X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі

Завантажити презентацію

Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі Урок №1

Слайд 2

План  1. Що таке природа? 2. Явища природи. 3. Методи вивчення природи 4. Місце людини в природі. 5. Вплив людини на природу.

Слайд 3

Перш за все давайте з’ясуємо, що означає для вас слово «природа». Природою ми називаємо весь світ, що нас оточує

Слайд 4

На які дві групи можна поділити об'єкти природи? Жива природа Не жива природа

Слайд 5

Назвіть об'єкти живої природи До живої природи належать мікроорганізми, рослини, тварини, людина

Слайд 6

Назвіть об'єкти живої природи До живої природи належать мікроорганізми, рослини, тварини, людина Чому саме ви назвали ці об’єкти? Живі істоти живляться, дихають, ростуть, дають потомство (розмножуються) і вмирають

Слайд 7

Назвіть об'єкти неживої природи Нежива природа — це повітря, вода, гори, Земля, Сонце, зірки, Місяць

Слайд 8

До неживої природи зараховують також предмети, які виготовила людина: меблі, шкільне приладдя, знаряддя праці, машини і механізми Поясніть, чому ці тіла зараховують до неживої природи?

Слайд 9

Завдання №1 Розподіліть назви тіл природи за групами:  • жива природа,  • нежива природа ( тіла природи, тіла, виготовлені людиною) Кіт, стіл, кущ, астронавт, деревій, будинок, коза, колесо, ластівка, учитель, конвалія, Сонце, торф, лікар, айсберг, білка, кропива, гора, автобус. 

Слайд 10

 Що таке явище природи? Кипіння, випаровування і замерзання води, дощ, сніг, рух Сонця, зміна дня і ночі, листопад  Усі зміни, що відбуваються у природі, називають явищами природи

Слайд 11

 Людина завжди намагалася пояснити і передбачити явища природи.  З якою метою вона це робила?  Як саме можна пояснити та передбачити ті чи інші явища, та взагалі пізнати природу?

Слайд 12

методи дослідження природи - Спостереження — це один із методів отримання знань про навколишню природу, спостерігати — це навчитися цілеспрямовано зосереджувати увагу на предметі, встановлювати взаємозв'язки і послідовність явищ, їх причини. Здійснюється за допомогою органів чуттів. - Вимірювання — один із методів дослідження природи, що передбачає визначення величини тіла, міряючи, порівнюючи її з одиницею виміру, застосовуючи спеціальні прилади (термометр, вага, рулетка, годинник). - Експеримент — це один із методів дослідження природи (дослід), вивчення явища відбувається в штучно створених, лабораторних умовах, за допомогою певних приладів.

Слайд 13

Місце людини в природі Яке ж місце в природі займає людина?  Як саме від людини залежить доля цілого —усієї природи? Чи завжди людина з розумінням ставиться до природи? Наведіть приклади негативного ставлення людини до природи? Наведіть приклади негативного впливу людини на природу у вашій місцевості, в Україні? Які наслідки негативного впливу людини на природу?

Слайд 14

Чи можеш ти сказати світу Я - господар на землі. Так, скажеш ти Але ж то - ні. Що робиш ти? Господарюєш? Ні, навколо себе все руйнуєш. Ти – чисту річку забруднив, Довкілля нафтою залив, Рослинка дихати не може І їй ніхто ж не допоможе. Тварина вже від нас тікає Бо жити хоче, а вмирає. Так з кожним роком вид зникає, А час тихесенько спливає. Чи зупинився ти? Ні, ти все будуєш Заводи, фабрики купуєш, Нафту, газ видобуваєш, Але як гадаєш Чи завжди так буде? Чи матінка природа це забуде? Що знищив, зруйнував - ти відбудуєш? То ж поміркуй, чи добре ти господарюєш.

Слайд 15

Узагальнення і систематизація вивченого. 1. Дайте визначення поняття «природа». 2. Що таке жива і нежива природа? Наведіть приклади. 3. Що називають явищем природи? Наведіть приклади. 4. Навіщо людина вивчає природу? 5. Як саме людина вивчає природу? 6. Як має поводити себе людина, щоб зберегти довкілля та примножити різноманітність живої природи?

Слайд 16

Повідомлення домашнього завдання. 1. Опрацювати матеріал підручника на стор. 6-8, дати відповіді на поставлені у кінці тексту запитання. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство