X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Франко - Поема «Мойсей» — одна з вершин творчості митця

Завантажити презентацію

Іван Франко - Поема «Мойсей» — одна з вершин творчості митця

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОЕМА «МОЙСЕЙ» — ОДНА З ВЕРШИН ТВОРЧОСТІ І. Я. ФРАНКА Як жити українцям? Якими шляхами йти? Яким вождям довіряти свою долю?

Слайд 2

«Мойсей» Франка — це заповіт українському народові. О. Білецький

Слайд 3

Однією з високохудожніх перлин української літератури є написання в 1905 році глибоко патріотичної поеми Франка «Мойсей»

Слайд 4

скульптуру Мікеланджело «Мойсей». 1904 рік – Франко відвідав Італію, де мав змогу побачити

Слайд 5

У передмові до поеми «Мойсей» Франко писав: «Основною темою поеми я зробив смерть Мойсея, як пророка, не признаного своїм народом.Ся тема в такій формі не біблійна, а моя власна, хоч і основана на біблійнім оповіданні».

Слайд 6

Мойсе й означає витягнений чи врятований з води Одного разу Мойсею явився Господь у вигляді тернового куща, що горів вогнем, і сказав, звертаючись до нього, що зрозумів страждання свого народу і вирішив звільнити його і вивести в іншу землю,тому Мойсей мав піти до фараона, всім розповісти про своє видіння і передати волю Господа. Проте фараон не погодився Відпустити ізраїльський народ з Єгипту, а життя євреїв ще погіршилося. І тоді Господь послав кару на Єгипет: вода перетворилася на кров, трапилося нашестя жаб та мух, епідемія язви, град, сарана та темрява, смерть всіх первістків та всього первородного від тварин. Лише після цього фараон відпустив євреїв і після 430 років життя в Єгипті вони залишили його. Ця подія — вихід євреїв з Єгипту  — велике свято для іудеїв. Вільям Блейк «Мойсей і палаючий кущ» О. Іванов «Спілкування Мойсея з Богом»

Слайд 7

Біблія розповідає, що після переходу через Червоне море, коли Мойсей привів ізраїльтян у пустелю, Бог призвав його на гору Синай, на те саме місце, де Мойсей розмовляв із охопленим полум'ям кущем, а також добув воду зі скелі ударом патериці. Мойсей жив на горі 40 днів та 40 ночей, і за цей проміжок часу він отримав безпосередньо від бога Десять заповідей. Потім Мойсей спустився з гори передати заповіді своєму народу І.П. Мартос .Рельєф з Мойсеєм, який точе воду зі скелі. Казанський собор в Петербурзі. Мойсей вибиває воду зі скелі в пустелі, полотно Бак'якки

Слайд 8

Мойсей відмовився від думки знищити ізраїльтян повністю й стати батьком великої нації тільки зі своїх нащадків. Замість цього він сказав народу, що вони блукатимуть у пустелі сорок років, поки всі, кому на ту мить було понад двадцять, і хто відмовився увійти в обіцяну землю, помруть, і тільки їхні діти зможуть увійти в Ханаан і стати його володарями. Мойсей, який розбиває скрижалі. Рембрандт.1659 р. Мойсей тримає мідного змія, який лікував ізраїльтян від отруйних укусів змій. Картина Джона Еверетта Мілле

Слайд 9

«Незавершене речення» 1. В перекладі Мойсей означає… 2. Структурно поема складається із… 3. За жанром «Мойсей» є … 4. Композиція твору ускладнена … 5. Головну ідея твору автор розвиває в … 6. Вступ-пролог написаний новою ліричною формою … 7. Критики називають Пролог… 8. Датою народження поеми є 9. Великий віршований твір, де порушуються важливі проблеми минулого, сучасного й майбутнього, називається… …знайдений у воді …пролога та 20 пісень …філософською ліро-епічною поемою …притчею-казкою, легендою про Оріона , монологами та діалогами …пролозі …терциною …духовним заповітом українському народові …1905 р. …поемою

Слайд 10

Якими думами сповнений вступ до поеми? Для чого пророк нагадує своєму народові про рабське минуле і Божий задум? Чим керується Мойсей у своїх діях? У поемі є притча про терен? Кого символізує ця рослина? Чи доречним є порівняння іудеїв з тереном? Яке ваше враження від поеми «Мойсей»?

Слайд 11

Поет змальовує Мойсея справжнім народним ватажком. Він був повністю відданий інтересам пригніченого народу, усе життя, силу й здоров’я віддав йому.

Слайд 12

Кого звинувачує у своїх бідах Мойсей? Якими художніми засобами автор розкриває образ Мойсея? Які риси притаманні характеру Мойсея? Чи є які хиби в Мойсея? Чому Мойсей – людина одержима, сильна духом – піддався сумнівам? Чому смерть Мойсея змусила народ переглянути свої погляди і раптово осягнути Боже призначення?

Слайд 13

1. Центральний образ поеми — Мойсей. 2. Опис зовнішності. 3. Особлива місія Мойсея. 4. Відданість інтересам народу. 5. Важкі сумніви, внутрішня боротьба пророка. 6. Трагізм долі Мойсея. 7. Віра в майбутнє. Що єднає образ Мойсея та автора поеми?

Слайд 14

Які проблеми піднімає автор у поемі? Взаємини вождя і суспільства , його місце серед народу, цілі, вчинки митець і суспільство (оскільки вождь уособлюється із автором) людина і суспільство сумніви і віра добро і зло юрба і народ матеріальне і духовне

Слайд 15

Чому поема “Мойсей” не втратила актуальності в наш час, коли Україна стала вільною державою? Як жити українцям? Якими шляхами йти? Яким вождям довіряти свою долю? Автор показує складність виходу із рабства будь-якого народу. - Що ж потрібно, щоб юрба піднялась до народу?

Слайд 16

Повідомлення про значення творчості Франка. 2. Цитатна характеристика образу Мойсея. Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література