X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Складнопідрядні речення з кількома підрядними

Завантажити презентацію

Складнопідрядні речення з кількома підрядними

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Складнопідрядні речення з кількома підрядними

Слайд 2

Установи відповідність Способу дії Мети З'ясувальне Означальне Причини Євген відвернувся, щоб Юлія не помітила його сліз. Писав, що завжди вона буде для нього відрадою і надією. І пам’ять житиме, аж поки буде світ. Часу

Слайд 3

Складнопідрядні речення з кількома підрядними поділяються на чотири різновиди: складнопідрядні з однорідною супідрядністю; складнопідрядні з неоднорідною супідрядністю; складнопідрядні з послідовною підрядністю; складнопідрядні мішаного типу.

Слайд 4

! Однорідна супідрядність У складнопідрядному реченні з однорідною супідрядністю два і більше підрядних одного виду однаково залежать від того самого слова головного речення. НАПРИКЛАД: Розкажи, як за горою сонечко сідає, як у Дніпра веселочка воду позичає(Т. Шевченко). ЩО? [ ], (як), (як). У цьому реченні дві підрядні з'ясувальні частини стосуються дієслова-присудка розкажи в головній частині.

Слайд 5

Люблю, коли зоря покрівлі золотить, коли світанковий спів пташки кругом розносять, коли од моря зір звільняється блакить. (В. Сосюра) [ ], ( ), ( ),( ). Намалювати схему поданого речення

Слайд 6

Розділові знаки Між підрядними однорідними частинами, з'єднаними знаки одиничним сурядним сполучником чи, або, та (в значенні і), і(й), кома не ставиться. НАПРИКЛАД: 1.Пройшло немало років, як погас вогонь війни і вичахли гармати (Д. Луценко). [ ], (як ) і ( ). 2. Коли землероби обсіювались і наставало більше вільного часу, слов'яни справляли свя то на честь Лада (Я. Головацький). (коли ) і ( ), [ ].

Слайд 7

Неоднорідна супідрядність ! У складнопідрядному реченні з неоднорідною супідрядністю два чи більше підрядних по-різному залежать від головного речення (відповідають на різні питання, відносяться до різних слів головного речення).

Слайд 8

2 Коли пісні мойого краю пливуть у рідних голосах, 1 3 мені здається, що збираю цілющі трави я в лугах. (М. Рильський) 1-головне 2 3 супідрядне неоднорідне (підрядне часу) супідрядне неоднорідне (з'ясувальне)

Слайд 9

Послідовна підрядність ! У складнопідрядному реченні з послідовною підрядністю перше підрядне залежить від головного, друге – від першого, третє – від другого. Ці підрядні називаються: підрядні першого ступеня, підрядні другого ступеня… НАПРИКЛАД: Епохо, дай мені завзяття на кожен день, на кожну мить, щоб міг нащадкам розказати я про те, як ми навчались жить (П. Сингаївський). [ ], (щоб), (як ).

Слайд 10

Мішаний тип У складнопідрядному реченні мішаного типу поряд існують однорідна, неоднорідна супідрядність, послідовна підрядність. Зайві слова з’являються в мові тоді, коли те, про що ми говоримо, ще не до кінця нами осмислено, коли предмет розмови знайомий нам мало, бо ми не маємо часу замислитись над тим, що ми говоримо або пишемо. (А.Коваль) [ … ], (коли…, (про що…)…), (коли…), (бо…), (що…).

Слайд 11

Порядок синтаксичного розбору складнопідрядного речення Вказати, що речення складне, сполучникове, складнопідрядне, визначити головне і підрядні речення. За допомогою питань встановити особливості будови всього речення (чим з’єднані підрядні речення з головним, підрядне пояснює все головне речення чи тільки певне слово або сполучення слів у ньому). Визначити вид складнопідрядного речення. Пояснити розділові знаки. Розібрати кожну частину як просте речення.

Слайд 12

Зроби синтаксичний розбір речення. Треба було ще глибоко розуміти, що мова тільки та невичерпано багата й гарна, яка виплекана твоїм рідним народом, яка живиться із народних джерел, що ніколи не замулюються. (П. Панч)

Слайд 13

Перевір себе Треба було ще глибоко розуміти, що мова тільки та невичерпано багата й гарна, яка виплекана твоїм рідним народом, яка живиться із народних джерел, що ніколи не замулюються. (П. Панч) Речення складне, сполучникове, складнопідрядне мішаного типу. [… ],(що…), (яка…), (яка…), (що…). 1 2 3 4 5

Слайд 14

1 частина – головна. 1-2-3 – послідовна підрядність, де 2 частина – підрядне з'ясувальне (І ступеня), приєднується до головної (1) за допомогою інтонації і сполучникащо, 3 частина – підрядне означальне (ІІ ступеня), приєднується до підрядного І ступеня за допомогою інтонації та сполучного слова яка. 1-2-4-5 - послідовна підрядність. 4 частина – підрядне означальне (ІІ ступеня), приєднується до підрядного І ступеня за допомогою інтонації та сполучного слова яка. 5 частина – підрядне означальне (ІІІ ступеня), приєднується до підрядного ІІ ступеня за допомогою інтонації та сполучного слова що. 2-3-4 – однорідна супідрядність. 3 та 4 речення – підрядні означальні, приєднуються до головного за допомогою інтонації та сполучного слова яка?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова