X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Карпенко-Карий

Завантажити презентацію

Іван Карпенко-Карий

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іван Карпенко-Карий

Слайд 2

Справжнє ім'я — Іван Карпович Тобілевич (псевдонім "Карпенко-Карий" поєднує в собі ім'я батька та улюбленого літературного персонажа Гната Карого — героя п'єси Т.Шевченка «Назар Стодоля»). Народився в родині зубожілого дрібного шляхтича, управителя поміщицького маєтку. Навчався в Бобринецькому повітовому училищі, з 1859 р. працював писарчуком станового пристава в містечку Мала Виска, пізніше - канцеляристом міської управи. Іван Тобілевич

Слайд 3

1864 - на службі в повітовому суді. 1865 - переїхав до Єлисаветграда, де працював столоначальником повітового поліцейського управління, брав участь у аматорських виставах О.Тарковського, публікував літературно-критичні статті, став членом нелегального народовольського гуртка Опанаса Михалевича.

Слайд 4

1870 - одружився з Надією Карлівною Тарковською, тіткою єлисаветградського поета й журналіста Арсенія Тарковського (її внучатий племінник - відомий російський кінорежисер Андрій Тарковський). Яко посаг отримав родинний хутір Тарковських. Надія Карлівна народила йому 7 дітей. Перша дружина Надія Тарковська

Слайд 5

1881 - втратив дружину Надію, наступного року померла дочка Галина. 1883 - в альманасі «Рада» надрукував оповідання «Новобранець», підписане псевдонімом Гнат Карий. За неблагонадійність був звільнений із посади секретаря поліції. Вступив до театральної трупи М.Старицького.

Слайд 6

Драматургові довелось переїхати до Новочеркаська, куди його було вислано у травні 1884р., за участь у діяльності гуртка та за допомогу політичним “злочинцям”. Щоб заробити на прожиття, піднаглядний Тобілевич працював підручним коваля, а згодом відкрив палітурну майстерню. 1886 - у Херсоні вийшов перший «Збірник драматичних творів» І.Карпенка-Карого.

Слайд 7

1883 - одружився з Софією Дітковською, хористкою трупи М.Старицького. 1884 - заарештований і засланий до Новочеркаська. Працював ковалем, пізніше відкрив палітурну майстерню. У засланні написав свою першу драму «Чабан» («Бурлака»), а також п'єси «Бондарівна», «Розумний і дурень», «Наймичка», «Безталанна». 1886—1887 - опублікував п'єси «Бондарівна», «Розумний і дурень», «Наймичка», «Безталанна», «Мартин Боруля». Софія Дітковська

Слайд 8

1887 - отримавши дозвіл на звільнення, повернувся з дружиною Софією в Україну й оселився на хуторі, названому на честь першої дружини, Надії (у Єлисаветградському повіті). Нині хутір є історико-культурним заповідником. 1888 - із І.Карпенка-Карого зняли гласний нагляд. Він вступив до трупи свого брата Миколи Садовського, пізніше — до трупи іншого брата - Панаса Саксаганського. П. Саксаганський. І. Карпенко-Карий

Слайд 9

1890 — вступив до товариства українських артистів, написав комедію «Сто тисяч». Тобілевич І.К. у ролі Калитки у виставі "Сто тисяч" за п'єсою І.Тобілевича, 1896р.

Слайд 10

1897 - склав записку до з'їзду сценічних діячів у Москві, присвячену переслідуванню українського театру, яку з трибуни з'їзду виголосив Панас Саксаганський. 1899 - написав історичну трагедію «Сава Чалий», присвячену подіям гайдамаччини 18 століття. 1900—1904 - створив власну трупу, написав п'єси «Хазяїн», «Суєта», «Житейське море».

Слайд 11

1906 - захворів, залишив сцену й виїхав на лікування до Берліна. 15 вересня 1907 року Карпенко-Карий помер після тяжкої хвороби у Берліні, куди їздив на лікування. Драматурга поховано на хуторі Надія. Могила І.К.Тобілевича на кладовищі села Карлюгівка, поблизу хутора Надія.

Слайд 12

Тобілевич І.К. у ролі Назара та Тарковська Н.К. у ролі Галі у виставі "Назар Стодоля" за драмою Т.Шевченка. Напис: "Ивану Карповичу Тобълевичу отъ Галі. N.N" Кінець 60-х років ХІХ століття.

Слайд 13

Назар, Орися, Юрій – діти І.К.Тобілевича з нянею Шевченко Н.Т. Єлисаветград, фотоательє Ф.Кирдановського, 1883 р. Збірки “Драми та комедії” (4 та 5 том)

Слайд 14

Рукопис драми "Мазепа" та план драми "Ґандзя", 1890-ті рр. Передано у 1958 році Кресаном А.А., зятем І.К.Тобілевича (м. Київ) Фонди Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Тобілевич Марія – донька І.Тобілевича.

Слайд 15

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія