X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Багряний - Роман «Тигролови»

Завантажити презентацію

Іван Багряний - Роман «Тигролови»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

І. Багряний «Тигролови»

Слайд 2

Не іменуй же мене поетом, друже мій! Я хочу бути тільки людиною, яких так мало на світі... І. Багряний

Слайд 3

При народженні: Іван Павлович Лозов'ягін Псевдоніми, криптоніми: Полярний, Багряний, Дон Кочерга Дата народження: 19 вересня (2 жовтня) 1907 Місце народження: Куземин Дата смерті: 25 серпня 1963 (55 років) Місце смерті: Новий Ульм, ФРН Національність:українець Мова творів: українська Рід діяльності: прозаїк, поет, драматург, публіцист, журналіст Роки активності: від 1925 Напрямок: реалізм Жанр: роман Найкращі твори: «Тигролови», «Сад Гетсиманський» Портфоліо письменника

Слайд 4

Роман( «Тигролови») чарує справжнім шармом пригодницького жанру: динамічним розгортанням подій, благородством поведінки головних героїв, їхнім умінням знаходити вихід з численних екстремальних ситуацій, торжеством справедливості. О.Ковальчук

Слайд 5

Історія написання роману «Тигролови»: Задум виник під час перебування в таборі БАМЛАГу, коли, втікаючи з нього,блукав тайгою, переховувався в оселях мисливців-звіроловів, нащадків вихідців з України. Рік написання – 1943р. (за 14 днів). Побачив світ - 1944р. під назвою «Звіролови» 1946р. – видано у вдосконаленому варіанті. Твір НЕ є автобіографічним, але переживання «страшного державного злочинця», пригоди в тайзі належать І.Багряному.

Слайд 6

Тема: зображення драматичної долі українського юнака Григорія Многогрішного, його боротьби за найвище благо в цьому жорстокому й бездушному світі бути вільним.

Слайд 7

Ідея: засудження сталінського терору, його політики, яка калічила людей, позбавляючи їх права на життя; гімн людині, що за будь-яких обставин намагається боротися за своє щастя і перемагає.

Слайд 8

Основна думка: А) український народ (Григорій Многогрішний) – невмирущий, незнищений, мучений, гнаний, але непокорений; Б) «сміливі завжди мають щастя»; В) «ліпше вмирати, біжучи, ніж жити, гниючи».

Слайд 9

Жанр: *авантюрно-пригодницький роман; *твір-протест проти порушення елементарних людських прав. Приго дницький рома н—це роман, сюжет якого насичений незвичайними подіями й характеризується їхнім несподіваним поворотом, великою динамікою розгортання. Для пригодницького роману характерні мотиви викрадення й переслідування, атмосфера таємничості й загадковості, ситуації припущення й розгадування.

Слайд 10

Композиція твору: Твір складається з 12 розділів, ряду підрозділів, схожих на новели, що мають інтригуючі назви: «Дракон», «Навзаводи зі смертю», «Заколот і капітуляція», «Бог кохання» та ін.. Події у романі відбуваються упродовж півроку( осінь, зима). Експозиція: втеча Григорія Многогрішного з поїзда-дракона. Зав’язка: герой-в’язень потрапляє до сім’ї тигроловів Сірків. Кульмінація: вбивство Медвина Многогрішним. Розв’язка: еміграція Григорія та Наталки за кордон.

Слайд 11

Особливості назви: Сюжет твору вибудуваний на полюванні майора НКВД Медвина – цього новітнього тигролова за гордим, не прирученим тоталітарною системою, молодим «тигром» з України( Григорій Многогрішний), який у тайзі знайшов земляків, друзів і кохання.

Слайд 12

Прізвище головного героя: Многогрішний Судячи з прізвища, він – далекий нащадок славного козацького гетьмана Дем’яна Многогрішного. Цей гетьман твердо обстоював самостійність України, відверто висловлювався проти загарбницької політики Москви, за що й був підданий тортурам, а потім відправлений на довічне ув’язнення до Сибіру.

Слайд 13

Проблематика роману: • Трагедія України в комуно-фашистській імперії. • Морально-етичні взаємостосунки в сім’ї. • Роль українських звичаїв і обрядів у родині, що мешкає в тайзі. • Життя і смерть. • Сила волі, витримка , прагнення долати всілякі труднощі.

