X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тигролови

Завантажити презентацію

Тигролови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Михайло Опанасович Булгаков «Майстер і Маргарита» Підготували студентки ЖБФФК Тимощук Діана Іванюк Альона Романюк Віка

Слайд 2

Творча історія роману «Майстер і Маргарита» Перша редакція Час початку роботи над «Майстром і Маргаритою» Булгаков у різних рукописах датував то 1928, то 1929 роком. Варіанти назв: «Чорний маг», «Копито інженера», «Жонглер з копитом», «Син В.», «Гастроль». Перша редакція була знищена автором 18 березня 1930 після отримання звістки про заборону п'єси «Кабала святенників». Робота над «Майстром і Маргаритою» відновилася в 1931 році. До роману були зроблені чорнові начерки, причому тут вже фігурували Маргарита і її тоді безіменний супутник - майбутній Майстер, а Воланд обзавівся своєю буйною свитою.

Слайд 3

Слайд 4

Друга редакція Створювалася до 1936 р. Мала підзаголовок «Фантастичний роман» і варіанти назв: «Великий канцлер», «Сатана», «Ось і я», «Чорний маг», «Копито інженера». Третя редакція Розпочата в другій половині 1936 року. Спочатку називалася «Князь темряви», але вже в 1937 році з'явився заголовок «Майстер і Маргарита». 25 червня 1938 повний текст вперше був передрукований (друкувала його О. С. Бокшанская, сестра Є. С. Булгакової). Авторська правка тривала майже до самої смерті письменника, Булгаков припинив її на фразі Маргарити: «Так це, отже, літератори за труною йдуть?»

Слайд 5

Цікаві факти Вважається, що квартира Булгакова багаторазово обшукувалася співробітниками НКВС, і їм було відомо про існування і зміст чорнового варіанту «Майстра і Маргарити». Також у Булгакова в 1937 році була телефонна розмова зі Сталіним (зміст якого нікому не відомо). Незважаючи на масові репресії 1937-1938 років, ні Булгакова, ні будь-кого з членів його сім'ї не заарештували. У першій редакції роману містилися (нині майже повністю втрачений) детальний опис «незнайомця» (Воланда) довжиною 15 (!) Рукописних сторінок, а також відкривало першу «ершалаимского» главу докладний опис засідання Синедріону, на якому був засуджений Ієшуа. У романі під час смерті Ієшуа Га-Ноцрі, на відміну від Євангелія, вимовляє ім'я не Бога, а Понтія Пілата. На думку диякона Андрія Кураєва, з цієї причини ершалаимского історію з точки зору християнства слід сприймати як блюзнірську, - але це, за його словами, не означає, що слід вважати блюзнірським також весь роман «Майстер і Маргарита».

Слайд 6

Воланда в ранніх редакціях роману звали Астарот. Проте пізніше це ім'я було замінено, - мабуть, з причини того, що ім'я «Астарот» асоціюється з конкретним однойменною демоном, відмінним від Сатани. Театру «Вар'єте» в Москві не існує і ніколи не існувало. Але тепер відразу кілька театрів іноді змагаються за це звання. За повідомленням вдови письменника, Олени Сергіївни, останніми словами Булгакова про роман «Майстер і Маргарита» перед смертю були: «Щоб знали ... Щоб знали».

Слайд 7

Крилаті фрази Нет документа, нет и человека. Что же это у вас, чего не хватишься, ничего нет. Квартирный вопрос только испортил их. Не шалю, никого не трогаю, починяю примус. Осетрина второй свежести. Подумаешь, бином Ньютона! Денежки я приберу…нечего им тут валяться. Брал, но брал нашими, советскими! Покайся, Иваныч! Тебе скидка выйдет! Мне ли бриллиантов не знать? Вино какой страны вы предпочитаете в это время дня?

Слайд 8

А. Барков: «Майстер і Маргарита» - роман про М. Горького Згідно з висновками літературознавця А. Баркова , « Майстер і Маргарита » - це роман про М. Горького , який зображає крах російської культури після Жовтневої революції , причому в романі зображено не тільки дійсність сучасної Булгакову радянської культури і літературного середовища на чолі з оспіваним з таким титулом радянськими газетами « майстром соціалістичної літератури » М. Горьким , зведеним на п'єдестал В. Леніним , а й події Жовтневої революції і навіть збройного повстання 1905 року. Як розкриває А. Барков текст роману , прототипом майстра послужив М. Горький , Маргарити - його цивільна дружина , артистка МХАТ М. Андрєєва , Воланда - Ленін , Латунського і Семплеярова - Луначарський , Левія Матвія - Лев Толстой , театру Вар'єте - МХАТ.

Слайд 9

Символи в романі Символіко-семантичний аспект особливо важливий з точки зору осягнення смислової концепції роману, так як символи «розсипані» автором по всьому художньому простору твору.

