Прикметник. Узагальнення вивченого
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Навчальна мета: закріпити, поглибити та узагальнити знання про прикметник як частину мови, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль; удосконалити орфографічні навички. Навчальна мета: закріпити, поглибити та узагальнити знання про прикметник як частину мови, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль; удосконалити орфографічні навички. Розвивальна мета: розвивати усне та писемне мовлення, уміння виділяти головне в навчальному матеріалі, розвивати самостійне мислення. Виховна мета: дібраним дидактичним матеріалом виховувати любов до українського слова, творчості Т.Г. Шевченка.
Завдання для хлопців: продовжити речення “Наші дівчата…” Завдання для хлопців: продовжити речення “Наші дівчата…” Завдання для дівчат: продовжити речення “Наші хлопці…”
Тема ця хоч не проста, та для вас цікава, Є у ній нові слова, є у ній й забава. І в скарбничку мовну цю, поки вивчим тему, Мовних скарбів пребагато ми з вами зберемо. Будуть в ній знання й уміння, правила й завдання, Думки вашої творіння й оповідання, І пісні й загадки ваші, й власна ваша казка. Тему нашого уроку запишіть , будь ласка! Тема ця хоч не проста, та для вас цікава, Є у ній нові слова, є у ній й забава. І в скарбничку мовну цю, поки вивчим тему, Мовних скарбів пребагато ми з вами зберемо. Будуть в ній знання й уміння, правила й завдання, Думки вашої творіння й оповідання, І пісні й загадки ваші, й власна ваша казка. Тему нашого уроку запишіть , будь ласка!
Ми поважаємо права власні й інших. Ми поважаємо права власні й інших. Ми не сміємося над чужими помилками, Ми маємо право на помилку, бо вчимося. Ми ділимося напрацьованими матеріалами та думками. Ми завжди допомагаємо один одному. Ми слухаємо, що нам хочуть сказати інші, якщо треба, запитуємо. Ми цінуємо здобутки інших. Ми намагаємося виконати роботу якнайкраще.
1) Скільки всього частин мови в українській мові ? 1) Скільки всього частин мови в українській мові ? 2) До якої з них належить прикметник? 3) На що вказує прикметник? 4) На які питання відповідає прикметник? 5) Прикметники змінюються за ... ? 6) Яку частину мови треба знайти в реченні, щоб визначити рід, число, відмінок ? 7) Назвіть розряди прикметників 8) Який розряд прикметників має ступінь порівняння 9) За допомогою яких суфіксів твориться проста форма порівняння вищого ступеня. 10)Яка синтаксична роль прикметника у реченні?
1) 10 частин мови 1) 10 частин мови 2) до самостійних частин мови 3) вказує на ознаку предмета 4) відповідає на питання Який? Чий? 5) змінюється за родами, числами, відмінками 6) іменник 7) якісні, відносні, присвійні 8) якісні 9) суфікси ш, іш 10) означення, присудок
Стінний, сонний, голубиний, скляний,осінній, глиняний, чавунний, пісенний, буквений, дерев'яний, качиний, невблаганний. Стінний, сонний, голубиний, скляний,осінній, глиняний, чавунний, пісенний, буквений, дерев'яний, качиний, невблаганний.
Завдання: самостійно поширте поданий текст прикметниками та порівняйте свій варіант із оригіналом. Зробіть висновок про функції прикметників у мові. Завдання: самостійно поширте поданий текст прикметниками та порівняйте свій варіант із оригіналом. Зробіть висновок про функції прикметників у мові. І досі сниться: під горою Між вербами та над водою … хаточка. Сидить Неначе й досі … дід Коло хатиночки і бавить … та … Своє … внуча… (Т.Шевченко)
Оригінальний текст Оригінальний текст І досі сниться: під горою Між вербами та над водою Біленька хаточка. Сидить Неначе й досі сивий дід Коло хатиночки і бавить Хорошеє та кучеряве Своє маленькеє внуча… (Т.Шевченко)
Переписати, від поданих у дужках прикметників утворити форми вищого та найвищого ступенів порівняння. Використані при творенні префікси та суфікси підкреслити. Переписати, від поданих у дужках прикметників утворити форми вищого та найвищого ступенів порівняння. Використані при творенні префікси та суфікси підкреслити. Любов (сильний) смерті. У друга вода (солодкий) від вражого меду. Долі і (швидкий) конем не об’їдеш. Нащо (хороший) скарб, якщо в сім’ї лад? І (великий) люди мали (малий) колиску. Перші кроки (тяжкий). Слабий та малий (старший) у хаті. Зі всіх скарбів (цінний) є молодість . Народна творчість.
Учень 6 класу писав твір про свій вихідний день. Ось що у нього вийшло: «Вчора я, повертаючись із кіна, вирішив зайти до кафа. Йти було далеченько. Таксів по шосі не зустрів. Нарешті дійшов. У фойя мене зустрів офіціант. Він показав мені меня. Я хотів замовити пюра, але його не було, а рага я їсти не схотів. Я замовив десерт: сік із манга і ківи та пачку ескіма. Додому купив дража. Ось так я вчора відпочив». Учень 6 класу писав твір про свій вихідний день. Ось що у нього вийшло: «Вчора я, повертаючись із кіна, вирішив зайти до кафа. Йти було далеченько. Таксів по шосі не зустрів. Нарешті дійшов. У фойя мене зустрів офіціант. Він показав мені меня. Я хотів замовити пюра, але його не було, а рага я їсти не схотів. Я замовив десерт: сік із манга і ківи та пачку ескіма. Додому купив дража. Ось так я вчора відпочив».
Завдання: Випишіть прикметники, ставлячи їх у початковій формі (Н. в. однини). Завдання: Випишіть прикметники, ставлячи їх у початковій формі (Н. в. однини). Реве та стогне Дніпр широкий, Сердитий вітер завива, Додолу верби гне високі, Горами хвилю підійма. І блідий місяць на ту пору Із хмари де-де виглядав, Неначе човен в синім морі, То виринав, то потопав (Т.Шевченко).
Завдання: Завдання: Обрати пелюстку, на якій написаний прикметник, самостійно виконати морфологічний розбір та скласти речення з цим прикметником.
Використовуючи прикметники вищого і найвищого ступенів порівняння, зробіть рекламу будь-якого предмету (ручки, олівця, зошита, підручника, щоденника, портфеля тощо)
Завдання: Завдання: Скласти і записати загадки про овочі та фрукти, використавши прикметники.
Чого ви сьогодні навчилися на уроці? Чого ви сьогодні навчилися на уроці? Про що ви хотіли б дізнатися більше? Які, можливо, запитання у вас виникли з даної теми? Що сьогодні на уроці для вас було важко? Як ви будете використовувати той матеріал, що вивчили?
Скоро пролуна дзвінок. Закінчиться наш урок. За роботу по заслузі Щиро дякую вам, друзі! Скоро пролуна дзвінок. Закінчиться наш урок. За роботу по заслузі Щиро дякую вам, друзі!
Урок українсьої мови (6 клас) підготувала вчитель української мови та літератури Дігтярівського навчально-виховного комплексу Криса Олена Павлівна
Схожі презентації
Категорії