X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ - “НАТАЛКА ПОЛТАВКА”

Завантажити презентацію

ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ - “НАТАЛКА ПОЛТАВКА”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ “НАТАЛКА ПОЛТАВКА”

Слайд 2

Будинок Котляревського у Полтаві, робота Тараса Шевченка 1845 р.

Слайд 3

м.Полтава Садиба-музей І. П. Котляревського

Слайд 4

Івана Котляревського зазвичай називають зачинателем нової української літератури, твореної живою народною мовою.

Слайд 5

П’єса «Наталка Полтавка» написана І. Котляревським для потреб Полтавського театру 1818 р. – саме тоді, коли Драматург перебував там на посаді керівника. Глядач українського театру був найрізноманітніший, але Іван Котляревський хотів бачити в театрі найбільше простолюдина, тому основою для його п'єси стала жива дійсність, тогочасне народне життя, і героїв він обрав також  з народу.

Слайд 6

Тема твору «Наталка Полтавка»: драма кохання бідної української дівчини-селянки, яка відстоює своє право на щастя. Сюжет п'єси має соціальну спрямованість: перешкодою на шляху до одруження Наталки й Петра стає майнова нерівність.

Слайд 7

Ідейний зміст п’єси: оспівування і утвердження громадянської та особистої моралі, виробленої народом; викриття й засудження аморальної панівної верхівки

Слайд 8

Здатнiсть Наталки наполягати на своєму найвиразнiше проявляється, коли повертається її коханий Петро.

Слайд 9

“Наталка Полтавка” поклала початок національній українській драматургії. І.Котляревський написав її і відразу ж вона була поставлена в Полтаві за участю відомого актора Михайла Щепкіна.Із Полтави п’єса пішла у великий світ. Її дивилися в Петербурзі, Москві, Кишиневі, Києві, Чернігові, Мінську, Варшаві, Вільнюсі, містах Сибіру, Середньої Азії, Кавказу та в інших куточках світу. І в наш час п’єса з незмінним успіхом йде в багатьох країнах. Як же забезпечив автор таке довголіття своїй п’єсі? Літературознавці твердять, що “Наталка Полтавка” написана на основі справжнього життєвого факту. Крім того напоєна живлючими соками української народної пісні і народного повнокровного життя.

Слайд 10

В п’єсі “Наталка Полтавка” 22 пісні. Це народні пісні й ті, що оброблені автором, а також власні пісні І.Котляревського. Всі вони є не тільки окрасою твору, а й відіграють важливу роль в характеристиці героїв, розкривають їхній внутрішній світ. Мова п’єси проста і зрозуміла, образна і дотепна, іноді пройнята народним гумором, є неперевершеним зразком розмовної мови простого народу того часу.

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література