X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Італійське відродження

Завантажити презентацію

Італійське відродження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Планіметрія Стереометрія Вивчає властивості геометричних фігур на площині Вивчає властивості фігур у просторі В перекладі з грецької слово «геометрія» означає «землемірство» «гео» – на грецькій земля, «метрео» – міряти Слово «стереометрія» походить від грецьких слів «стереос» об’ємний, простірний, «метрео» – міряти

Слайд 3

Планіметрія Стереометрія Поряд з цими фігурами ми будемо розглядати геометричні тіла та їх поверхні. Наприклад, многогранники. Куб, паралелепіпед, призма, піраміда. Тіла обертання. Сфера, циліндр, конус. Основні фігури: точка, пряма Основні фігури: точка, пряма, площина Інші фігури: відрізок, промінь, трикутник, квадрат, ромб, паралелограм, трапеція, прямокутник, опуклі і неопуклі n-кутники, круг, коло, дуга та ін.

Слайд 4

Для позначення точок використовуємо великі латинські літери Для позначення прямих використовуємо малі латинські літери Або позначаємо пряму двома великими літерами.

Слайд 5

Площини будемо позначати малими грецькими літерами. На рисунках площини зображуються паралелограмами. Площину слід уявляти собі як нескінченну поверхню, яка простягається у всі сторони.

Слайд 6

C

Слайд 7

Стереометрія широко використовується в будівництві, архітектурі, машинобудуванні, в інших областях науки і техніки. При проектуванні цієї машини важливо було отримати таку форму, щоб при русі опір повітря був мінімальний.

Слайд 8

Оперний театр в Сіднеї

Слайд 9

Ейфелева вежа Париж, Марсове поле Інженер Гюстав Ейфель знайшов незвичну форму для свого проекту. Ейфелева вежа досить стійка: сильний вітер схиляє її вершину всього лише на 10-12 см. В спеку від нерівномірного нагрівання сонячними променями вона може відхилитися на 18 см.

Слайд 10

18000 залізних деталей скріпляються 2500000 защібок

Слайд 11

a С2. Якщо дві точки прямої лежать у площині, то і кожна точка цієї прямої лежить у даній площині. A B

Слайд 12

Властивість, сформульована в аксіомі С2, використовується для перевірки «рівності» лінійки. Лінійку прикладають краєм до площини поверхні стола. Якщо край лінійки рівний, то він всіма своїми точками прилягає до поверхні столу. Якщо край нерівний, то в таких місцях між ним і поверхнею столу утвориться простір.

Слайд 13

a С3. Якщо дві різні площини мають спільну точку, то вони перетинаються по прямій, яка проходить через цю точку. В цьому випадку говорять, що площини перетинаються по прямій.

Слайд 14

Наочною ілюстрацією аксіоми С3 є перетин двох суміжних стін, стіни і стелі класної кімнати.

Слайд 15

Основні властивості точок, прямих і площин виражені в аксіомах. С4. Через будь-які три точки, що не лежать на одній прямій, можна провести площину і до того ж тільки одну. Ілюстрація до аксіоми С4: скляна пластинка щільно ляже на три точки А, В і С, які не лежать на одній прямій. A B C

Слайд 16

Ілюстрації до аксіоми С4 із життя. Табуретка із трьома ніжками завжди ідеально стане на підлогу і не буде гойдатися. У табуретки з чотирма ніжками бувають проблеми зі стійкістю, якщо ніжки стільця не однакової довжини. Табуретка розкачується, тобто опирається на три ніжки, а четверта ніжка (четверта «точка») не лежить в площині підлоги, а висить в повітрі. Для відеокамери, фотозьомки і для інших пристроїв часто використовують штатив – треногу. Три ніжки штатива стійко розміщуються на будь-якій підлозі в приміщеннях, на асфальті або прямо на газоні на вулиці, на піску на пляжі або в траві в лісі. Три ніжки штатива завжди знайдуть площину.

Слайд 17

С4. Через будь-які три точки, що не лежать на одній прямій, проходит площина і до того ж тільки одна.

Слайд 18

Деякі наслідки із аксіом. Теорема Через пряму і точку, що не лежить на ній, можна провести площину і до того ж тільки одну. М a

Слайд 19

Теорема Через дві прямі, що перетинаються, можна провести площину і до того ж тільки одну. М a b N

Слайд 20

Трьома точками, які не лежать на одній прямій. Прямою і точкою, яка не лежить на ній. Двома прямими, що перетинаються. . . . . A B C a A a b .

Слайд 21

* Три випадки розміщення двох прямих у просторі

Слайд 22

* Дві прямі у просторі називаються паралельними, якщо вони лежать в одній площині і не перетинаються a b

Слайд 23

* Теорема Через точку, яка не лежить на даній прямій, можна провести пряму паралельну даній, і тільки одну. М a b

Слайд 24

* a b с Ознака паралельності прямих Дві прямі, паралельні третій прямій, паралельні між собою. aIIс, bIIс Значить aIIb

Слайд 25

Взаємне розміщення прямої і площини Пряма лежить у площині Пряма перетинає площину Пряма не перетинає площину Множина спільних точок Єдина спільна точка Жодних спільних точок g а g а М g а а Ì g а Ç g = М а Ë g

Слайд 26

a b Ознака паралельності прямої і площини Якщо пряма, яка не належить площині, паралельна якій-небудь прямій в цій площині, то вона паралельна і самій площині.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література