Слайд 14

Життя Добро і зло в романі «Тигролови» Добро *Боротьба Г.Многогрішного; *Родина Сірків; *Морози Зло * НКВД – знаряддя Сталіна; * Майор Медвин; *Тигри

Слайд 15

Інформативне ґроно до образів старих Сірків: Сірки Душевна доброта і щирість Обізнаність у господарській справі і мисливстві Порозуміння з природою Чуйність і лагідність щирість і відвертість Працелюбність і богобоязливість Безкорисливість і шляхетність Відповідальність за доручену справу Шанування Бога і народних традицій

Слайд 16

Інформативне ґроно до образу Наталки: Наталка Майстриня співу «Швидка, як коза» Сміливість, рішучість, винахідливість Добра, чуйна, іноді виявляє гордість і самовпевненість Зразковий мисливець Здатність на палке і вірне кохання

Слайд 17

Інформативне ґроно до образу Григорія Многогрішного: Григорій Многогрішний Професійний інженер-авіаконструктор Відповідальний і чесний Вихований і культурний Розумний і кмітливий Мужній і рішучий Здатний на самопожертву і щире почуття кохання Спостережливий і уважний Любов до природи, повага до народних традицій

Слайд 18

Інформативне ґроно до образу Медвина: Медвин Майор ОГПУ-НКВД Жорстокий і самовпевнений Ненависний, презирливий Жага до кар’єрного росту Бездушний і корисливий Хитрий, підступний Боязливий

Слайд 19

І Багряний – співець оптимізму «Сміливі завжди мають щастя»,- ці слова рефреном звучать упродовж усього роману. Німці купували роман своїм дітям до дня народження або першого причастя, бо ця книга вселяла оптимізм, виховувала вміння долати труднощі і перемагати. Роман повернувся в Україну в 1991 році. Сьогодні ми вважаємо І.Багряного співцем і виразником оптимізму й незборимості українського народу.

Слайд 20

«Тигролови» — український художній фільм режисера Ростислава Синько, відзнятий у 1994 році на кіностудії «Укртелефільм»

Слайд 21

Літературний бліц-диктант І варіант 1.Скільки років Григорію Многогрішному? 2.Яка назва кінцевої станції експреса? 3.У якому вагоні везли Многогрішного? 4.Який пункт відправки та призначення був у «Тихоокеанського експреса нумер один»? 5.Хто врятував від голодної смерті Многогрішного? 6.Якої масті ведмідь-нападник? 7.Якою була перша фраза Григорія Многогрішного, коли він отямився? 8.Як називалася та місцина, де солили солонці для пантовки? 9.Чому вигідніше вполювати тигрів живцем? 10.У якому році і звідки Сірки прибули на Далекий Схід? 11.Чому сім’я Сірків переселилася з міста у тайгу? 12.За якими українськими рослинами тужила мати Наталки?

Слайд 22

ІІ варіант 1.Чи вдалося Многорішному влучити у мішень, якою слугувала оленяча голова? 2. Що Сірки вважали обов’яковим після прийняття їжі? 3. Що було найнебезпечнішим для коней? 4.Ким приходився Мороз Грицьку та Наталці? 5.Як представили сім’ї Морозів Многогрішного? 6.Що робили з пантами, щоб їх зберегти довше? 7.Чим займалися Сірки, зіпсувавши солонці? 8.Чи був Сірко нащадком гетьмана Дем’яна Многогрішного? 9.Скільки тривала пантовка? 10. Чим займалися Сірки вдома? 11.Що написав на снігу Многогрішний? 12.Яку фразу часто повторював Григорій Многогрішний?

Слайд 23

Відповіді. І варіант. 1.25. 2.Океанська. 3.32-у. 4. «Негорєлоє-Владівосток». 5.Бурундук. 6.Чорної. 7. «Де це я?» 8. Зміїна Падь. 9.Дорожче можна продати. 10.У 1887 р. з Полтави. 11.Через владу. 12.Волошками, барвінком, чорнобривцями, васильками.

Слайд 24

ІІ варіант. 1.Ні. 2.Перехреститися перед іконами. 3.Паут. 4.Хрещений батько. 5.Інженер. 6.Пекли в печі. 7.Рибалили. 8.Ні. 9.Місяць. 10.Збирали мед, косили. 11. «Судив і присуд виконав я – Г.М.». 12. «Сміливі завжди мають щастя».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література