Складання ефективного резюме
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1.Оформлення резюме При формулюванні слід дотримуватися наступних принципів: Конкретність формулювань: Не варто писати: займався навчанням допомагав зменшити помилки швидко засвоюю нові знання
Варто писати: навчив 2-х нових службовців скоротив помилки на 15%, чим заощадив фірмі 400$ освоїв нові процедури за 2 тижні.
2.Стислість і активні форми Не варто писати: відповідав за виконання знаходив застосування наступним можливостям ніс відповідальність за
Перевага позитивної інформації негативної: Не варто писати: улагоджував скарги перешкоджав зниженню частки продажів
РЕЗЮМЕ ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШТОЮ Розсилка резюме електронною поштою - найбільш перспективний, зручний і оперативний метод зі своїми правилами етикету (Neticet) і традиціями. Правильно оформлений лист, а не повідомлення типу "Hi, All! Знайдіть моє резюме на моїй Веб-сторінці. ", ми думаємо, не буде сприйнято як спам.
До роботодавців по E-mail щодня надходять десятки повідомлень, і практично усі з назвою CV чи Resume. Тому свій електронний лист із резюме найкраще назвати як-небудь інакше. Для цього на тій мові, що вимагає компанія, (якщо російською мовою, то в кодуванні KOI8-R) у поле "Тема", використовуючи пробіли, укажіть: Прізвище Ім'я/ спеціальність/ посада /назва компанії/ назва міста /назва посади. Наприклад:"Симоненко Вікторія / хоббітолог / Hobbit Trave/ Львів / на менеджера з туризму".
Постарайтеся зробити Ваше повідомлення як можна більш компактним (50-100 КБайт). Не вкладайте свою фотографію, якщо вона займає багато місця, спробуйте перетворити її за допомогою стандартних графічних редакторів Windows 9x - MS Photo Editor чи MS Paint , в один з компактних графічних форматів - *.jpg чи *.gif, тому що в інших форматах фотографії і повідомлення мають великий обсяг, і, при якості наших ліній зв'язку, можуть блокувати поштову скриньку. У таких випадках Ваш лист просто видалять на сервері, не читаючи.
Переконаєтеся в тому, що вкладений файл резюме не заражений вірусом, не захищений паролем і відправлений з листом (зустрічаються і подібні казуси). Ідеальний варіант: унікальна назва листа і вкладених файлів (вкладення обов'язкове, у кожному з форматів *.doc, *.rtf чи *.txt), звертання, коментарі і резюме в тексті листа (у текстовому чи HTML-форматі) і зворотня електронна адреса особистої поштової скриньки (бажано не на корпоративному сервері).
2. СУПРОВІДНИЙ ЛИСТ Незалежне дослідження, проведене нещодавно в США Компанією Robert Half International. показало, що 60% керівників вважаюсь супровідний лист не менше важливим, ніж саме резюме. Супровідний лист повинен відповідати загальноприйнятому стандарту: містити заголовок, друк з інтервалом в один рядок і поблочну організацію абзаців, видрукований на гарному папері. Бажано, щоб колір паперу для резюме і супровідного листа був однаковим.
Дотримуйтесь основних принципів написання листа: він повинен бути стислим, але при сконцентрованій формі привернути увагу до Вас і показати Вашу цінність для роботи, на яку претендуєте. Не зловживайте жаргоном і надто громіздкими словесними конструкціями. Супровідний лист прийнято писати на ім'я конкретного співробітника компанії, в яку Ви звертаєтесь. Якщо контактна особа не вказана в оголошенні зробіть все, що залежить від Вас, щоб дізнатися прізвище. Напевно не варто навіть і говорити, що в імені і прізвищі не повинно бути помилок.