Слайд 10

Москва Москва - глобальний символ роману. В.І. Німців називає її «згустком« земних »проблем, міцно прив'язаних до радянських реалій». У романі Булгакова Москва символізує хаос, безлад, вир. Про фетишизм москвичів говорить В.Г. Маранцман: «У романі комуністична Москва представлена як крок назад від християнства, повернення до культу речей і бісів, духів і примар».

Слайд 11

Дзеркало Дзеркало не тільки відображає дійсність, але і є переходом в інший вимір, в простір, де міражі постають повсякденною реальністю. «Прямо з дзеркала» у квартирі № 50 вийшли Коров'єв, Бегемот і Азазелло; зробивши кілька втирання чарівного крему, «Маргарита глянула в дзеркало .... закрила очі, потім глянула ще раз і буйно розреготалася. » Дзеркало - символ, що вказує на універсальність устрою світу як особливої системи відображення.

Слайд 12

Втрачена голова У романі поширена символіка головного болю. Головний біль Пілата - знак розколу, дисгармонії, символ туги по моральному орієнтиру. Сатиричної символікою наповнений мотив «відрізаної голови» Берліоза. В.Турбін побачив у цьому пародію на євангельський мотив усікновення голови Іоанна, предтечі Ісуса Христа: він «сповіщав пришестя сина Божого, хоча воно тільки початок відбуватися», а Берліоз «відкидав його пришестя, хоча воно давним-давно здійснилося».

Слайд 13

Сонце У християнському світі сонце означає воскресіння і безсмертя. Саме безсмертя Ієшуа символізує нещадне сонце в ершалаімскіх розділах. У московських ж воно є поштовхом до шляху Берліоза в безславне небуття. З символікою сонця пов'язаний вік Ієшуа - «людини років двадцяти семи». У великодніх таблицях зустрічається такий термін, як «коло сонця». Коло у двадцять вісім років і називається колом сонця. Поява Ієшуа знаменує швидке повернення на круги своя.

Слайд 14

Місяць Місяць - символ часу (рахунок по лунам) і вічності. У романі Булгакова вона також стала символом зв'язку часів і просторів. Місячна дорога, яку бачить у сні прокуратор і яку дарує йому Майстер - міст між небом і землею, гріхом і спокутою.

Слайд 15

Трикутники «Он [портсигар Воланда] был громадных размеров, червонного золота, и на крышке его при открывании сверкнул синим и белым огнем бриллиантовый треугольник.» У масонської символіці це Всевидяче око Бога, Л.М. Яновська у роботі «Трикутник Воланда» допускає думку, що це початкова літера слова «диявол».

Слайд 16

Майстер Історик , який зробився письменником . Майстер - багато в чому автобіографічний герой . Його вік в момент дії роману ( " людина приблизно років тридцяти восьми" постає в лікарні перед Іваном Бездомним ) - це в точності вік Булгакова в травні 1929 р. ( 38 років йому виповнилося 15 -го числа , через 10 днів після того , як Майстер і його кохана покинули Москву ) . Письменник передав персонажу і любов до третій дружині , Є. С. Булгакової , прототипу Маргарити. Після заборони " Бега " в 1929 р. Булгаков опинився в такому ж безвихідному становищі , як і Майстер , коли всі п'єси були заборонені , а прозові твори не приймалися до друку. У романі він змусив автобіографічного героя шукати притулку в психіатричній лікарні , сам же в житті знайшов вихід у листі до І. В. Сталіну.. Майстер у своєму творі істину , за його власними словами , " вгадав " , а не пізнав .

Слайд 17

Маргарита Кохана Майстра. Головним прототипом Маргарити послужила третя дружина письменника Е. С. Булгакова.С чином Маргарити в романі пов'язаний мотив милосердя. Вона просить після Великого балу Сатани за нещасну Фріду . Булгаковська Маргарита теж своєю вічною любов'ю допомагає Майстру - новому Фаустові розраховувати те, що він заслужив. Але нагорода героя тут - не світло , а спокій , і в царстві спокою , в останньому притулку у Воланда або навіть , точніше , на межі двох світів - світла і темряви , Маргарита стає поводирем і зберігачем свого коханого.

Слайд 18

Воланд Це диявол, сатана, ""князь тьмы", "дух зла и повелитель теней" (всі ці визначення зустрічаються в тексті роману). Воланд багато в чому орієнтований на Мефістофеля "Фауста" (1808-1832) Йоганна Вольфганга Гете (1749-1832) Булгаков справжнє обличчя Воланда приховує лише на самому початку роману, щоб читачів заінтригувати, а потім вже прямо заявляє вустами Майстра і самого Воланда, що на Патріарші точно прибув сатана (диявол). Нетрадиционность Воланда проявляється в тому, що він, будучи дияволом, наділений деякими явними атрибутами Бога.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література