X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Микола Гоголь"

Завантажити презентацію

"Микола Гоголь"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Микола Гоголь

Слайд 2

1809 року ,1 квітня у селі Великі Сорочинці в родині небагатих українських поміщиків народився Микола Васильович Гоголь.Дитинство пройшло в батьківському маєтку Василівка.

Слайд 3

Батьківський будинок у Василівці

Слайд 4

Слайд 5

МИКОЛОЮ ЙОГО НАЗВАЛИ НА ЧЕСТЬ ЧУДОТВОРНОЇ ІКОНИ СВЯТОГО МИКОЛАЯ. ЗГІДНО З СІМЕЙНИМИ ПЕРЕКАЗАМИ ВІН ПОХОДИВ ІЗ СТАРОВИННОГО УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦЬКОГО РОДУ І БУВ НАЩАДКОМ ВІДОМОГО КОЗАКА ОСТАПА ГОГОЛЯ, ЩО БУВ У КІНЦІ XVII СТОЛІТТЯ ГЕТЬМАНОМ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНІ. ДІД ГОГОЛЯ, ПАНАС ДЕМ'ЯНОВИЧ ГОГОЛЬ-ЯНОВСЬКИЙ (1738–1805), ПИСАВ В ОФІЦІЙНОМУ ПАПЕРІ, ЩО «ЙОГО ПРЕДКИ, ПРІЗВИЩЕМ ГОГОЛЬ, ПОЛЬСЬКОЇ НАЦІЇ», ХОЧА БІЛЬШІСТЬ БІОГРАФІВ СХИЛЬНІ ВВАЖАТИ, ЩО ВІН ВСЕ Ж БУВ «МАЛОРОСОМ» (УКРАЇНЦЕМ).

Слайд 6

Родинне прізвище письменника–Гоголь-Яновський . Прапрадід Ян (Іван) Якович, вихованець Київської духовної академії, «вийшовши в російську сторону», оселився в Полтавському краї і від нього пішло прізвисько «Яновських». (За іншою версією вони були Яновським, оскільки жили в місцевості Янові). Отримавши дворянську грамоту в 1792 у, Панас Дем'янович змінив прізвище «Яновський» на «Гоголь-Яновський».

Слайд 7

Сам Гоголь, будучи хрещеним «Яновським», мабуть, не знав про справжнє походження прізвища і згодом відкинув його, кажучи, що його поляки вигадали

Слайд 8

Батько Гоголя, Василь Панасович Гоголь-Яновський (1777–1825)

Слайд 9

Батько помер, коли синові було 15 років. Вважають, що сценічна діяльність батька, який був чудовим оповідачем і писав п'єси для домашнього театру українською мовою, визначила інтереси майбутнього письменника — у Гоголя рано виявився інтерес до театру.

Слайд 10

Мати Гоголя, Марія Іванівна (1791–1868), уроджена Косяровська, видана заміж 1805 року у віці чотирнадцяти років. Наречений був удвічі старший за неї.

Слайд 11

Мати Гоголя та її сестри

Слайд 12

Крім Миколи, в сім'ї було ще одинадцять дітей, з яких залишилися жити лише старший син Микола і три сестри. Коли після пологів померли перших двоє, Василь і Марія вже при надії переїхали до Сорочинців, де проживав відомий на всю околицю доктор М. Я. Трохимовський. У маєтку Трохимовського і народився хлопчик, якого назвали Миколою.

Слайд 13

Деякі особисті речі Гоголя

Слайд 14

Кабінет письменника

Слайд 15

Мовно-музична культура рідної землі знаходила свій вияв у виховній практиці бабусі Тетяни Семенівни, маминої мами. Уже з дитячих літ вона закладала в юного Миколу любов до мови та відчуття слова. Згодом він готував матеріали до українсько-російського словника

Слайд 16

У 1818–1819 роках — навчався в Полтавському повітовому училищі. У 1821–1828 — у Ніжинській гімназії вищих наук, де вперше виступив на сцені гімназійного театру як актор і режисер-постановник вистав «Едіп в Афінах», «Урок дочкам», «Лукавін» та багатьох інших. Майстерно зіграв роль Простакової у виставі «Недоросль»

Слайд 17

Ніжинська гімназія ,у якій навчався Гоголь

Слайд 18

Мріючи про літературну діяльність 1828 року Гоголь поїхав до Петербургу. Матеріальна незабезпеченість примусила його поступити на службу чиновником Департаменту уділів. 1829-го він опублікував свій перший твір — поему «Ганс Кюхельгартен». Того ж року в журналі «Отечественные записки» з'явилася повість «Басаврюк, або Вечір проти Івана Купала», перша з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки».

Слайд 19

Слайд 20

Наприкінці 1833 року Гоголь клопочеться про місце професора історії в Київському університеті св. Володимира. Спонукала до цього, зокрема, й дружба з Михайлом Максимовичем.

Слайд 21

У цей же час Гоголь працював над книгами «Арабески», «Миргород» (1835). 1835 року займає кафедру історії у Санкт-Петербурзькому Імператорському університеті, але через короткий час змушений полишити професорську діяльність. Він остаточно порвав з педагогічною діяльністю: З 2-ї половини 1830-х років подальший розвиток таланту Гоголя пов'язаний з драматургією. Етапною стала його соціальна комедія «Ревізор» (1836).

Слайд 22

тіни.

Слайд 23

Невдовзі після прем'єри п'єси Гоголь виїхав на досить тривалий час за кордон, відвідав Німеччину, Швейцарію, Францію, Італію. В Італії пише перший том поеми-романа «Мертві душі», що виходить друком 1842 року.

Слайд 24

Слайд 25

1848 року Гоголь повернувся до Росії, посилено працював над другим томом «Мертвих душ», але (за відомою в СРСР версією) незадовго перед смертю спалив рукопис. Невдовзі після цього Микола Васильович Гоголь помер.

Слайд 26

Церква Симеона Стовпника на Поварській, яку Гоголь в останні роки життя відвідував

Слайд 27

Могила Миколи Васильовича Гоголя на Новодівичому кладовищі

Слайд 28

Пам'ятник М. В. Гоголю м.Могилів-Подільський площа, М Гоголя

Слайд 29

Пам'ятник Миколі Гоголю в місті Полтаві

Слайд 30

Пам'ятник М.В.Гоголю, Ніжин.

Слайд 31

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ !

Слайд 32

Слайд 33

.

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Слайд 42

Слайд 43

,

Слайд 44

.

Слайд 45

вгору.

Слайд 46

Слайд 47

Слайд 48

Слайд 49

Слайд 50

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література