X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Складне речення"

Завантажити презентацію

"Складне речення"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Складне речення

Слайд 2

Наприклад: Як нема радості в любові, то й любові справжньої нема (В. Ткаченко); А в кузні готують чересла вчорашні повстанці, а в небі зоря озуває червоні сап 'янці (Леся Українка); Дерево стояло ще голе, однак на віттях його вже починалось пташине життя (Ю. Бездик).

Слайд 3

Поїдемо поговоримо з лісом, а вже тоді я можу і з людьми (Ліна Костенко). Ялинка затремтіла від низу до вершечка, і кілька зелених глиць упало на сніг (М. Коцюбинський).

Слайд 4

Слайд 5

1. Кома - між простими реченнями, що входять до складносурядного, перед сполучниками і, та, а, але, проте, однак, зате, або, чи-чи, то-то. Наприклад: Темно-зелені садки дрімають, вже без плоду, і тихо гріються хатки, і верби гнуться в воду (І. Франко); Чи то не відчувають механічного пульсу, чи, може, їхня увага й думка зайняті іншим (Ю. Збанацький); Пообіч колосились хиба, але до жнив ще було далеченько (Ю. Збанацький); 3 десятеро вже оперених качат замаскувались під жовте старе коріння, а стара качка з шумом випурхнула з куща (Ю. Збанацький); Земля не може жити без сонця, а людина - без щастя (М. Стельмах); 2. Крапка з комою - у складносурядних реченнях перед єднальними і, та й зрідка протиставними сполучниками а, та, якщо прості речення далекі одне від одного за змістом або мають вже розділові знаки. Наприклад: Тут я сам собі пан - схочу, до частини якоїсь пристану, чиститиму картоплю, митиму машини або годуватиму коні, то й мене прогодують; а схочу - поживу в бабусі якоїсь немічної, носитиму їй воду, дрова рубатиму, сніг у дворі одкидатиму, а як весна настане, ще й грядку скопаю (Григір Тютюнник); В хаті в них стало чепурніше, ясніше; і хліб не такий чорний та сухий; і каша до борщу не вряди-годи; а часам і сир на вареники (Панас Мирний); Річка широка та глибока, а вода синя та чиста; і котиться вона, виблискуючи та шумуючи (Марко Вовчок); 3. Тире -у складносурядних реченнях перед сполучниками і, та (в значенні І), якщо між ними існує причинно-наслідковий зв'язок або йдеться про швидку зміну подій. Наприклад: Зима летіла над землею, і от весна - все в цвіту (В. Сосюра); Дмухнув вітер понад ставом - і сліду не стало (Т. Шевченко).

Слайд 6

Наприклад: Я знову згадав ті хвилини, що душу п'янили мою (Володимир Сосюра); Щоб не пламеніти горобині самотньо, посадив я поблизу неї нашу українську калину(Іван Цюпа); Для нас тоді був цілий світ, як вимріяна казка (Петро Карманський).

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Наприклад: Пригріло сонечко, обсохла земля, потягла орача в поле (М. Коцюбинський); Сонце підбилося високо вгору; надворі стало душно (І. Нечуй-Левицький); Цілісінький день у роботі: одно ще не скінчу, вже друге мене дожидає (Марко Вовчок).

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова