X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Панас Мирний ( Панас Якович Рудченко )1849 - 1920

Завантажити презентацію

Панас Мирний ( Панас Якович Рудченко )1849 - 1920

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Панас Мирний ( Панас Якович Рудченко ) 1849 - 1920 ” Моє невеличке серце ще змалечку пестила любов до тебе, мій обездолений краю”. Панас Мирний

Слайд 2

Будинок у Миргороді, де 13 травня 1849 року народився Панас Якович Рудченко. Фото початку 20 століття

Слайд 3

Батьки Панаса Мирного Батько – Яків Григорович, працював спочатку канцеляристом, потім бугхалтером у повітовому казначействі. Мати – Тетяна Яківна, походила з родини колезького регістратора Гординського.

Слайд 4

Брати і сестра Мирного Сестра – Олександра Яківна; Брат Лука Якович; Брат Георгій Якович

Слайд 5

Будинок Гадяцького повітового училища, де навчався Панас Рудченко Панас закінчив Гадяцьку повітову школу 1862 року, на цьому його шкільна освіта й закінчилася. Але ж учитися він не перестав - навпаки, він іще з більшою наполегливістю здобував освіту самотужки, перечитував твори українських, російських та світових класиків…

Слайд 6

Свої думки Панас довіряв щоденнику. В ньому він скаржився на “ тягостное положение ”, лихих начальників, задушливу атмосферу царських установ у яких “ нема простору, нема свіжості, щоб дихнути на всі груди…”

Слайд 7

З ранньої юності і до останніх днів життя довелося Панасові тягнути чиновницьку службу Кімната в будинку Полтавської казенної палати, в якій працював П. Рудченко

Слайд 8

З 1871 року і до останніх днів життя Мирний живе і працює у Полтаві

Слайд 9

Кімната-вітальня, де письменник часто зустрічав своїх друзів та родину

Слайд 10

Улюблений музичний інструмент письменника

Слайд 11

Робочий кабінет Панаса Яковича

Слайд 12

Частими гостями у домі Рудченка були відомі письменники та композитори

Слайд 13

Дружна родина Рудченків

Слайд 14

Дружина Олександра Михайлівна з синами

Слайд 15

«СВІЖИЙ І СИЛЬНИЙ ТАЛАНТ» Уперше твори Панаса Мирного побачили світ на початку 70-х років XIX ст. Цим псевдонімом був підписаний вірш «Україні», опублікований у львівському народов-ському журналі «Правда» за 1872 р. Тоді ж у цьому журналі Мирний надрукував й оповідання «Лихий попутав»

Слайд 16

Роман з народного життя ”Хіба ревуть воли, як ясла повні?” Прагнення глибоко дослідити закономірності народного життя призвело Панаса Мирного до жанру великого епічного твору.

Слайд 17

Співавтором роману є брат Панаса Мирного Іван Білик Саме на цій основі між братами зав'язалася міцна творча співдружність, так звана «братська спілка».

Слайд 18

За визначенням Івана Франка, у романі ”змальовано майже столітню історію українського села, розкрито тогочасну дійсність в усіх її складностях і суперечностях”.

Слайд 19

Важливим етапом у творчій передісторії роману став нарис Панаса Мирного ”Подоріжжя од Полтави до Гадячого”, написаний у 1872 році, в якому виявився інтерес автора до життя селянства в переломну історичну епоху.

Слайд 20

«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — назва алегорична. Вона пов'язана з первісним художнім задумом — проаналізувати причини протесту селян проти суспільних умов.

Слайд 21

Тема роману: життя українського селянства протягом кількох поколінь-від заселення південних степів і закріпачення сіл до реформи 1861 р. і введення пореформених порядків.

Слайд 22

Основні сюжетні лінії твору: життя, боротьба і шукання соціальної справедливості Чіпки; життєвий шлях Максима Ґудзя, змалювання його морального занепаду; зображення процесу закріпачення, кріпосницького свавілля, царської реформи і народних рухів проти гноблення на всіх етапах розвитку села Піски; історія династії панів Польських; життєвий шлях Грицька, Мотрі, Галі.

Слайд 23

Композиція та сюжет роману підпорядковані головному завданню: розкрити соціально-психологічні мотиви протесту селянства, зокрема Чіпки, показати причини того, чому розумна, енергійна й здібна людина стає на шлях розбою.

Слайд 24

Усе життя Мирний самовіддано служив рідній культурі. Тому й мав право сказати «дітям» і «внукам»: «Ми чесно свій вік прожили» все найвище носили в душі і найкраще гріли у серці».

Слайд 25

Його пам’ятатимуть нащадки

Слайд 26

Вулиця Панаса Мирного у Полтаві

Слайд 27

Школа імені Панаса Мирного у Полтаві

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія