X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Складання й розігрування діалогів відповідно до запропонованої ситуації

Завантажити презентацію

Складання й розігрування діалогів відповідно до запропонованої ситуації

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Складання й розігрування діалогів відповідно до запропонованої ситуації Урок розвитку комунікативних умінь Учитель української мови та літератури Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Шитікова Світлана Валентинівна

Слайд 2

“Здорова людина – є самий дорогоцінний витвір природи” Томас Карлейль “Хто не цінує життя, той його не заслужив” Леонардо да Вінчі “Люди не вмирають. Вони вбивають самі себе” Сенека

Слайд 3

Цілевизначення Я повинен (повинна…) пригадати… закріпити… удосконалювати… виховувати…

Слайд 4

Мета уроку: закріпити знання учнів про діалог, уживання розділових знаків у діалозі; удосконалювати мовленнєво-комунікативні вміння складати й розігрувати діалогічні тексти відповідно до запропонованої ситуації спілкування, пов’язаної із власним досвідом, спостереженнями, обміном думками тощо; використовувати різні види і типи реплік, дотримуватися мовленнєвого етикету; підвищувати рівень мовної й мовленнєвої компетентності учнів; розвивати вміння правильно розставляти розділові знаки при діалозі, творчі здібності учнів; виховувати потребу вести здоровий спосіб життя, піклуватися про своє здоров'я.

Слайд 5

“Мікрофон” Пригадайте прислів'я про здоров'я.

Слайд 6

“Мозковий штурм” Що таке діалог? Яка будова діалогів? Які розділові знаки у діалозі?

Слайд 7

“Мікрофон” (компетентність саморозвитку й самоосвіти) Висловлювання співрозмовників у діалозі називають … Діалог використовується в … формі мовлення. Існують такі правила спілкування: … Формули мовленнєвого етикету - … Під час діалогічного мовлення необхідно дотримувати таких норм літературної мови: …

Слайд 8

Гра “Редактор” Записати діалог, розставивши розділові знаки. Знайти помилки.

Слайд 9

Добрий день. Здрастуйте, дівчата. Доброго здоров'я. Де ж ви так забарилися? Здоров'я шукали. І знайшли? Здоров'я на дорозі не валяється. Ми добре знаємо, що здоров'я найбільша цінність, яку на жаль багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу, сказала Марія. Так, я згодна. Мало народитися. Кожен повинен свідомо ставитися до здоров'я, берегти найдорожчий скарб у житті – своє власне здоров'я, - погодилася Ірина. А Марія додала. Ти маєш рацію. Недарма ж у народі кажуть, що здоров'я за гроші не купиш. За нього необхідно боротися.

Слайд 10

“Я думаю… тому, що … отже…” Які чинники впливають на здоров'я? Які проблеми постають перед молоддю у сучасному суспільстві? Метод “Прес”

Слайд 11

“Як вести діалог” Дотримуйте теми і мети спілкування. Під час спілкування не перебивайте співрозмовника. Будуйте репліки так, щоб захопити співрозмовника висловити власну думку. Слухайте зацікавлено та доброзичливо. Дбайте про те, об своїми висловлюваннями не образити співрозмовника. Додержуйте етикетних нормі правил поведінки під час діалогу.

Слайд 12

Спостереження над текстом із творчим завданням (робота в парах) – соціальна, комунікативна компетентності

Слайд 13

- Добрий день! - Вітаю! - Ти десятки не позичиш? - При собі не маю. - А троячку? - Теж немає. - А гривню? - Та йди ти!.. - То дай мені хоч цигарку. - Я не курю. - То сірник дай. - Теж немає… - Що ти за людина? “Нема, нема”… То скажи хоч, котра година? (П. Глазовий)

Слайд 14

Завдання №1 Скласти діалог на тему «Шкідливі звички – шлях у безодню» (10-12реплік). Опорні слова і вислови: Серйозна проблема молоді Шкідливі звички і їх вплив на здоров’я Не сформована потреба вести здоровий спосіб життя Як позбавитися шкідливих звичок? Що значить вести здоровий спосіб життя.

Слайд 15

Завдання №2 Скласти діалог на тему «Поради, як зберегти здоров’я» (10-12реплік). Опорні слова і вислови: Здоров’я – найбільший скарб; Складники здоров’я: здоровий спосіб життя, відсутність шкідливих звичок, хвороб, загартування організму; Шкідливі звички наносять невиправну шкоду здоров’ю; Чого треба уникати, щоб зберегти здоров’я? Що значить здоровий спосіб життя?

Слайд 16

Завдання №3 Скласти діалог на тему «Здорові звички – здоровий спосіб життя» (10-12реплік). Опорні слова і вислови: Здоров’я – це багатство людини Здоров’я кожного – це здобуток країни Зберігати здоров’я, вести здоровий спосіб життя – громадянський обов’язок кожного Режим дня - це розпорядок праці, відпочинку і сну «Хто день починає з зарядки, у того справи в порядку» Дотримання особистої гігієни Активний відпочинок Здорове харчування Спорт, загартування.

Слайд 17

Завдання № 4 Скласти діалог на тему «Мудрі заповіді народу про здоров’я» (10-12реплік). Опорні слова і вислови: Здоров’я – всьому голова; Здорові люди – роботящі; Як у народі здавна ставляться до пияцтва? Що радить народна медицина для збереження здоров’я?

Слайд 18

“Мікрофон” Сьогодні на уроці я навчився (навчилася…) Найбільше мені запам'яталося… Я зробив (зробила) для себе такі висновки… Найбільше мені сподобався діалог… , тому що…

Слайд 19

Завдання додому: повторити розділові знаки при діалозі; скласти твір-мініатюру за одним із прислів'їв про здоров'я.

Слайд 20

Хай буде все побачене – побачено, Хай буде все пробачене – пробачено, Хай буде вік прожито, як належить – Від здорових звичок це залежить. Будьте здоровими! Будьте щасливими!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова