X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СИНОНІМІЯ І АНТОНІМІЯ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ

Завантажити презентацію

СИНОНІМІЯ І АНТОНІМІЯ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СИНОНІМІЯ І АНТОНІМІЯ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ

Слайд 2

Прочитайте речення і поясніть розділові знаки в них. Визначте в першій частині синоніми, а в другій антоніми. Визначте їх стилістичну роль. Випишіть два речення з синонімами і одне речення з антонімами.

Слайд 3

Прочитайте фразеологізми-синоніми. З одним із кожної групи складіть речення і запишіть. Підкресліть члени речення. Яким членом речення виступають фразеологізми? Вибухнув гнівом, скипіти гнівом, запалати гнівом; ні риба ні м’ясо, ні те ні се; чортзна-що, бозна-що, казна-що, хтозна-що.

Слайд 4

Прочитайте речення. Скажіть, де найчастіше вживаються фразеологізми — антоніми. Запишіть 1–2 речення і підкресліть у вибраних вами прислів’ях як одному із різновидів фразеологізмів антоніми. 1. Праця людину годує, а лінь — марнує. 2. Робота учить, а лінь мучить. 3. Хто забуває про малу послугу, не вартий великої.

Слайд 5

Згрупуйте фразеологізми за синонімічними значеннями у три групи. Випишіть спочатку перший ряд, потім — другий і третій. Як зайцю шпори. Суха верба довго скрипить. Шкіра та кості. Скрипуче дерево довго стоїть. Як торішній сніг. Як сушений гриб. Як рибі зонтик.

Слайд 6

Серед поданих слів і фразеологічних виразів є синонімічні. Об’єднайте їх у п’ять смислових груп і запишіть. Поясніть стилістичну роль фразеологізмів. Ні взад ні вперед; на швидку руку; сам на сам; для годиться; з діда-прадіда; абияк; один на один; ні сюди ні туди; похапцем; зроду-віку; нашвидкуруч; про людське око; з давніх-давен; ні так ні сяк; віч-на-віч; з давнього давна.

Слайд 7

Введіть у речення фразеологізм зі словом рука. Запишіть, поясніть значення і роль кожного фразеологізму. Носити на руках. Не здригнеться рука. Обома руками (підписатися, ухопитися). Опускаються руки. Написано від руки. Подати руку допомоги. Під рукою (працювати). Прикласти руку. Права рука.

Слайд 8

Які особливості лексики властиві фразеологізмам? Наведіть приклади фразеологізмів — синонімів і антонімів. Систематизація та узагальнення засвоєного матеріалу

Слайд 9

Домашнє завдання Напишіть лінгвістичний твір на тему «Фразеологізми та їх стилістична роль».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова