X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ІВАН ФРАНКО “МОЙСЕЙ”

Завантажити презентацію

ІВАН ФРАНКО “МОЙСЕЙ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІВАН ФРАНКО “МОЙСЕЙ” Це "духовний заповіт" митця своєму наpодові, твіp пpо укpаїнців і пpо Укpаїну

Слайд 2

Задум написати про Мойсея виношував митець понад 20 років. У 1904 році І.Франко побував в Італії. Особливо його вразив шедевр Мікеланджело – вдалий образ біблійного пророка Мойсея. Це стало поштовхом для написання поеми.

Слайд 3

Народе мій, замучений, розбитий… (знаменитий пролог до поеми написаний випадково, бо під час друку сталася технічна помилка – пусті перші сторінки. За ніч великий майстер пише неперевершений шедевр). “Тут автор отожнюється із співцем, трибуном свого народу…” (З.Франко)

Слайд 4

Опрацювавши всі джерела, Франко створює свій образ Мойсея, трансформувавши біблійний сюжет на рідний український грунт.

Слайд 5

“МОЙСЕЙ” ІВАНА ФРАНКА тема поеми: показ сповненого неймовірних труднощів сорокарічного блукання єврейського пророка Мойсея разом зі своїм народом у пошуках обітованої землі; з'ясування взаємин вождя і народу у скрутні часи. жанр поеми: ліро-епічна поема філософського змісту на біблійну тему. Притча-алегорія. За змістом поема поділяється на дві частини: І – стан депресії маси; ІІ – історія душевних мук Мойсея, його боротьба із самим собою

Слайд 6

Звернімося до біблійної легенди… Рабство ізраїльтян Знайдення Мойсея

Слайд 7

Перехід через море (гравюри Гюстава Доре та Юліуса Карольсфельда)

Слайд 8

Сорок літ проблукавши Мойсей По арабській пустині, Наблизився з народом своїм О межу к Палестині. (сорок довгих літ блукав по пустелі Мойсей-поводир, хоча цей шлях можна було пройти за сорок днів, але не проста доля з випробуваннями була вказана пророку)

Слайд 9

І зневірився люд і сказав: “Набрехали пророки!.. Та тепер його голос зомлів І погасло вітхіння, І не слухає вже його слів Молоде покоління

Слайд 10

Обгорнула мене самота, Як те море безкрає, І мій дух, мов вітрило, її Подих в себе вбирає. “Сорок літ, мов коваль, я клепав Їх серця і сумління І до того дійшов, що уйшов Від їх кпин і каміння І ось сумнів у душу мені Тисне жало студене… О всесильний, озвися, чи ти Задоволений з мене?”

Слайд 11

Се Мойсей на молитві стоїть, Розмовляючи з богом, І молитва та небо боде, Мов поломінним рогом

Слайд 12

Затремтіло щось людське, мяке В старім серці пророка, І понизила лет свій на мить Його дума висока. “О Ізраїлю! Якби ти знав, Чого в серці тім повно! Якби знав, як люблю я тебе! Як люблю невимовно!”

Слайд 13

І ворушиться в серці грижа: Може, я тому винен? Може, я заповіти твої Не справляв, як повинен?

Слайд 14

І безмежна скорбота лягла На затвердле сумління, І весь табор мов чаром попав В отупіння й зомління

Слайд 15

Огонь любові, віри, жертовної праці дається кожному із нас. Його не можна вгашати, а треба берегти і підтримувати для блага свого народу і людства. Святий Господній вогонь у серці Мойсея горів аж до його останнього подиху. Тож прислухаймося до пророка і збережімо святе полум'я любові Божої і у своїх серцях, аби бути готовими в будь-яку мить свого життя вчинити подвиг заради Бога, Вітчизни і людини: Та прийде колись час і для вас в життєвому пориві. Появиться вам кущ огняний, як мені на Хориві. Стане свято в вас, мов у храму, в той момент незабутній, І озветься до вас із огню, отой голос могутній: "Здійми обув буденних турбот, приступи сюди сміло, Бо я хочу послати тебе на великеє діло. Не гасіте ж святого огню, щоб, як поклик настане, Ви могли широсердно сказать: "Я готовий, о пане!"

Слайд 16

Фpанко любив свій наpод, вболівав за долю Укpаїни, віpив у світле майбутнє укpаїнського наpоду, який боpовся за самостійну деpжавність. Все життя письменника - боpотьба за єдність деpжави, за свій наpод.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література