X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Карпенко-Карий

Завантажити презентацію

Іван Карпенко-Карий

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іван Карпенко-Карий український письменник, драматург, актор, ерудит

Слайд 2

Біографія Справжнє ім'я — Іван Карпович Тобілевич (псевдонім «Карпенко-Карий» поєднує в собі ім'я батька та улюбленого літературного персонажа Гната Карого — героя п'єси Т.Шевченка «Назар Стодоля»).

Слайд 3

Біографія Народився в родині зубожілого дрібного шляхтича, управителя поміщицького маєтку. Навчався в Бобринецькому повітовому училищі, з 1859 р. працював писарчуком станового пристава в містечку Мала Виска, пізніше — канцеляристом міської управи.

Слайд 4

Біографія 1864 — на службі в повітовому суді. 1865 — переїхав до Єлисаветграда, де працював столоначальником повітового поліцейського управління, брав участь у аматорських виставах О.Тарковського, публікував літературно-критичні статті, став членом нелегального народовольського гуртка Опанаса Михалевича.

Слайд 5

Біографія 1870 — одружився з Надією Карлівною Тарковською, тіткою єлисаветградського поета й журналіста Арсенія Тарковського (її внучатий племінник — відомий російський кінорежисер Андрій Тарковський). Як посаг отримав родинний хутір Тарковських. Надія Карлівна народила йому 7 дітей[1]. 1881 — втратив дружину Надію, наступного року померла дочка Галина.

Слайд 6

Біографія 1883 — в альманасі «Рада» надрукував оповідання «Новобранець», підписане псевдонімом Гнат Карий. За неблагонадійність був звільнений із посади секретаря поліції. Вступив до театральної трупи М.Старицького. 1883 — одружився з Софією Дітковською, хористкою трупи М.Старицького. Іван Карпенко-Карий, 1883 р.

Слайд 7

Біографія 1884 — заарештований і засланий до Новочеркаська. Працював ковалем, пізніше відкрив палітурну майстерню. У засланні написав свою першу драму «Чабан» («Бурлака»), а також п'єси «Бондарівна», «Розумний і дурень», «Наймичка», «Безталанна». 1886–1887 — опублікував п'єси «Бондарівна», «Розумний і дурень», «Наймичка», «Безталанна», «Мартин Боруля».

Слайд 8

Біографія 1886 — у Херсоні вийшов перший «Збірник драматичних творів» І.Карпенка-Карого. 1887 — отримавши дозвіл на звільнення, повернувся з дружиною Софією в Україну й оселився на хуторі, названому на честь першої дружини, Надії (у Єлисаветградському повіті). Нині хутір є історико-культурним заповідником.

Слайд 9

Біографія 1888 — з І.Карпенка-Карого зняли гласний нагляд. Він вступив до трупи свого брата Миколи Садовського, пізніше — до трупи іншого брата — Панаса Саксаганського. 1890 — вступив до товариства українських артистів, написав комедію «Сто тисяч».

Слайд 10

Біографія 1897 — склав записку до з'їзду сценічних діячів у Москві, присвячену переслідуванню українського театру, яку з трибуни з'їзду виголосив Панас Саксаганський. 1899 — написав історичну трагедію «Сава Чалий», присвячену подіям гайдамаччини 18 століття. Один з останніх фотопортретів, 1905 рік

Слайд 11

Біографія 1900–1904 — створив власну трупу, написав п'єси «Хазяїн», «Суєта», «Житейське море». 1906 — захворів, залишив сцену й виїхав на лікування до Берліна. 15 вересня 1907 року Карпенко-Карий помер після тяжкої хвороби у Берліні, куди їздив на лікування; поховано його на хуторі Надія. Карпенко-Карий на поштовій марці 1995 р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Тестова категорія