На початку листа (верхньому правом куті) зазначте зворотну адресу і дату. Як правило, супровідний лист складається з трьох (рідше чотирьох) У першому абзаці напишіть про джерело одержання інформації про вакансію, на яку Ви претендуєте. Не зневажайте можливістю використовувати прізвище якоїсь іншої людини, щоб підкреслити зв'язок між Вами й одержувачем. Це безпрограшний засіб привернути увагу до свого листа. Головне - одержати дозвіл скористалися ім'ям людини. Дуже добре, якщо Ви попередньо вивчили компанію, у якій хочете працювати. Тоді напишіть декілька схвальних слів па адресу даної компанії. Така вставка дасть знати читачу Вашого листа, що Ви провели деяку «підготовчу роботу». Крім того, Ви можете вказати ціль Вашого звернення.
Другий абзац присвятіть опису свого досвіду і кваліфікації. Доведіть роботодавцю, що ви ідеально підходите на цю позицію. Ви повинні зацікавити читача. Коротко опишіть фахові успіхи і результати Вашої трудової діяльності, Поясніть (якщо необхідно) ті аспекти резюме, що недостатньо очевидні і котрі, можливо, можуть свідчити не у Вашу користь. Зв'яжіть свій попередній досвід із вимогами роботодавця: повідомте читачу, які особливі якості своєї особистості Ви могли б проявити на роботі. Ні в якому разі не вставляйте уривки резюме, при необхідності обов'язково перефразуйте інформацію.
При написанні основного розділу супровідного листа, насамперед пам'ятаєте і постійно повторюйте про себе: «Можу запропонувати Вам наступне....» У останньому абзаці може бути зазначено, як Ви пропонуєте будувати подальші контакти. Це як би опис Ваших подальших дій: дзвоник із приводу зустрічі, прихід в організацію і т.п. Можна просто написати: «Сподіваюся па відповідь з Вашої сторони». Обов'язково подякуєте читачу за витрачений час.
ПРИКЛАД СУПРОВІДНОГО ЛИСТА 10943, Дніпропетровськ - 43, вул. Малишева, 33, кв.15 15 березня 2000 р. п. Мазуру Петрові Васильовичу, Менеджеру і персоналу Компанії ВСС, 10946, Дніпропетровськ - 46, вул. Валдая, 47 Шановний п. Мазур! Від вашого співробітника, Ігоря Петровича Сідоренко, дізнався про те, що у Вашій компанії є вакантна посада менеджера з маркетингу. Ігор Петрович загалом ознайомив мене із тим, у чому полягає ця робота, в результаті чого я прийшов до висновку, що можу принести значну користь Вашій компанії, працюючи на цій посаді. В даний час я менеджер з маркетингу корпорації ХУZ. У мене прекрасні відносини з ХУZ, але, з огляду на свої фахові досягнення і сильні сторони, я прийшов до висновку, що мої ділові якості більше відповідають тій атмосфері підприємницького бізнесу, яка властива компанії ВСС. Як буде видно з резюме, що прикладається до цього листа, широкий діапазон маркетингових функцій, які я виконував протягом усій своєї кар'єри, цілком відповідає сфері діяльності фірми ВСС, що поширилася останнім часом на 15 нових регіонів. Крім того, у мене є великий досвід у таких областях: спільна торгово-промислова реклама, регіональні просування продуктів, маркетингові дослідження ринку - тобто в тих сферах діяльності, що, як я припускаю, були б моїми основними посадовими обов'язками, якби я був прийнятий на роботу у Вашу компанію. Як може підтвердити Ігор Петрович, я надзвичайно старанний і відданий працівник, добре адаптуюся в будь-якому колективі. Якщо у Вас є якісь питання, пов'язані з будь-яким аспектом моєї трудової біографії, можете звертатися до мене в будь-який зручний для Вас час. З задоволенням прийму пропозицію зустрітися з Вами і розповісти дещо більше про те, яку користь, на мою думку, я міг би принести Вашій фірмі. Надзвичайно вдячний Вам за інтерес і увагу, виявлені до мого листа. Сподіваюся на відповідь на мою пропозицію. З повагою. Греченко Валентин Іванович
Схожі презентації
Категорії