X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Борис Леонідович Пастернак

Завантажити презентацію

Борис Леонідович Пастернак

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Борис Леонідович Пастернак (1890-1960)

Слайд 2

Борис Пастернак — ціла епоха в літературі. Він починав свою діяльність у період великих революційних зрушень і сподівань, але незабаром побачив, як надії на соціалістичне реформування суспільства зазнали краху, як людина опинилася в полоні ідеологічних ілюзій, як насильство витіснило ідеї про майбутню свободу, рівність і братерство; тому поезія Б. Пастернака — своєрідний психологічний літопис трагедії XX ст.

Слайд 3

Сім’яДитячі роки минули в атмосфері мистецтва й літератури, зустрічей з видатними творчими особистостями.У будинку його батька, відомого художника-графіка, часто бували М. Врубель, О.Скрябін, Рахманінов, Л. Толстой.

Слайд 4

Навчання В дитинстві Б.Пастернак опановував живопис, потім у 1903-1908рр. готувався до композиторської кар’єри. У 1909-1913рр. навчався на філософському відділенні історико-філологічного факультету Московського університету. 1912 року провів один семестр в Марбургському університеті (Німеччина), де відвідував лекції знаменитого філософа Германа Когена. Після закінчення університету Борис займався практично лише літературною діяльністю.

Слайд 5

Слайд 6

В особі Б.Пастернака поєднувалися філософ, поет і музикант. Йому притаманне філософське бачення світу, але водночас він відчував його як тонкий лірик, що прагне вічної гармонії, і саме цим відрізнявся від інших поетів XX ст. В особі Б.Пастернака поєднувалися філософ, поет і музикант. Йому притаманне філософське бачення світу, але водночас він відчував його як тонкий лірик, що прагне вічної гармонії, і саме цим відрізнявся від інших поетів XX ст. Хоча спершу Б. Пастернак підтримував зв'язок з футуристами та символістами, згодом він знайшов власний шлях у мистецтві.

Слайд 7

Перші книги

Слайд 8

У перших книгах поет проголосив два основні закони буття: закон свободи і закон духовно-історичної еволюції. Порушення їх, на думку Б. Пастернака, веде до деградації суспільства. Саме тому він не сприйняв жовтневого перевороту, бо то було порушенням природного розвитку нації. У цьому Б.Пастернака можна порівняти з українськими неокласиками — М. Зеровим, М. Драй-Хмарою, П. Филиповичем та іншими, які теж мріяли про вільний розвиток людини і розквіт української нації та культури на загальному дереві світового мистецтва

Слайд 9

У 1930 — 1931 pp. поет написав збірку "Друге народження", з приводу якої й досі сперечаються дослідники. Одні вважають, що Б.Пастернак пристосувався до соціалістичного ладу, почав служити радянському урядові, інші — що він потрапив під вплив Зінаїди Нейгауз, дружини його товариша Генріха Нейгауза, відомого музиканта, яка на той час захоплювалася соціалізмом, брала участь у першотравневих і жовтневих демонстраціях.

Слайд 10

Літо 1930 р. поет прожив в Ірпіні, під Києвом, де йому добре відпочивалося в колі друзів і знайомих. Саме там дійшов кульмінації його роман із 3. Нейгауз. Київські враження відображено у віршах "Балада", "Ірпінь", "Літо" та ін. Під впливом почуттів, пережитих у Києві та Ірпіні, він повірив у світлий прийдешній день, у соціалізм, в успіхи перших п'ятирічок, що відчувається, наприклад, у вірші "Хвилі". Проте реальність виявилася сильнішою за мрію. Уже тоді Б. Пастернак усвідомив трагедію історії. Тому у вірші про щасливе ірпінське літо з'явилася примара бенкету під час чуми.

Слайд 11

Ірпінське літо розділило життя Б.Пастернака навпіл. Якщо в 1930 р. у нього ще були сподівання на краще майбутнє, то через 2-3 роки від них не залишилося й сліду. У 1939 р. на Б. Пастернака завели справу в НКВС. Приводом для цього стала його дружба із В. Мейєрхольдом — режисером Камерного театру, у якому ставили не пролетарські п'єси, а класичні вистави, що пробуджували в глядачів почуття прекрасного і вільне мислення.

Слайд 12

Починаючи з середини 1930-х років Пастернак займається перекладами.

Слайд 13

Головна книга ПастернакаПідсумком своєї творчості Пастернак вважав роман «Доктор Живаго», над яким він працював протягом 1946-1955рр.Пастернак писав цей роман як духовний заповіт нащадкам.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

1990 року в підмосковному селі Передєлкіно, в приміщенні дачі Пастернака було відкрито музей поета.

Слайд 17

Пам’ятники поету Б.Пастернаку

Слайд 18

Жить и сгорать у всех в обычае, Но жизнь тогда лишь обессмертишь, Когда ей к свету и величию Своею жертвой путь прочертишь… 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література