Іван Котляревський - Соціально-побутова драма «Наталка Полтавка»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Соціально-побутова драма І. Котляревського “Наталка Полтавка.” Наталка як уособлення кращих рис української дівчини
ПЛАН 1.Соціально-побутова драма «Наталка Полтавка» - перший твір нової української драматургії. (Доповідь) 2.Композиція твору. (Доповідь) 3.Використання пісні митцем для змалювання характерів персонажів. (Співдоповідь) 4.Наталка Полтавка як уособлення кращих рис української жінки. (Доповідь) 5.Довготривале сценічне життя п’єси. (Доповідь) 6.Постановки «Наталки Полтавки» на театральних підмостках Тернополя.(Співдоповідь) 7. Значення творчості І. Котляревського. (Доповідь)
“Украинский сборник” І. Срезневського → “Наталка Полтавка” → рукописний варіант → М. Лисенко → сюжет
Тема показ життя сільської бідноти Ідея втілення ідеалу української жінки , оспівування і утвердження громадянської та особистої моралі; викриття і засудження аморальної панівної верхівки Жанр “оперета малороссійская” Зав’язка намір возного одружитися Розвиток дії посередництво виборного; зустріч Миколи та Петра; побачення Наталки та Петра… Кульмінація відмова героїні стати дружиною Розв’язка благословення матері і дозвіл на одруження з Петром
«Золото - не дівка ! Наградив Бог Терпелиху дочкою. Кромі того, що красива, розумна, моторна і для всякого діла дотепна, - яке у неї добре серце, як вона поважає матір свою, шанує всіх старших себе…» «… всі матері приміром ставлять її своїм дочкам» «Ай Наталка! Ай Полтавка! От дівка , що і на краю пропасті не тілько не здригнулась, но і другого піддержує» «…вона у мене добра дитина, вона обіщала для мого покою за первого жениха , аби добрий , вийти заміж»
Марія Садовська-Барілотті. Це одна з небагатьох фотографій, де актриса знята в легендарній виставі “Наталка Полтавка”
“… чаруюча краса “Наталки Полтавки” полягає в надзвичайній простоті, в правді і , найголовніше, в любові до свого народу. В любові, котра з серця Котляревського перейшла у його твір” І. Карпенко - Карий
Значення творчості І. Котляревського “Наталка Полтавка” започаткувала нову українську драматургію і стала першою соціально-побутовою драмою з селянського життя у європейській літературі. Завдяки І. Котляревському зароджується перший професійний театр. Засновник нової української літературної мови. Порушив у творах нові теми. У 1838 р. Т. Шевченко написав вірш “На вічну пам’ять Котляревському”, де підкреслив, що завдяки І. Котляревському “занедбане і закинуте слово , мов фенікс з попелу, воскресло знову… і голосно залунало по широких світах ” із його творів.
Схожі презентації
Категорії