X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про відокремлені означення. Побудова речень з дієприкметниковим зворотом.

Завантажити презентацію

Поняття про відокремлені означення. Побудова речень з дієприкметниковим зворотом.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Відокремлені означення. Побудова речень з дієприкметниковим зворотом. Тема уроку.

Слайд 2

Мета уроку: поглибити знання учнів про відокремлені означення, ознайомити з основними способами морфологічного вираження відокремлених означень, їх місцем у реченні відповідно до означуваного слова; сформувати вміння знаходити в тексті відокремлені і невідокремлені означення; правильно будувати речення з дієприкметниковим зворотом; виховувати любов до рідної природи.

Слайд 3

метод незакінчених речень

Слайд 4

малюнок

Слайд 5

привіт, проблемо

Слайд 6

Дідусь, у смушевій шапці, в підшитих шкірою валянцях, сидить під хатою на призьбі. Дідусь у смушевій шапці і в підшитих шкірою валянцях сидить під хатою на призьбі.

Слайд 7

міркуємо разом

Слайд 8

малюнок

Слайд 9

Люби природу не для себе. Люби для неї. Вона – це мати. Будь же сином. (М. Рильський)

Слайд 10

Соняшники Цвітуть соняшники. Озвучені бджолами, вони чомусь схожі а круглі кобзи, які земля підняла зі свого лона на високих живих стеблах. Живе тіло кобз, пахуче, укрите жовтим пилом, поросло пелюстками, світить і золотіє, щось промовляє своєю усмішкою, широкою, незгасаючою. Скільки того сміху на городі! Усі соняшники сміються, веселі, але водночас по-доброму замислені. Кожен щось хоче сказати тобі, тільки підійди, наблизь своє обличчя до нього, уважного і доброзичливого (Є. Гуцало).

Слайд 11

Соняшники Цвітуть соняшники. Озвучені бджолами, вони чомусь схожі а круглі кобзи, які земля підняла зі свого лона на високих живих стеблах. Живе тіло кобз, пахуче, укрите жовтим пилом, поросле пелюстками, світить і золотіє, щось промовляє своєю усмішкою, широкою, незгасаючою. Скільки того сміху на городі! Усі соняшники сміються, веселі, але водночас по-доброму замислені. Кожен щось хоче сказати тобі, тільки підійди, наблизь своє обличчя до нього, уважного і доброзичливого. (Є. Гуцало).

Слайд 12

формулюю сам

Слайд 13

Характеристика відокремленого означення Позиція відокремленого означення в реченні Приклади 1) поширені залежними словами узгоджені означення після пояснюваного слова Я люблю українське село, повне шуму, повне дум (В. С.) Взялися медом золоті лелітки, дощем умиті, чисті і ясні (А. М.) 2) непоширені залежними словами узгоджені однорідні означення після пояснюваного слова Лукаш — дуже молодий хлопець, гарний, чорнобривий, стрункий, в очах ще є щось дитяче (Леся Українка) Над приморавськими лісами підіймалося сонце, велике, ласкаве (О. Г.) 3)непоширені залежними словами узгоджені однорідні означення при пояснюваних словах-займенниках перед пояснюваним словом або після нього А він іде, високий, посивілий, на схід, на захід поле огляда (А. М.) Щасливий і веселий, він глянув на високе небо, але то вже було не небо, а грандіозний блакитний циферблат (О. Г.)

Слайд 14

Чарувала думку поета краса придунайських просторів із скіфськими могилами, гаями. 2. Ці могили, гаї були вкриті пізньою осінньою позолотою.

Слайд 15

Чарувала думку поета краса придунайських просторів із скіфськими могилами, гаями, вкриті пізньою осінньою позолотою.

Слайд 16

Творча робота

Слайд 17

Оповитий тишею степ дихав пахощами трав. Тихий солодкий дощик сіється щедро на вулиці.

Слайд 18

я-конструктор

Слайд 19

1. Дещо заспокоєний ... пішов прогулятися алеями парку. 2. Зраділа ... побігла чимдуж додому.... змученого дорогою зняли з машини і відвели спати. 3. Якраз ... заклопотану і втомлену жалів найбільше.

Слайд 20

1. За Дніпром піднімалась гола і самотня круча. 2. У долині ріс крислатий і могутній дуб. 3. Святослав їхав пологим лівим берегом.

Слайд 21

я-редактор

Слайд 22

Молодий машиніст вперше вів електровоз, зворушений до сліз. Мандрівник прибивсь на наш вогонь, наляканий грозою в горах. Чоловік збирав хмиз, похмурий і непривітний.

Слайд 23

я-застосовую

Слайд 24

нема проблем

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова