X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Прикметники – синоніми, прикметники – антоніми. Пряме й переносне значення прикметників

Завантажити презентацію

Прикметники – синоніми, прикметники – антоніми. Пряме й переносне значення прикметників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Олімпійські Боги Боги на Олімпі

Слайд 2

Олімпійські боги (олімпійці) у давньогрецької міфології — боги другого покоління (після першонароджених богів і титанів — богів першого покоління), вищі істоти, котрі мешкали на горі Олімп. Традиційно в число олімпійських богів входило чотирнадцять богів.

Слайд 3

Рея Ре я — у давньогрецькій міфології — богиня-мати з покоління титанів; за «Теогонією» Гесіода, дочка Урана й Геї, дружина Кроноса.

Слайд 4

Зевс Громовержець Зевс  — син Кроноса й Реї, Верховний бог, Бог неба і погоди, Бог порядку та правосуддя. Його постійне місцеперебування гірське пасмо Олімп.

Слайд 5

Коли могутній Зевс був ще немовлям,  Рея за порадою Геї  сховала його від чоловіка в гроті на горі Іда. Коли Зевс підріс, він повстав проти батька, переміг його й став володарем богів. Атрибути Зевса —блискавка,  скіпетр, інколи молот; він дарує на війні і змаганнях перемогу. Владу над світом Зевс поділяв із звільненими з утроби Кроноса братами й сестрами.

Слайд 6

Слайд 7

Посейдон Посейдо н — володар світових вод,моря,мореплавства, Океану. У переносному значенні — морська стихія.

Слайд 8

Посейдон уважався батьком багатьох морських чудовиськ і кількох героїв. Посейдон жив у палаці у морських глибинах,часто бував серед інших богів на Олімпі. Головним атрибутом був тризуб.

Слайд 9

Аїд, — бог підземного світу, володар «царства тіней» померлих, син Кроноса й Реї, брат Зевса,Посейдона й Деметри. При поділі світу між братами після перемоги богів над титанами Аїд дістав підземне царство й владу над тінями померлих. Дружиною Аїда була Персефона, дочка богині родючості Деметри.

Слайд 10

Гера Гера—Цариця богів, Богиня заміжжя, жінок та народження. Старша дочка Кроноса й Реї, вихована в домі Океана й Тетії, сестра і дружина Зевса, з яким вона, за самоським переказом, 300 років перебувала в таємному шлюбі, аж поки він відкрито не оголосив її своєю дружиною й царицею богів.Гера народила Зевсові Гефеста і Ареса

Слайд 11

Слайд 12

Деметра Деме тра — дочка Кроноса й Реї, сестра Зевса, богиня родючості, хліборобства, шлюбу та достатку; посідала важливе місце в грецькій міфології.Мати Персефони.

Слайд 13

Г е с т і я Гестія — дочка Кроноса й Реї, сестра Зевса, Посейдона, Аїда, Деметри та Гери, богиня вогню, покровителька домашнього вогнища, ніколи не залишала Олімпу. Посейдон і Аполлон домагалися її руки, але вона вважала за краще залишитися незайманою і жити у свого брата Зевса

Слайд 14

Гестія — дочка Кроноса й Реї, сестра Зевса, Посейдона, Аїда, Деметри та Гери, богиня вогню

Слайд 15

Гефест Гефе ст — кульгавий син Зевса й Гери, бог вогню та ковальства, на відміну від інших богів не цурався фізичної праці. Був неперевершеним майстром-митцем: будував богам палаци, трони, виготовляв зброю, посуд, оздоби. Із золота зробив собі двох рабинь, які вміли ходити і навіть розмовляти. Скіпетр і егіда Зевса, обладунок Ахіллеса, колісниця Геліоса, скриня Пандори, — все це його витвори.Його кузня містилася на Олімпі, за іншими переказами — в Етні та в кратерах інших вулканів, на Лемносі, Ліпарських островах, на Сицилії тощо, де він працював.

Слайд 16

Г е ф е с т

Слайд 17

Слайд 18

Афродіта Афроді та — одне з верховних божеств Олімпу, богиня вроди й кохання, мати Ероса, цариця німф і грацій. За Гомером, Афродіта — дочка Зевса й океаніди Діони. У переносному значенні Афродіта —красуня. Афродіта володіє поясом, який може зробити будь-яку смертну жінку чи богиню «гарнішою, ніж сама краса». Золотоволосою, з блискучим і вологим поглядом та солодкою усмішкою на вустах постає вона в «Іліаді».

Слайд 19

А ф р о д і т а

Слайд 20

Діоніс Діо ніс— один з найпопулярніших богів давньої Греції, бог рослинності, родючості, вологи, покровитель виноградарства й виноробства. У переносному розумінні Діоніс Бахус-Вакх — вино і пов'язані з ним веселощі.

Слайд 21

Слайд 22

Афіна Афіна — давньогрецька Богиня мудрості, війни і ремесел. Зевс мав багато жінок і коханок. Першою його дружиною була найрозумніша з богинь Метіда. Але Уран і Гея (Небо й Земля), божества давнього покоління богів, застерегли, що коли Зевс матиме від Метіди сина, то він буде могутніший за нього й відніме в нього трон. Тому, коли Метіда завагітніла, Зевс проковтнув її. Згодом звелів розбити собі голову і звідти вийшла Афіна, що успадкувала від матері розум і розсудливість.

Слайд 23

А ф і н а

Слайд 24

Аполлон Аполло н — син Зевса й Лето, брат Артеміди, батько Орфея, Ліка, Асклепія та Мілета. Грецькі скульптори зображували Аполлона в образі вродливого, високого, стрункого юнака з довгим волоссям, з луком або лірою в руках, інколи з вовком біля ніг. В елліністичну добу він зображувався оголеним юнаком, що грає на кітарі.

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Артеміда Артем іда — дочка Зевса й Лето, сестра Аполлона, первісно шанована як богиня тваринного й рослинного світу. За пізнішими віруваннями, богиня мисливства, лісів і гір; її шанували також як богиню Місяця  і породіль. Приносить природну смерть жінкам , але може бути і кровожерливою, часто користуючись стрілами як знаряддям покарання.

Слайд 28

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова