X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Саксаганський Панас Карпович

Завантажити презентацію

Саксаганський Панас Карпович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Саксаганський Панас Карпович

Слайд 2

Панас Карпович Саксаганський (справжнє прізвище — Тобілевич; ) народився 15 травня 1859, с. Кам'яно-Костувате на Херсонщині, (тепер Миколаївська область) Був визначним українським актором, режисером, драматургом і педагогом школи Марка Кропивницького та  одиним з корифеїв українського побутового театру.

Слайд 3

Панас Саксаганський був представником видатної театральної родини Тобілевичів. Його батько, дрібний херсонський землевласник Карпо Адамович Тобілевич, мав шістьох дітей. Четверо з них стали театральними діячами: Марія , Іван Карпенко-Карий, Микола  і наймолодший — Панас. Брати Тобилевичі, зліво направо: Микола, Іван, Панас.

Слайд 4

Початкову освіту здобув у Бобринецькій повітовій школі. Ще школярем захопився влаштуванням аматорських вистав. 1877 — закінчив Єлисаветградське земське реальне училище. Сценічну діяльність розпочав у Єлисаветграді в аматорському гуртку під орудою М. Кропивницького. Професійне творче життя розпочав 1883 року на сцені Миколаївського театру під керівництвом М. Кропивницького та М. Старицького, виконавши роль Возного в «Наталці Полтавці». Спорадично в складі новоствореного Театру ім. М.Заньковецької, з 1926 р. гастролював у різних театрах; останній раз виступав на сцені 12 травня 1935 року. Народний артист СРСР (1936).

Слайд 5

У 1903 Саксаганський познайомився у Варшаві з Ніною Левченко, яка стала його дружиною. До того від актриси Лідії Квітки мав сина Петра, що ріс із батьком, став інженером. Онук Саксаганського, Богдан Тобілевич, — архітектор. Правнук Петро — російський актор, живе в Москві. Зберігає архів прадіда, що буде переданий до Києва, коли там відкриють музей Саксаганського. Варварі Любарт — згодом народна артистка УРСР — Саксаганський був вітчимом.

Слайд 6

Вшанування пам'яті На честь Панаса Саксаганського названо вулиці у Києві, у Львові. У Кривому Розі є вулиця район Саксаганський та Вулиця Панаса Саксаганського. У місті Біла Церква  знаходиться Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського У Дніпрі є вулиця Саксаганського. В Житомирі є провулок Панаса Саксаганського. 14 травня 2019 року, до 160-річчя з дня народження актора НБУ випустив ювілейну монети присвячену Панасу Карповичу.

Слайд 7

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література