X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
О.Олесь

Завантажити презентацію

О.Олесь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цікаві факти про Олександра Олеся

Слайд 2

Насправді Олесем його називала дружина. Саме через це Олександр Олесь  почав друкувати свої твори саме під таким псевдонімом.

Слайд 3

З малечку Олександр був дуже здібним хлопчиком. В 4 роки вже навчився читати,познайомився  з творами Т. Шевченка. О. Олесь захоплювався рибальством. У батьківському роду була рибна традиція: дід О. Олеся – Федір Кандиба – торгував рибою, а батько працював на рибних промислах в Астрахані, де й втопився у Волзі, коли Олесю було 11 років. Олександр залишися з мамою і двома сестрами. Високу оцінку за свої твори він отримав від першої у царській Росії жінки-професора Олександри Єфименко, що спонукало його творити далі.

Слайд 4

Коли він вчився у Харківському ветеринарному університеті самостійно вивчав польську, сербську та болгарську мови. Під час навчання,на відкритті пам’ятника Котляревському у Полтаві, зустрівся з Панасом Мирним, Лесею Українкою та іншими видатними  діячами . Після цієї зустрічі Олександр Олесь повністю перейшов  на українську мову.  

Слайд 5

 Любив писати свої твори  у кав’ярнях чи дома вранці за чаєм. Він писав на клаптиках паперу,але  часто їх губив.

Слайд 6

 У 1919 році ,залишивши родину в Києві,Олександр Олесь з дипломатичним паспортом їде до Угорщини. Через 4 роки Червоний хрест допомагає йому вивезти з України дружину та сина.

Слайд 7

У 1921 році видає  збірку “Перезва”, у  якій висміює українців-емігрантів. Книгу закритикували через двозначність висловлювань. 

Слайд 8

Закінчивши університет , Олександр Олесь не знайшов роботу в газеті.Тому змушений був  працювати ветеринаром на Дарницькій скотобійні в Києві.Працював там 10 років.

Слайд 9

Його перша збірка поезій “З журбою радість обнялась” вийшла у 1907 році не за його кошти,а за кошти мецената Петра Стебницького.

Слайд 10

Коли розпочалась Друга світова війна, син поета стає учасником руху Опору. В 1944 році нацисти його схоплюють і закатовують у концтаборі Заксенгаузен.

Слайд 11

Поета поховали на Ольшанському кладовищі у Празі. 3 січня 2017-го року його перепоховали в Києві на алеї почесних поховань Лук’янівського кладовища.

Слайд 12

дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література