Двоскладне речення. Головні і другорядні члени речення
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета уроку: поглибити знання про двоскладне речення, зокрема про його головні та другорядні члени; сформувати вміння виділяти підмети та присудки в двоскладному реченні, визначати способи їх вираження, конструювати речення з різними за способом вираження підметами та присудками; удосконалити орфографічну грамотність; розвивати фантазію, творчу уяву, а також навички самостійної роботи; виховувати любов до рідного краю.
Метод «Незакінчені речення» Двоскладним називається речення, у якому наявні… За метою висловлювання речення розподіляють на розповідні… За кількістю граматичних основ розрізняють… Якщо у реченні наявні, крім головних, другорядні члени, то воно називається… Граматичну основу речення становлять… До другорядних членів речення відносять додаток…
Метод «Незакінчені речення» Підмет і присудок Питальні і спонукальні Прості і складні речення Поширеним Підмет і присудок Означення і обставину
Стадіон «Донба с Аре на» розташувався у самому центрі міста Донецька, у Міському парку культури та відпочинку. 2) Він був відкритий 29 серпня 2009 року. 3) «Донба с Аре ну» розраховано на 50 000 глядачів. 4) Цей стадіон став ареною ФК “Шахтар” та місцем проведення міжнародних чемпіонатів будь-якого рівня. 5)Також «Донба с Аре на» - культурний центр столиці Донбасу.
1 група Під час археологічних розкопок на территорії україни історики часто знаходять тризуб. У часи Володимира Великого тризуб з’являєця на монетах Русі ,й стає князівським знаком. Яке значення вкладалося в тризуб. Єдиної відповіді на це запитання історики недають.
2 група Кажуть, він уособлював три стихії - повітря, воду й землю. За іншими даними, тризуб : це обожнене рибальське знаряддя або стилізоване зображення сокола. Але вчені зходяться в головному, що тризуб символізує владу.
3 група У листопаді 1917 року тризуб з’являється на печатках, і ділових паперах Української Народної Республіки. Після проголошення України радянською він одразуж зникає з усіх сфер колишнього побутування. І лише в роки перибудови цей символ знову відроджується на нашій землі?
Інтерактивна вправа «Мікрофон» Сьогодні я дізнався (-лася)… Було цікаво… Було важко… Я зрозумів(-ла), що… Тепер я можу… Я здобув (-ла)… Я навчився (-лася)… Я зміг (змогла)… Урок дав мені для життя…
Домашнє завдання: Творча гра «Матеріал у номер» Хто краще? Хто переконливіше? Хто цікавіше? Напишіть твір–мініатюру на тему: «Місто, у якому я мрію побувати». Обґрунтуйте свій вибір, доберіть переконливі аргументи. Підкресліть головні і другорядні члени речення.
Схожі презентації
Категорії