леонід каденюк
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Оскар Пісторіус, інвалід з народження. Цей чоловік досяг видатних результатів у сфері, де традиційно люди з обмеженими можливостями не можуть змагатися зі здоровими людьми. Не маючи ніг нижче коліна, він став легкоатлетом-бігуном, причому після численних перемог на змаганнях для інвалідів він домігся права змагатися з повністю здоровими спортсменами і досяг великих успіхів. Він також є популяризатором спорту серед людей з обмеженими можливостями, активним учасником програм підтримки інвалідів та своєрідним символом того, наскільки високих успіхів може досягти людина з фізичними вадами, навіть у такій специфічній сфері, як спорт.
Лауреат Нобелівської премії Стівен Вільям Хокінг вивчає фундаментальні закони, які керують Всесвітом. Він є володарем дванадцяти почесних звань. Його книги «Кратна історія часу» і «Чорні діри, молода Всесвіт і інші нариси» стали бестселерами. При всьому при цьому ще в 20 років він був практично повністю паралізований через розвиток невиліковної форми атрофируючого склерозу і залишається в цьому стані всю свою решту життя. У нього рухаються тільки пальці правої руки, якими він керує своїм рухомим кріслом і спеціальним комп'ютером, який за нього говорить.
Естер Вергеер (1981) - голландська тенісистка. Вважається однією з найкращих тенісисток колясочниця в історії. Вона прикута до ліжка з дев'яти років, коли в результаті операції на спинному мозку у неї віднялися ноги. Естер Вергеер - неодноразова переможниця турнірів Великого Шолома, семиразова чемпіонка світу, чотириразова олімпійська чемпіонка. У Сіднеї та Афінах вона була першою як самостійно, так і в парі. З січня 2003 року Вергеер не зазнала жодної поразки, вигравши 240 сетів поспіль. У 2002 і 2008 роках ставала лауреатом премії "Кращий спортсмен з обмеженими можливостями", яку вручають Світової академії спорту "Лауреус".
Михайло Суворов (1930 - 1998) - автор десяти поетичних збірок. У 13 років від вибуху міни, втратив зір. Багато віршів поета покладено на музику і отримали широке визнання: "Червона гвоздика", "Співають дівчата про кохання", "Не сумуй" та інші. Більше тридцяти років Михайло Суворов викладав у спеціалізованої очно-заочної школи робітничої молоді для сліпих. Йому було присвоєно звання Заслуженого вчителя Російської Федерації.
Ерік Вайхенмайер (1968) - перший у світі скелелаз, який досяг вершини Евересту, будучи незрячим. Ерік Вайхенмайер втратив зір, коли йому було 13 років. Юнаком він закінчив навчання, а потім і сам став учителем середньої школи, потім тренером по боротьбі і спортсменом світового класу. Про подорож Вайхенмайера режисер Пітер Уінтер зняв ігровий телевізійний фільм "Торкнутися вершини світу". Крім Евересту Вайхенмайер підкорив сімку найвищих гірських вершин світу, включаючи Кіліманджаро і Ельбрус.
Навколо світу на інвалідному візку Знову ж таки повернемося до тих, кому фізичні вади не завадили відчути повноту емоцій від життя. Цього року відбувся завершальний етап всесвітнього проекту 65-річного Миколи Подрезана “Планета Земля. Погляд з інвалідного візка”. Київ став 34-им містом у 256 країнах на 6 контингентах, які чоловік відвідав за маршрутом всесвітньої естафети Олімпійського вогню. Пан Микола розпочав подорож у 2011 році. Протягом всього часу він вивчав світовий досвід адаптації об’єктів культури і спорту, пам’ятників архітектури та історії для людей з інвалідністю на візках, аби потім застосувати його в Україні. Та сам того не очікуючи, увійшов до Національного Реєстру Рекордів за найбільшу кількість повторених маршрутів Олімпійського вогню. Національний Реєстр Рекордів України вперше реєструє такий рекорд людяності та мужності. Це людина, яка не скорилася долі, яка сьогодні – приклад незламності. Цей рекорд з ним розділила його дружина, Наталка, яка постійна була поруч.
Схожі презентації
Категорії