X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Особливості іспанського Відродження

Завантажити презентацію

Особливості іспанського Відродження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Особливості іспанського Відродження. Життя та творча доля Мігеля Сервантеса де Сааведра

Слайд 2

Епіграф: Цілком можливо, що народ, в якому є часточка Дон Кіхота, не завжди процвітатиме... Але настане день, коли доведеться кинути виклик левам, не маючи проти них придатної зброї. І тоді буде конче потрібен безумець, здатний знехтувати небезпекою і явити приклад. Антоніо Мачада

Слайд 3

Дієго Веласкес “Портрет інфанти Маргарити в сіро-рожевому платті”

Слайд 4

Дієго Веласкес “Меніни”

Слайд 5

Лицарський роман - один із основних жанрів середньовічної літератури. Виник у період розвитку лицарства, вперше у Франції в середині XII ст. Основні мотиви - безмежна сміливість, благородство. Головний герой - лицар, що здійснює подвиги заради власної слави та возвеличення коханої. В Іспанії поширився пізніше - в епоху Відродження.

Слайд 6

Мігель Сервантес де Сааведра (1547 – 1616)

Слайд 7

Іван Франко “Його твір був перший рішучий крок до реалістичного зображення дійсного життя і дійсного народу, а поряд з ним і перший роман, в якому автор спробував глибше зондувати характер свого героя, поруч зі смішними сторонами показати також і його симпатичні і навіть благородні риси і висловити устами цього героя або інших дійових осіб ряд критичних та позитивних думок про стан тодішнього суспільства, його потреби, прагнення. Одним словом, у „Дон Кіхоті" мусимо бачити перший роман новішого покрою, суспільно - психологічний твір”.

Слайд 8

Словник Реконкіста – визвольна війна іспанців проти маврів-арабів і берберів за відвоювання своїх земель на Піренейському півострові. Пародія – (від гр. – жартівлива переробка) – жанр сатиричної і гумористичної літератури, заснований на комічному наслідуванні твору якогось автора або літературного напряму. Ідальго – дрібнопомісний дворянин в Іспанії. Мудехар – стиль в архітектурі на основі зв’язків з ісламським світом.

Слайд 9

Слайд 10

Гюстав Доре Ілюстрація до роману Сервантеса “Дон Кіхот” (1663)

Слайд 11

Оноре Дом’є Ілюстрація до роману Сервантеса “Дон Кіхот” (1851)

Слайд 12

П. Пікассо Ілюстрація до роману Сервантеса “Дон Кіхот” (ХХ століття)

Слайд 13

В. Коржев Ілюстрація до роману Сервантеса “Дон Кіхот” (1994)

Слайд 14

Пам’ятник Сервантесу та його героям у Мадриді

Слайд 15

а) Реконкіста - це... б) Дрібнопомісний дворянин в Іспанії називається ... в) Лицарем називають ... г) Лопе де Вега прославився як ... д) Веласкес та Ель Греко - це ... е) Найвідоміший твір Сервантеса -... є) М. Сервантес прославився не лише як письменник, а й як ... Продовжіть речення:

Слайд 16

Домашнє завдання: 1. Написати короткий відгук про інсценівку, згадати у відгуку гру акторів. 2.Читати роман за підручником (с. 160-183).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство