X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про природу

Завантажити презентацію

Поняття про природу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі. Вивчення природи людиною. Значення знань про природу в житті та діяльності людини.

Слайд 2

1. Що таке природа? 2. Науки про природу. 3. Прилади для вивчення природи 4. Методи вивчення природи 5. Місце людини в природі. 6. Вплив людини на природу.

Слайд 3

Давайте разом з вами з’ясуємо, що означає для вас слово «природа». Природою ми називаємо весь світ, що нас оточує. Сонце, земля, вода, повітря, рослини, тварини — все це і є природа.

Слайд 4

Які об'єкти належать до природи? Об'єкти природи — це Сонце, планети, повітря, ґрунт, гори, річки, моря, ліси, степи, рослини, тварини і сама людина.

Слайд 5

Слайд 6

4 царства живої природи Рослини (350 тис. видів)

Слайд 7

4 царства живої природи Гриби (100 тис. видів)

Слайд 8

4 царства живої природи Дроб’янки (5 тис. видів)

Слайд 9

4 царства живої природи Тварини (1,5 млн. видів)

Слайд 10

Слайд 11

Зорі, планети

Слайд 12

Гірські породи й мінерали

Слайд 13

Вода та повітря

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Знання про навколишній світ людина здобуває із власних спостережень. Перші прилади, якими людина пізнає, спостерігає навколишній світ, — це наші органи чуття: очі, вуха, ніс, язик, шкіра. Завдяки їм ми бачимо речі, які нас оточують, слухаємо звуки, дізнаємося про смак, відчуваємо тепло, холод. З часом людина створила прилади, які допомагають їй вивчати природу.

Слайд 17

Прилади для вивчення природи: Вимірювальні: Лінійка Мірний циліндр Термометр Барометр Годинник Терези

Слайд 18

Прилади для вивчення природи: Збільшувальні: Лупа Бінокль Телескоп Мікроскоп

Слайд 19

Слайд 20

Спостереження — це один із методів отримання знань про навколишню природу, спостерігати — це навчитися цілеспрямовано зосереджувати увагу на предметі, встановлювати взаємозв'язки і послідовність явищ, їх причини. Здійснюється за допомогою органів чуттів.

Слайд 21

Експеримент — це один із методів дослідження природи (дослід), вивчення явища відбувається в штучно створених, лабораторних умовах, за допомогою певних приладів.

Слайд 22

Порівняння. Здійснивши спостереження за кількома тілами, людина зіставляла, тобто порівнювала їх, а порівнявши, робила різні висновки. Наприклад, спостерігаючи за рослинами, вона бачила зелений колір їхніх листків, різнокольорове забарвлення квіток, відчувала їхній запах. Порівнюючи листки і квітки рослин між собою, людина розуміла, наскільки вони різноманітні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія