X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Микола Гоголь"

Завантажити презентацію

"Микола Гоголь"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Микола Гоголь

Слайд 2

Слайд 3

«У кожному слові безодня простору, кожне слово неосяжне» — Микола Гоголь

Слайд 4

Микола Гоголь — не тільки геніальний письменник, а й надзвичайно цікава людина. Народився Гоголь 1 квітня 1809 року в Великих Сорочинцях Полтавської губернії. Його батько був поміщиком, що виховував семеро дітей.

Слайд 5

Слайд 6

Батько Гоголя - Василь Опанасович Яновський-Гоголь, служив при Малоруському поштамті, звідки звільнився в чині колезького асесора. Служив секретарем у далекого родича, колишнього міністра, повітового представника дворянства, Трощинського. Василь Опанасович любив мистецтво, сам писав вірші і комедії українською мовою.

Слайд 7

Мати Гоголя, Марія Іванівна, уроджена Косяровська, була, за переказами, першою красунею на Полтавщині. Походила з родини поміщиків. Заміж на Яновського-Гоголя вийшла в 14 років, народила шестеро дітей.

Слайд 8

«Стражданнями і горем визначено нам добувати крупиці мудрості, яку не можна купити в книгах» — Микола Гоголь

Слайд 9

Гоголь закінчив гімназію міста Ніжина, де вивчав живопис, брав участь у театральних постановках, пробував писати власні твори. У 1828 році він перебрався до Петербурга.

Слайд 10

У 1829 році там було опубліковано перший твір Миколи Гоголя «Ганц Кюхельгартен», проте автор підписав його псевдонімом В.Алова. Його дебют виявився невдалим, критики насміхалися над твором, тому Гоголь виїхав до Німеччини.

Слайд 11

Слайд 12

По поверненню він потрапив на службу до Міністерства внутрішніх справ. Тут він отримав досвід роботи чиновником, який потім використовує при написанні своїх творів.

Слайд 13

«Якщо у росіян залишиться тільки один хутір, то і тоді Росія відродиться» — Микола Гоголь

Слайд 14

Слайд 15

У 1832 році були опубліковані «Вечори на хуторі біля Диканьки», після яких Гоголь став відомим письменником. Його статус закріпили «Ревізор» і «Мертві душі». Передчуваючи близьку смерть, Микола

Слайд 16

Слайд 17

Гоголь спалив 2 том «Мертвих душ», який ніхто так і не побачив. 19 лютого він висповідався і 4 березня 1852 помер. Навколо смерті Миколи Гоголя ходило багато чуток. Існує версія, що Гоголь був похований заживо, оскільки перебував у стані літургійного сну.

Слайд 18

Слайд 19

«Бути у світі й нічим не позначити свого існування — це здається мені жахливим» — Микола Гоголь

Слайд 20

Слайд 21

Дякую за увагу !!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література