X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
БАГАТОЗНАЧНІСТЬ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ. СТИЛІСТИЧНА РОЛЬ БАГАТОЗНАЧНОСТІ, СИНОНІМІЇ ТА АНТОНІМІЇ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ

Завантажити презентацію

БАГАТОЗНАЧНІСТЬ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ. СТИЛІСТИЧНА РОЛЬ БАГАТОЗНАЧНОСТІ, СИНОНІМІЇ ТА АНТОНІМІЇ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

БАГАТОЗНАЧНІСТЬ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ. СТИЛІСТИЧНА РОЛЬ БАГАТОЗНАЧНОСТІ, СИНОНІМІЇ ТА АНТОНІМІЇ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ

Слайд 2

Багатозначністю називають властивість слова чи фразеологізму виступати в контексті з різними значеннями. Наприклад, Іншим разом я б, роззявивши рота, витріщився на цей дім, бо такого дома ніде в світі нема (В. Нестойко).

Слайд 3

Стійке словосполучення бабине літо має два значення: 1) погожі дні на початку осені, 2) павутиння, що літає в цей період. Поясніть його значення в кожному з наведених речень. Випишіть по одному реченню з кожним із значень. Лінгвістичне дослідження

Слайд 4

Прочитайте початок ІV розділу повісті М. Стельмаха «Щедрий вечір» («Літо збігло, як день…») для створення творчого фону. Складіть колективно невелике оповідання «Літо восени», увівши до нього вираз бабине літо в обох значеннях. Творча робота (у групах)

Слайд 5

Прочитайте фразеологізми. Розділіть за темами — «Наш клас», «Хуртовина», «Дощ над полями». Напишіть короткі твори, використавши фразеологізми. Якого стилістичного забарвлення вони надають тексту? Прочитайте текст. Зверніть увагу, які розгалужені синонімічні ряди фразеологізмів можуть бути. Поясніть їх значення.

Слайд 6

У яких зв’язках між собою подані пари фразеологізмів? Складіть з ними речення й запишіть. Хоч лопатами загрібай — як кіт наплакав; тримати язик за зубами — розпустити язика; хоч до рани прикладай — хоч кіл на голові теши; з усіх ніг — нога за ногою; вести перед — пасти задніх.

Слайд 7

Прочитайте приказки і прислів’я. Які значення (синонімічні чи антонімічні) вони виражають? Ні холодно ні жарко; старі й малі; день і ніч; правда кривду переважить; добре говорить, та зле робить; хто високо літає, той низько сідає.

Слайд 8

Замініть фразеологізми-синоніми одним словом. Запишіть. Співати дифирамби, кадити фіміам, співати хвалу, підносити до небес; як на голках, як на вогні, як на терню, як на ножах; без ліку, кури не клюють, лопатою горни, аж кишить, як маку, до біса, як піску морського, ні проїхати ні пройти, по горло, по самісінькі вуха, Зразок. Хліб насущний, шматок хліба, хліб-сіль — харчі.

Слайд 9

Прочитайте текст і скажіть, до якого стилю він належить. Яку роль у стилістичній виразності мовлення відіграють фразеологізми — їх багатозначність, синонімія й антонімія? Наведіть приклади. Систематизація й узагальнення засвоєного матеріалу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова