X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Микола Гоголь

Завантажити презентацію

Микола Гоголь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Микола Гоголь

Слайд 2

Дитинство і юність І до цього дня невідомо, коли народився Микола Васильович. Деякі хроністи вважають, що Гоголь з'явився на світ 20 березня, інші ж упевнені, що справжня дата народження письменника - 1 апреля 1809 року. Дитинство майстра фантасмагорії пройшло на Україні, в мальовничому селі Сорочинці Полтавської губернії. Виріс він у великій родині - крім нього в будинку виховувалося ще 5 хлопчиків і 6 дівчаток (деякі з них померли в дитячому віці). Великий письменник має цікаву родовід, висхідну до козацької дворянської династії Гоголів-Яновських. Згідно сімейному переказом, дідусь драматурга Панас Дем'янович Яновський додав до свого прізвища другу частину, щоб довести кровні узи з козацьким гетьманом Остапом Гоголем, які жили в 17 столітті.

Слайд 3

Коли Миколі було десять років, його відправили в Полтаву, де він пізнавав науки в училище, а потім навчався грамоті у місцевого вчителя Гаврила Сорочинського. Після класичної підготовки 16-річний юнак став учнем в Гімназії вищих наук у місті Ніжині. Крім того, що майбутній класик літератури був слабкий здоров'ям, він ще і не був міцний у навчанні, хоча і володів винятковою пам'яттю. З точними науками у Миколи відносини не склалися, але він процвітав в російської словесності та літератури. Під час навчання Гоголь тяжів до творчості і ревно брав участь у театральних постановках і імпровізованих сценках. Письменник спілкувався з Миколою Прокоповичем, Олександром Данилевським, Нестором Кукольником і іншими.

Слайд 4

Батьки Письменника Василь Опанасович Гоголь Марія Іванівна Косяровська

Слайд 5

Батько письменника, Василь Опанасович, працював в Малоросійської губернії по поштовому відомству, звідки вийшов у відставку в 1805 році в чині колезького асесора. Пізніше Гоголь-Яновський пішов в маєток Василівку (Яновщина) і почав займатися господарством. Для постановок він написав комедійні п'єси, засновані на українських народних баладах і переказах. Але до сучасних читачів дійшло лише один твір Гоголя-старшого - «Простак, або Хитрість жінки, перехітренная солдатом». Мати письменника, Марія Іванівна, уроджена Косяровська, за розповідями сучасників, мала гарну зовнішність і вважалася першою красунею на селі. Всі, хто її знав, казали, що вона була релігійною людиною і займалася духовним вихованням дітей. Відомо, що за Гоголя-Яновського жінка вийшла заміж, коли їй було 14 років. Микола Васильович був близький з матір'ю і навіть запитував поради з приводу своїх рукописів. Деякі літератори вважають, що завдяки Марії Іванівні творчість Гоголя наділене фантастикою і містицизмом.

Слайд 6

література Він складав елегії, фейлетони, вірші, пробував себе в прозі та інших літературних жанрах. Під час навчання їм була написана сатира «Дещо про Ніжин, або Дурням закон не писаний», яка не дійшла до наших днів. Примітно, що потяг до творчості молода людина спочатку розцінював це як хобі, а не справа всього життя. Письменство було для Гоголя «промінцем світла в темному царстві» і допомагало відволіктися від душевних мук. Тоді плани Миколи Васильовича були ясні, але він бажав служити Батьківщині і бути корисним для народу, вважаючи, що його чекає велике майбутнє.

Слайд 7

Мертвідуші Ніс Ревізор Шинель Одруження Нотаткибожевільного ВечоринахуторібіляДиканьки Портрет Миргород Коляска Вій Вибранімісцялистуванняздрузями Тарас Бульба Театральнийроз'їзд Петербурзькіповісті Старосвітськіпоміщики Невськийпроспект Повістьпро те, якпосваривсяІванІвановичзІваномНикифоровичем

Слайд 8

Хвороба письменника Успадкував фатальну долю - психологічну хворобу і страх ранньої смерті. Вважається, що Гоголь з дитинства страждав маніакально-депресивним психозом (біполярний афективний розлад особистості): веселе і завзятий настрій юного письменника змінювалося різкою депресією, тугою і відчаєм. Це турбувало його розум до самої смерті. Також він зізнавався в листах, що нерідко чув «похмурі» голоси, що кличуть його вдалину. Через життя в постійному страху Гоголь став релігійною людиною і вів більше усамітнений спосіб життя аскета.

Слайд 9

Особисте життя Він вів переписку з чарівними дівчатами різних станів (з Марією Балабіною, графинею Анною Вієльгорський і іншими), доглядаючи за ними романтично і боязко. Письменник не любив афішувати своє особисте життя, особливо амурні справи. Відомо, що у Миколи Васильовича дітей немає. Через те, що літератор не був одружений, існує теорія про його гомосексуалізм. Інші вважають, що у нього ніколи не було відносин, що виходять за рамки платонічних.

Слайд 10

Смерть Рання смерть Миколи Васильовича на 42-му році життя досі розбурхує уми вчених, істориків і біографів. Майстер пера відмовлявся від медичної допомоги, аж поки не помремо. Лікарі, які виявили у нього запальні захворювання кишечника, ймовірний тиф і нетравлення шлунка, в результаті поставили письменникові діагноз "менінгіт" і призначили примусове, небезпечне для його здоров'я кровопускання, яке тільки погіршило душевний і фізичний стан Миколи Васильовича. Вранці 21 лютого 1852 Гоголь помер в особняку графа Толстого в Москві.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література