'язку в ньому Складне речення

Слайд 2

Складносурядним називається речення, предикативні частини якого синтаксично рівноправні і поєднані між собою інтонацією та сполучниками сурядності. Темно-зеленії садки дрімають вже без плоду, і тихо гріються хатки, і верби гнуться в воду (І. Франко). [ ],і [ ], і [ ].

Слайд 3

Засоби зв'язку у складносурядному реченні Інтонація Сполучники сурядності Єднальні: і,й, та (і), притому, причому, також. Протиставні: а, але, та (але), проте, а проте, зате, однак. Розділові : або, чи, або…або, чи…чи, то… то, чи то…чи то, не то…не то, хоч…хоч.

Слайд 4

Розрізняй Запахло квітами мені, криницею живою, і скалком сонця на стіні, і щедрою весною (В.Стус). Складносурядні речення Речення із однорідними членами Пройшла гроза, і ніч промчала, і знову день шумить кругом (В.Сосюра).

Слайд 5

Смислові зв’язки між частинами складносурядного речення У реченнях з єднальними сполучниками Одночасність дій або станів: Повітря тремтить від спеки, і в синім мареві танцюють далекі тополі (М.Коцюбинський). Послідовність дій або станів: День спадає, і рожевий вечір тихою млою спускається на землю (Олександр Олесь). Причиново - наслідкову або умовно-наслідкову залежність між діями або станами: Орач торкнеться до чепіг руками - і нива дзвонить темним сріблом скиб (І. Нехода).

Слайд 6

У реченнях з протиставними сполучниками Смислові зв’язки між частинами складносурядного речення Протиставні відношення між частинами: Багато влітку доводиться на пасіці працювати, але зате взимку можна відпочити сповна (Іван Багряний). Зіставні відношення між частинами: І потечуть веселі ріки , а озера кругом гаями проростуть, веселим птаством оживуть (Т.Шевченко).

Слайд 7

Смислові зв’язки між частинами складносурядного речення У реченнях з розділовими сполучниками Чергування дій, явищ: То вітер дихне, то коник в житі засюрчить (Л.Глібов). Взаємовиключення дій, явищ: Або не сокіл я, або спалила мені неволя крила (Леся Українка).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова